liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conteaza soferul plus altele cand e vorba de masini cu ~ 1 secunda diferenta la sprint...poate avea rezervorul mai gol decat al tau...poate a schimbat a 3-a mai bine...cine stie...oricum...sa te faca un "tractoras"...rusine :P
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Chiptuning de care tu poate nu stiai.....?

      Comment


      • A reusit sa faca si 407 2.0 hdi 136 cp ... ( eu il cam suspectez de remapare ...).

        Comment


        • Pai vad ca oficial intre tine si el sunt 0,4 sec pana la suta, asta e putin (deci cum spun si restu, pot exista si alti factori).
          Plus de asta, dupa 100-110 am o presimtire ca crdi-ul se duce mai bine ca tine.
          Si inca un plus, posibil sa fie remapat (mi-e greu sa cred, pt ca crdi-ul se duce f bine, nu va uitati numai la secundele 0-100/h).

          PS: cu 407 136 cp i-am dat fum la drum lung fara probleme la crdi (demaraj din tr III ) cu toate ca aveam unu' greu in dreapta (120 kg). Toata treaba e sa-i dai talpa, nu sa-l duci in 2700-3000rpm si gata, schimbi treapta. Deci chiar n-are nici o sansa.
          Tot cu 407 am dovedit si Passat 131 cp (dizal desigur) la viteza mare, dupa 160/h am inceput sa iau avans.

          Comment


          • Da, Hdi-urile sunt mai performante in general...chiar si la puteri aproximativ la fel
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Pavel ai intrat in lumea curselor)....Apropo de hyunday crdi nu stiu ce sa zic nu m-am dat cu nici unul dar de la hyunday m-am dat cu 1.6 16v si i-am dat in jur de o masina....asta diesel nu stiu cat poate sa traga peste...
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • hyunday-ul de 1.6 16v scoate suta in 10.2 secunde... cam greu sa-l faci

                Nu mai da quote la ultimul mesaj, se subintelege ca lui ii raspunzi. Ms de intelegere.
                Last edited by Cezar; 21 June 2009, 23:51.
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • ... poate nu cunosti despre ce masina se vorbeste aici...
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Pai daca a dovedit MCD-ul - Hyundai 1.6 16V, inseamna ca nici dintr-un Logan 1.6 16V n-are ce manca.

                    Comment


                    • pai si 16v de la logan, tot in 10.2 ia suta. deci, daca bati una, bati si pe cealalta.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Cu logan 1.6 16 stock nu m-am dat....singurul 16v logan care m-am dat avea axe soft ...si m-a batut...
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • ce-avea? axe soft? ce-s alea? sau avea axe schimbate si soft?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • ....sau poate axe moi )))
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • axe si soft
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • banuiam eu, dar cum am vazut si unii "racheti" cu 1.4 turbo de 150 de cai in cei 2 ani de forum, am zis sa fiu sigur si sa intreb...
                                mcd, as zice ca bati undeva la 90+ CP ai schimbat si axa cu came?
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google