liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Facand abstractie de faptul ca virgula ***** se foloseste din ce in ce mai des si asta de useri cu rang superior, iti spun ca denaturezi vadit contextul. Ai inteles dar te caci si tu pe tine, sa me ierti ca mi te-ai adresat idem.

    Intreaba tu proprietarii ce au avut in cap cand si-au cumparat masinile, pt mine nu asta e foarte important.
    Cei care au reusit performanta asta tu ii faci imbecili.
    Nu stii cat au investit si chiar nu ar trebui sa conteze pt ca nu ti-au bagat mana in buzunar.

    Comment


    • "Cei care au reusit performanta asta tu ii faci imbecili."
      Citeste maine, poate merge mai bine. Daca tu asta ai inteles, atunci sanatos sa fii. Eu n-am spus asta.

      Comment


      • Primul post al meu era de alaltaieri, daca vrei tu citesc si maine (adica pe 19.Oct) dar tot asta iese, ca ai facut imbecili pe aia care au facut ceva investitie intr-o trotineta.

        Ia-ti frate Fiatu ala de 300 cp la care nu mai trebe sa faci nimic daca asta ti-e placerea, nu arunca cu rahat in ceilalti.

        PS: te-am vazut f bine de unde ti-a sarit mustaru si cum ai raspuns cu substrat.

        Comment


        • Esti deja psihotic.
          Sau poate e prea tarziu si nu poti procesa.
          Tu pricepi ce am spus eu mai sus? Pricepi ca i-am facut imbecili pe cei care in MOD EXPRES si-au cumparat logan ca sa-l faca de N cai? Si n-am facut referire la cei care si-au modificat masinile pt ca o aveau deja.
          Sau iti spun si in alta limba? Poate ne intelegem asa...
          Last edited by Cezar; 18 October 2012, 00:12.

          Comment


          • De la tine nu inteleg pt ca ai dat cu rahat in dr si st, poate reuseste altcineva sa arate ceea ce eu am inteles gresit sau nu am inteles deloc... ce ai vrut tu defapt sa spui.

            Tu mizezi pe faptu ca nu exista persoana care sa ia vreo pocnitoare sa faca din ea ceva mai puternic, chiar NU conteaza cu cate sec pe x viteza, y metri.
            Te-am inteles foarte bine, si nu sunt de acord sa faci imbecil pe cel care face alegerea asta.

            Repet, ia Fiatu pacii cu 300 cp si tu nu mai trebuie sa faci nimic, rupi tot frate.

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Pricepi ca i-am facut imbecili pe cei care in MOD EXPRES si-au cumparat logan ca sa-l faca de N cai?
              Sa inteleg ca si SGM facea parte din categoria asta de oameni? Pentru ca loganul il cumparase strict pentru asta.
              Ce-i drept nu a mai dus proiectul la capat si piesele de pe masina au fost vandute dar baza fusase facuta..

              Nu vreau sa ma bag intre voi doar am dat exemplu.
              Idiferent de raspunsul primit nu continui discutia.
              Last edited by al!n; 18 October 2012, 00:27.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • Ce tate sunteti...
                SGM si-au luat-o noua? Nu prea.
                Plus ca faceam referire la gugustuci ca noi, ce ne luam masini, le modificam la x si y, le punem 10-30 de cai si apoi ne batem cu pumnul in piept ca rup toyote yaris. Vise umede cu 130 de cai si altele asemenea sunt 2-3, restul se uita la consum sau se bat cu smarturi prin oras
                Robert e inginer si a vrut sa demonstreze ceva, iar in genul SGM sunt putini. Mai arata-mi unul care si-a luat in mod expres un logan ca sa-l faca sa mearga tare, fiind si unica lui masina.

                Comment


                • Bai aprinsilor , calm , cezar are dreptate nici unu din noi cand si-a luat logan nu s-a gandit ca o sa modifice ceva pe partea de motor .

                  E ceva de genul "Frate imi i-au logan ca stiu eu pe unu care a planat chiuloasa , i-a pus o admisie si o evacuare .... i-a mai tras si un soft si a facut-o avion" e destul de aberant sa spui chestia asta avand in vedere banii pe care trebuie sa ii investesti pentru aceste modificari reprezinta diferenta pana la urmatoarea clasa de masini cu motorizari mai potente ca sa nu mai vb de optionale.

                  Corsa 1.2 aspirat la baza , cu turbina ce merge in 0.3 scoate onorabil 125 cp
                  Interactive Design Lights & Sound <- click

                  Comment


                  • Eu pun capat la discutia asta, si repet ca nu suntem direct indreptatiti sa catalogam imbecili pe cei care au luat o trotineta sa faca tuning din ea, chiar indiferent de rezultat.

                    Cer iertare ca m-a deranjat foarte mult termenul de "imbecil"
                    Last edited by Octavian; 18 October 2012, 00:39.

                    Comment


                    • @parvu alex: poate n-ai remarcat, dar logan 1.6 cu 0.8 in turbo scoate 130cp. cum pisici scoate basina aia de 1.2 cu 0.3 bari in turbo 125cp? cat are petardina aia spirata? 85 de cai frumosi si verzi, intinsi pe peretele cilindrilor, cel mai performant 1.2 de la opel. cum sa pui turbo de 0.3 bari si sa cresti cu 65% puterea? pe ce lume traiti sa credeti povestile astea cu feti frumosi putere?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • il cunosc pe tip , m-am plimbat cu masina si este adevarat , internele sunt stock nu sunt decomprimate pe langa asta mai sunt : evacuare , admisie , soft deci se poate. imediat iti caut si dovezile , in 10 min le pun aici sa vezi


                        scuze si am uitat de injectoare si pompa de benzina
                        Last edited by pirvu_alex; 18 October 2012, 01:01.
                        Interactive Design Lights & Sound <- click

                        Comment


                        • te intreb din nou: doar 0.3 bar boost? tot ce-ai insirat tu acolo paleste in fata boost-ului infim de mic, degeaba bagi benzol, daca nu dai si aer. iar 0.3 bar e un c@c@t, mai ales la un ventilator de 1150cmc.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Poftim Aici e fara injectoare si pompa de benzina Acum dupa ce le-a pus si refacut softul are undeva la 125.... cand v-a schimba internele se v-a ajunge la 140-150 cp

                            This is "Corsa D 1,2T Game On!" by Paul C-tinescu Production on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.


                            "Si a venit ziua sa postez si dyno cu masina mea nu numai poze
                            Corsa D 5 usi 1170 kg
                            Stage I 1,2 59 kW 80 CP 100 Nm Stock
                            Stage II 1,2T 84 kW 113.9 CP 146 Nm + Garrett GT20 Presiune 0,2-0,3 Overboost 0,4"
                            Attached Files
                            Interactive Design Lights & Sound <- click

                            Comment


                            • Eu cu al meu 1.4 vs Honda civic ej9 1.4 16v 90cp (960kg in talon) 2-0.Prima tura a stat la spatele masinii mele iar a 2a am plecat mai bine ca el si a fost cam jumatate de masina diferenta intre noi.M-am dat cu masina full echipata si cu admisie stock iar pe turele mari se simte putin gatuita.Luam ceva avans pe plecare tr1 si tr2 dupa care 3 si 4 mentineam avantajul.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • @parvu-alex: cum vine asta cu schimbatul internelor, fara boost, fara soft, dar castigi cai? in plus, acum mai vii de-acasa, 0.3 bar, cu limita de 0.4bar ies aia 113 cai estimati. pai pana la 125 mai lipsesc niste zecimi de bar, iar ca sa scoti 140-150 crede-ma ca bagi presiune, nu ramai cu 0.3 ala lesinat. degeaba torni benzina, daca nu dai si aer (deci boost), nu scoti cai. daca nu conta aerul, nu se mai faceau motoare turbo, scoteau toti 500000cp din motoare de scuter, 50cmc, doar turnand benzina in ele cu galeata
                                m-am uitat de curiozitate la mini cooper s si c3 1.6 turbo, astia scot 150cp-180cp cu boost de 0.8 bar din motoare de 1.6. tunerul vostru a reusit 125cp din motor de 1.2 (adica 25% capacitate lipsa la apel) si 0.3 bar (cu 60% mai putin aer decat la 1.6). in teorie, 1.6 litrii *1.8bar(presiune absoluta)=180cp, iar 1.2*1.3=125cp. normalizand motoarele pe echivalentul aspirat, cei de la fiat, renault, peugeot, bmw, au 180cp la 2.8 litrii, iar amicul tau a reusit 125cp la 1.6 litrii. ori tunerul e bun, ori le mai si minte un pic mie in continuare imi vine extrem de greu sa cred ca din 1.2 se scot 130cp cu boost de 0.3 bar.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google