liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MCD View Post
    ai uitat sa precizezi scut motor
    hai fie , si capacele de la roti.

    Comment


    • Originally posted by Seba View Post
      pai de aia s-a si vorbit de diferenta de 13 cai, nu de 15 cai, cum zice dacia
      ma mir ca la 1.4 si 16v iese puterea, ma asteptam si alea sa fie facute cu pixul pe hartie la 75, respectiv 105. vorba ta, din 5 in 5...
      Off : de fapt intre dci85 si 1.6MPI90 sunt exact 1 kW, adica 1.35 HP...

      Comment


      • si atunci cum se face ca atat 1.4 cat si dci de 85 cai scot suta in 13 secunde???
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Ai uitat de transmisie, acolo e raspunsul.

          Comment


          • Nici eu nu imi dau seama, probabil ca este aceeasi precizie in date ca aia de la calculul puterii la 1.6 MPI...

            Comment


            • eu am mai condus si dci de 65-70 cai...si imi place....dar ala de 85 sa fie egal cu 1.4......
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • 85 de cai si 100-200 Nm pe o plaja de 3000 rpm, cuplat cu o cutie lunga cat o zi de post, uite asa capeti performantele acelea de 13 sec.

                Comment


                • da... dar e totusi fain ca au consum scazut cu ceva performante
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    si atunci cum se face ca atat 1.4 cat si dci de 85 cai scot suta in 13 secunde???
                    1.5 85cp are suta in 11.5...de unde 13?!
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • pe situl dacia scrie clar 13 secunde. http://www.dacia.ro/#/modele-si-pret...n/date-tehnice
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • mda, ai dreptate..imi cer scuze pentru eroare...

                        insa eu stiam 100% ca are suta in 11.5 .... se pare ca stiam prost ..
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • nui bai... se mai intampla... desi daca nu ar fi costurile intretinerii mai mare...as opta oricand ptr 85 dci
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Toate datele sunt date la un mers normal... totul depinde de sofer... orice masina de serie i-si poate bate timpul dat de fabricant

                            M-am dat cu Lanceru... de 3 ori... ud pe jos... masina lui pleaca bine, a mea patineaza... am stat in bara lui ... cum a spus si el irelevant datorita conditiilor meteo... a ramas ca ne dam cand e uscat pe jos... abia astept
                            Last edited by GGI78; 8 July 2009, 23:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Subscriu la aceasta afirmatie. Imi pare rau ca nu mai am masina stock sa masor alea 13 s...

                              Comment


                              • Tind sa cred , ramane sa fie si demonstrat ca loganul lui Octavian_30 , asa cum a zis el fara rezerva . cric , woofer bate un 1.6 mpi stock cu cel putin 1 masina. Ramane sa fie filmata toata treaba sa nu mai existe dubii . "Mith -Confirmed or Busted "
                                sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google