liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pun si eu una de aseara:
    Eu vs 1.6 cu traseu fara catalizator(nu are serpi), axa pe 255g, volanta usurata, luat din chiulasa, filtru sport si resoftare 2-0. O masina si ceva intre noi.
    Loganu respectiv e laureat+subwoofer+ destui de multi km.
    Aman2 cu rotile de iarna.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • LOganul mov ?
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Originally posted by lau911 View Post
        Dci 85 vs 1.4 preferance cu soft ~ egalitate pe 400 m ( sunt egale ca performante depinde de soferi)
        Mai precis botul lui la usa mea prietenash. In viteza ma duc.

        Dci 85 stock bate 1.4 stock fara drept de apel. Chiar daca in carte e egalitate pe 0-100.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • n`are cum.

          Comment


          • Ba are. Eu am 1.5 85cp si am batut 1.4 stock.,
            M-am dat si cu CITROEN C4 Coupe 1.6 HDi (92 HP) si am fost nas in nas.

            Am facut si cu 1.9TDI GOLF 4(avea nuj ce soft pus). Mi-a dat o masina dar am plecat si eu aiurea.Oricum era mai rapid.

            1.9TDI ALH, sa fie clar.
            Last edited by me_catalin; 11 January 2013, 17:03. Reason: Automerged Doublepost
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • soferul de vina, clar.

              Comment


              • adica de ce clar?

                Am facut cu 1.4 care avea cutie de clio rs(tony STI fostul MKO) si cand schimba viteza sarea loganul lui de bot 3 metri in fata mea, pana sa schimbe urmatoarea treapta il ajungeam.
                M-a intrebat daca am soft si i-am zis ca nu am.
                Last edited by me_catalin; 11 January 2013, 17:32.
                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                Comment


                • Nu avea cutie de RS .. era o cutie facuta dintr-o cutie de kangoo 1.2 scurta ( scurta=
                  diferenta de turatie la schimbarea treptelor este foarte mica ) si ce-a de logan ,cica iesie ceva de genul 1 2 3 scurt si 4 si 5 mai lung (cele de logan )
                  Masina se misca frumos pentru un 1.4 fara catalizator si cu soft ... versiune preferance ....chiar si fara cutie te-ar fi batut un 1.4 preferance fara cat si cu soft
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • Omul era foarte scump la vorba si din gura in gura asta am auzit.
                    Acu... poate m-ar fi facut si un smart la urma urmei cu nuj ce soft...e alta treaba.
                    Vorbeam de stock vs stock initial si de asta am ajuns aici cu comparatiile.
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • Originally posted by lau911 View Post
                      Nu avea cutie de RS .. era o cutie facuta dintr-o cutie de kangoo 1.2 scurta ( scurta=
                      diferenta de turatie la schimbarea treptelor este foarte mica ) si ce-a de logan ,cica iesie ceva de genul 1 2 3 scurt si 4 si 5 mai lung (cele de logan )
                      Masina se misca frumos pentru un 1.4 fara catalizator si cu soft ... versiune preferance ....chiar si fara cutie te-ar fi batut un 1.4 preferance fara cat si cu soft
                      Ia sa scoatem si catalizatorul de la dci si sa-i facem un soft ca sa fie batalie egala. Cum mai sta 1.4?
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • daca puneam turbo pe 1.4 ca sa fie egala batalia cum mai statea Dci-ul ....?
                        e off topic ..un subiect interminabil
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Astept ziua cand o sa vad macar un 1.4 mpi turbo. Comparam cum au fost scoase de fabrica. Subiect interminabil.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • E idiot sa compari o masina aspirata cu 100cmc in minus cu o masina cu turbina si 100 cp in plus .

                            "PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Ptiu, ca bine ai zis-o. Pe cuvant ca este una din cea mai buna replica de pe forum.
                              Bv tie, sau cui a spus-o prima data.
                              BRAVO!

                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Ia sa scoatem si catalizatorul de la dci si sa-i facem un soft ca sa fie batalie egala. Cum mai sta 1.4?
                              Vb oricum de "entitati": 1.4 vs 1.5.
                              Vorbiti fratilor de cai, ca nu sigla de pe spate conteaza.
                              Last edited by Cezar; 11 January 2013, 19:18. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Atata timp cat nu se fac mai multe probe (macar 2-3) cu alte masini si alti soferi cu aceeasi motorizare, e foarte subiectiva treaba.

                                Ideea mea (la fel de subiectiva din minima experienta) e ca dci 85 cp ia viteza ceva mai mare la drum cand discutam de vitezele de top si la demaraj trage aprox la fel cu un 1.4.
                                Eu tot ce am facut a fost cu repetitie (3 incercari cu fiecare dci) si de fiecare data rezultatul a fost la fel, in fata 1.4 cu minim 1 lungime de masina.

                                D-aia zic ca 1.4 stock stock la demaraj (daca e obisnuit cu forja) tot pe acolo ar trebui sa fie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google