liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca avea doar SOFT, pai nu trebuia sa aiba si boost-controller ca ma iau de furtunasele lui albastre aftermarket . Daca era doar cu SOFT, ar fi trebuit sa umble cu cheia la piulitele de reglaj al presiunii de la turbina. Reglajul astalalt de obicei il pui cand ai alta turbina... zic.

    Si dupa ce m-a batut cu greu, el megafericit, eu realist insa mi-a spus ca tot trage super bine masina mea si i-am spus sa dea putin mai jos presiunea ca e pacat sa o strice, macar cat sa stam egali sa ne dam la nesfarsit ca asa imi place, neck a neck.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • La evacuare si soft viteza ca te sparg ))
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • eu vs 0.9 tce 2-1
        din mers cu a doua de la 60 pana la capat de 4 il bat
        din mers cu a treia de la 4500 (eu) pana la 180 (bordul meu , ii dadusem V) il bat
        din mers cu a treia de la 3500 ( eu) se duce el in fata si ramane acolo,
        pe 4 suntem acum la fel, pe 3 daca nu plec eu subturat il bat
        Can't touch this !

        Comment


        • Mai ce batausi esti.
          Felicitari domnu esti pe drumul cel bun.
          Mai astept sa rezolvi si cu a4a si poate fac astia soft pentru 0.9 si incepem iar.
          Deci iei avans pe 2 si 3 cam o masina juma si pe 4 ramai acolo. Corect?
          Respect pentru munca depusa.
          P.S.
          Bordul tau e cam vitezoman.
          Last edited by stoicanu; 2 July 2014, 00:45.
          sigpic

          Comment


          • e de la roti chestia cu viteza
            pe 4 nu am ce sa rezolv, sunt pe modul prinde-ma daca mai poti )))))
            imi place mult cum merge masina ta, abia astept sa ii faci softul !
            Can't touch this !

            Comment


            • Deci la mine viteza maxima arata pe gps a fost 170 si in bord putin peste 175.
              La mine numerge sa ii dau a5a ca o ia inapoi kilometrajul.
              sigpic

              Comment


              • Nu postati rezultatele de aseara? A fost frumos pana a venit multimea + diferenta intre soferi.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Pai nu cred ca a fost au fost pe plac rezultatele.
                  0.9 TCe vs 1.6 8v gpl 1-0 , pe tr.1 si 2 o ia inainte pe 3 si 4 recuperez si intrec.

                  0.9 TCe vs 1.6 8v ph2 (cred) 0-1 am rata a3a si am abandonat cursa.
                  La revansa avea aceasi soarta ca 1.6 gpl daca nu frana inainte de terminarea cursei si se declara invingator
                  Last edited by stoicanu; 5 July 2014, 17:31. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • este 1,6 8v E5 ,la cursa am franat pt ca am ratat treapta a4 ,nu mai avea rost sa continui,tot zic ca fac dci-ul dar nu va fi prea curand,stima

                    Comment


                    • Nu e graba.
                      Poate apare si softul meu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Hai Samy hai )) .
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • Poate ne spune LOGANUTZU care au fost scorurile.
                          sigpic

                          Comment


                          • lipsesc si eu o zi din Bucuresti si va faceti de cap))
                            Stoicane, nu e corect, cu mine te dai din mers si cu ei de pe loc?
                            Can't touch this !

                            Comment


                            • Eu 1.6 gpl + soft vs 1.6 euro5 0-3 (plec tarziu si raman la o masina diatanta in spate)
                              Speedu cu masina mea vs 1.6 euro5 2-0
                              Eu vs 0.9dupa 120 ma ajunge si o ia inainte
                              Masina mea cica cere revizie, filtrul aer are 10.000 in Bucuresti
                              A fost distractie, de-acu o sa fur si eu starturile si ma prezint fara filtru
                              Ati mai plecat spre cealalta parte?
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Daca vrei lectii de staruri ...am eu omul potrivit )
                                Am fost ,s-au dat acolo pana la 2 ..apoi noi am plecat ca nu mai puteam de picioare ....cursele au continuat ))..
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google