liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • logane deloc ?

    Comment


    • Originally posted by Roupdate View Post
      Cred ca asa o sa iti zica tie ala din BMW 335d "Revino'ti la realitate..." cand va face praf un Skoda RS / VW Scirocco de 2.0 si 200CP Benzina ....
      tinand cont ca 335 are capacitatea de 2 ori mai mare... s-ar putea ma gandeam ca ma duc sa ma dau si eu smecher in fata unuia cu o masina de 700 cm sau aproximativ... gen tico, matiz, si de ce nu, Trabant... cam asta e si diferenta intre 335d si vw-ul de 2.0
      sigpic

      Comment


      • ca sa terminam cu offtopicul nu o sa propun acum o comparatie intre 330d si dodge viper cu motor de 8 litrii
        serios, putem reveni la subiect? curse intre loganuri, adica...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Am facut cu un Cielo (de Coreea) o liniuta cu start lansat (de pe tr II).
          L-am dovedit, dar asa la limita, demaraj pana pe la 140 tr IV (am plecat din spatele lui pe tr II, pe tr III la blana am inceput deja sa trec cu botu de botu lui).
          Daca e drum lung si apuca sa dea tr V se duce in fata, eu de la 150 urc greu, el urca o idee mai usor.

          PS: daca n-o aveam remapata, sunt ferm convins ca nu prea erau diferente la demaraj.
          Cielo in stare foarte buna (atentie, nonEuro)

          Comment


          • Logan 16v vs Ford Focus TDCI!!!!de la 80 la 150,de la 110 la 180,si pana la top speed(la mine 200) nu am avut ce discuta cu el!!!Merita fiecare banut softul pe 16v!
            Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

            Comment


            • banuiesc ca te referi la tdci-ul de 1.6, 110 cai.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Care tdci? 90 sau 110 cp?
                Oricum ar fi, chiar si pe ala de 110 cp cred ca se poate dovedi si fara remapare.
                Last edited by Octavian; 25 May 2009, 17:23.

                Comment


                • Originally posted by CataFOF View Post
                  logane deloc ?
                  Este unul la final in pagina jos Opel Astra 1.7dti(75cp+soft=100cp) vs Logan 1.4

                  Comment


                  • aseara am facut 3 liniutze cu un taximetrist d-asta tanar, nervos. Eu am 1,4 el avea 1,5 dci 65 cp. Nu a schitat nici cel mai mic gest... Am facut intre 3 semafoare si de fiecare data deznodamantul a fost acelasi. De mentionat ca el era singur si eu mai eram si cu prietena ( 50 kg ).
                    sigpic

                    Comment


                    • pai si ai pierdut sau ai castigat ?
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Daca pierdea ... crezi ca mai posta aici ?:P

                        Comment


                        • da, sa se laude ca l-a facut un diesel cu motor mai slab
                          radule, tu daca ti-ai lua-o de la o dacia 1300 sigur te-ai lauda cu "reusita", nu? :P
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • as recunoaste frate ca as pierde nici o problema
                            cineva zicea ... nu conteaza daca castigi cu 1 cm sau cu 1m , castigul e castig !!
                            eu nu inteleg , am dat linie cu un focus 1.6 101cp benzina , primele doua ture am pierdut si urmatoarele 3 am castigat
                            castig cu focus 1.6 si pierd cu logan de 1.6 stock bine ..ca am si castigat dar cu alt sofer alta masina ...is foarte multe chestii la mijloc zic eu
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • Originally posted by raduprov View Post
                              cineva zicea ... nu conteaza daca castigi cu 1 cm sau cu 1m , castigul e castig !!
                              acel cineva este vin diesel in filmul fast and furious
                              conteaza mult cat de experimentat soferul la aceste liniute
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by raduprov View Post
                                .......................................
                                castig cu focus 1.6 si pierd cu logan de 1.6 stock bine ..ca am si castigat dar cu alt sofer alta masina ...is foarte multe chestii la mijloc zic eu
                                Sunt multi factori desigur, dar nu uita ca Focusu (cel putin Focus2 1.6 benzina) scoate suta in 12,50 secunde, deci nu prea e rapid.
                                Pana pe la 120 si eu ma tin de frate-meu (Focus2 1.6), dupa care incep sa-l pierd.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google