liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e vorba de ECU ci de catalizator care daca mergi pe distante mai lungi, in special mai turat, ajunge la temperatura mare si se mai "curata" si de bujii care de asemenea, pentru a ajunge la temperatura de autocuratare e nevoie de un timp mai mare de functionare. Daca mergi mai mult in oras pe distante scurte, ele nu ajung la temp respectiva si se mai depune calamina pe ele.

    Iti dai seama ca diferentele inainte => dupa nu sunt mari dar cineva care isi cunoaste masina o sa sesizeze un raspuns ceva mai bun la acceleratie.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Cum am mai spus la mine sa confirmat treaba asta.
      Deocamdata la 0,9 inca nu.

      La mine treaba cu talpa in podea e cam nasoala.
      0.9 are o a2a podea ca sa zic asa cand apesi la fund simti ca ai atins podeaua , daca mai fortezi un pic pedala mai trece peste un prag care zic ei ca e pentru a iesi din modul economi in momentul cand este activat.
      Last edited by stoicanu; 4 February 2013, 13:21. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • salut baieti , un logan 1.6 8v( stock ma intereseaza , cel de 90 de cai) cand o da caldura o incercam ?? am un clio 1.4 8v cu admisie facuta pe genunchi si soft !
        need moar low..

        Comment


        • daca loganu e stock il bati.
          daca are soft, e mai greu dar cred ca ti-o iei.

          Comment


          • incerc si cu soft si fara soft

            da fara raceri daia... n`am nimic facut la masina , si dupa ce ne dam , a pai stiii am soft , nam catalizator dastea proaste...
            need moar low..

            Comment


            • te dai ca sa castigi sau ce ?
              Daca te dai de placere te d-ai cu orice....la puteri apropiate soferul face diferenta
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • cred ca e macar fair play sa spui de la bun inceput cam unde te invarti.Nu stiu unde e placerea sa te dai cu un amarat de 1.6 cu tot ce vrei tu cu alta masina de 2ori mai puternica.
                edy a zis ce are si cauta ceva apropiat.nimic mai mult

                Comment


                • Originally posted by eDy_C.l.i.o View Post
                  salut baieti , un logan 1.6 8v( stock ma intereseaza , cel de 90 de cai) cand o da caldura o incercam ?? am un clio 1.4 8v cu admisie facuta pe genunchi si soft !
                  ce inseamna admisie facuta pe genunchi ?

                  Comment


                  • Dar nu era vorba de 2 ori mai puternica era vorba de masini in jurul puteri tale ......s-au dus vremurile alea cand se dadea lumea de placere .....acuma decat se uita la masina si verdictul e deja dat.
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • daca vrei am eu 1.6 8v, soft si ambreiaj de 1.4 (mai usor). Oricand dupa ora 22. evacuare stoc, admisie stoc, jante tabla, arcuri stoc, fara ac.
                      Last edited by o8MeLC; 6 February 2013, 18:38.

                      Comment


                      • La ultimul post a uitat sa specifice sofer "defect" )
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • defecte: baie ulei sparta, cutie cu doar 1.5 l ulei ( sa fie mai usoara) un mers nu foarte rotund la relanti (unii spun ca e axa).

                          Comment


                          • Ma bag si eu , tot 90 de caluti are.
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu va dati si voi sambata seara?
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • edy, cu logan 1,4 cum stai ? cel stok ma refer, eu mi-am furat`o grav de la clio 1,4 si sunt curios.
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google