liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • overboost se creeaza atunci cand bagi piciorul in podea face 0.4 ... apoi sta constant in 0.3 exemplul de fata ! Eu am zis ca are soft si dupa montarea injecoarelor si pompei l-a refacut ... deci turbo merge in 0.3 si are 125 cp normal ca v-a marii presiunea cand internele vor fii schuimbate si gata sa reziste la presiune mai mare
    Interactive Design Lights & Sound <- click

    Comment


    • Cu cat citesc pe acest thread, cu atat mi se confirma ideea ca nu se merita sa faci performanta din motorul de Logan si ma bucur ca nu mi-am pierdut banii Si ca sa nu fiu inteles gresit,ma refer strict la performanta , nu la cei care isi fac un chip tuning sa nu se mai simta AC-ul atat de grav etc ...
      Nu-i iau apararea lui Cezar dar are 200 % dreptate : putini sunt cei care au luat Loganuri express pentru a-l tuna la motor ( gen RacingCode ) a caror performante au ramas in anonimat (cel putin din punctul meu de vedere). Nu stiu insa ce modificari a adus Loganul RUS (am inteles c-ar avea vreo 180 caluti). In rest, multi de aici au fost adoptat metoda swapului care este mult mai ok.
      Bafta multa!
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • Rusea a batut cam tot ce i a iesit in cale in ultimii 2 ani la Coasta. pentru a scoate ce a scos el din 1.6 16v iti trebuie buget serios...si inca nu a stors tot din el...

        @ Joker din punctul meu de vedere tie nu iti trebuie motor de fuga...iti trebuie ceva frumos de show. ceva full chrome si cureaua de distributie scoasa pe afara

        Comment


        • Daca ar fi sa o luam asa nu se merita sa investesti nimic in nici o masina la nici un capitol.Si refacutul fibrei care crapa costa bani,la fel si revopsitul masinii.Mie imi plac persoanele astea care au grija de bugetul meu etc etc,ma fac sa ma simt si eu important .Pana la urma tuningul e o pasiune si cel mai mult conteaza cum il faci nu masina pe care il faci.Daca esti taran si nu ai gusturi bune poti sa ai si veyron ca baza ca tot nu vei face ceva frumos.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • Originally posted by pirvu_alex View Post
            overboost se creeaza atunci cand bagi piciorul in podea face 0.4 ... apoi sta constant in 0.3 exemplul de fata ! Eu am zis ca are soft si dupa montarea injecoarelor si pompei l-a refacut ... deci turbo merge in 0.3 si are 125 cp normal ca v-a marii presiunea cand internele vor fii schuimbate si gata sa reziste la presiune mai mare
            varfu ala de putere,adica aia maxima ai toate sansele sa ti-l creeze exact in overboost...In principiu overboostul tine pana undeva aproape de turele mari si cam pana ai ajuns in pmax...
            Da ce motor de 1.2 ati turbinat ? )
            Last edited by Cristi_Xp; 18 October 2012, 12:42.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • alooo...
              Aici nu e vorba de ficat de 300cai cu bani putini.
              Este vorba de cum te simti intr-un Logan cu peste 130cp, cand faci masini cu smecheri (Audi,Bmw, toate diesel pana in 2.000cmc3) care se cred zmei la semafor. Intelegeti ?

              Comment


              • Adica un bizon care face niste bizoni ?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Mai CSH, eu din ce-am intalnit in trafic, sunt foarte putini cocalari care vor sa se afirme comparativ cu anii precedenti.
                  Cei de pe partea cealalat a baricadei au un mic complex si vor sa demonstreze ceva.
                  Dar in fine, sa nu mai intram in astfel de discutii ca cel putin din punctul meu de vedere sa arunci 1500- 2000 euro ca sa bati de la semafor niste tarani cu niste tractoare.
                  Pai de banii aia ori faci niste concedii beton, ori iti iei mobra si ai rezolvat problema.
                  O basinoasa de mobra de 80 ponei face suta in 3.9, astfel nici nu ai nevoie de 150+ cai pe motor. Iar o mobra de 80 ponei, sa te joci cu ea, face cam 1000 euro. E bine?

                  LE: intunecatul a rezumat perfect, manca-i-as ciocul lui de profet.

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    Adica un bizon care face niste bizoni ?
                    E bizon ca se pune cu un bizon sau ca are Logan de 130 cp?

                    Sunt cu totul de acord cu prima parte, desi uneori fata alauia e priceless cand il tradeaza passatu tedei.
                    Asta imi aduce aminte de clipu ala cu bizonii pe autostrada f-...ti passatu ma-tii da-te la o parte !

                    Comment


                    • E bizon prin mentalitate, da. Nu acelasi lucru se poate spune de cineva care face o pasiune si exceleaza intr-un domeniu care necesita bani si implicare.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • tuningu asta se face in cazul in care participi la anumite competitii si vrei sa ramai in grupa respectiva cu masina respectiva,asa ca incerci sa scoti tot ce poti pentru a excela in grupa respectiva atat valabil la liniute unde conteaza doar troaca si ce modificari are cat si la trasee virajate unde conteaza mult si pilotul dar si cat de bine trage troaca.Pentru strada oricum ne luam mumu cu toate modificarile de aici de un rahat de passat de 2.0 cu 140 cai ...si pe acceleratie si pe performanta si pe confort si pe ce vreti voi.Sa nu mai vorbim deja de un 2.0 tdi resoftat care cred ca bate jumate din ce masinile altele decat logan cu pretentii de curse )
                        Restul e pasiune si nu exista nicio explicatie nici ratiune ) fiecare face cum vrea si cum se simte bine...
                        Last edited by Cristi_Xp; 18 October 2012, 19:15.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Orice-ar fi si orice s-ar spune, oricati cai putere exista sau nu tot imi place la nebunie Loganul lui MCD...
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • pai de ce nu ti ai facut ? era simplu. dadeai jos AC si servo...ca pe restu' le aveai

                            iti place la nebunie da parca mai bine era cu AC sau cum ?

                            Comment


                            • Pai e clar ca e mai bine cu AC ) dar deh, uni mai renunta si la aceste extraoptiuni
                              sigpic

                              Comment


                              • pe brancoveanu il las pe unul cu loganul sa treaca desi nu avea prioritate si vad pe spate 1.6 si se aude o toba sport.ma pregatesc sa plec tare ca se auzea cum tura masina si ne-am dat pe aproximativ 400m. Am plecat o masina in urma si la final de 400 aveam o masina avans. Masina a tras foarte bine. Am observat ca masina mea e mai vioaie cand motorul este inca rece, acum era la 2 liniute apa. Din pacate loganul a facut undeva stanga si nu m-a mai ajuns sa pot vorbi cu soferul, oricum se uita foarte atent pe portbagaj :d a fost fun de cand nu am mai incercat si uitasem gustul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google