liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MCD-ule ia explicale tu frate cum sta treaba cu Laguna aia de 2.0 16volti... eu unu am auzit ca i-ai dato grav de tot... sa moara ala nu alta... ... ne vedem la revansa

    Comment


    • Originally posted by MCD View Post
      Supercar: nu am facut dyno pentru ca nu am bani sa fac dyno sincer nu as da 150 ron pentru un dyno...dar o sa il fac pe viitor ,,
      @sinx: de ce?
      Te-ai dat vreodata cu vreun dci de 70cp resoftat la 90cp, si daca da care e deznodamantul?

      Comment


      • ...tragic...

        Comment


        • tragic ptr cine ?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • pentru dci, daca sta cap la cap cu 1.9 dci 98CP si a batut laguna 2.0 16V...

            Comment


            • Originally posted by detail View Post
              ...tragic...
              Si eu tind sa cred ca tragic ,daca un 1.4 stock are 13sec in 0-100km/h cel resoftat cum e sigur al lui scoate probabil 0-100km/h in 12sec(doar din soft)...si deja e in fata cu peste 1 masina.

              Comment


              • Cam asa sta treaba cu micutul MCD... inca un pic de experieta, un motoras mai mare si nu v-a mai avea adversar

                Si se mai scade o secunda din cauza soferului si uite asa a mai facut o victima... daia i-mi place mie sa ma dau cu el
                Last edited by GGI78; 9 July 2009, 23:05. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • lasati`l ma pe mcd ca e suparat...

                  Comment


                  • Am prins o simpatie nebuna pentru Loganurile fara nicio optiune din fabrica, sunt curios care este diferenta dintre unul "chel" si unul care are si servo-drectie si aer conditionat (tot 1.4 MPI). La astea "chele" vad ca motoarele lor se invart simplu si atat, nu cu AC-uri, serve, etc. si de-asta mi-au dat de gandit.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Aseara am fost la cumparaturi cu MCD si am cumparat...gropi. Mai mergem si altadata, ca nu prea se stie ce si cum.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Dane... mergi si cu mine sa cumparam !!??

                        Comment


                        • Originally posted by SUPERCAR View Post
                          ....................daca un 1.4 stock are 13sec in 0-100km/h cel resoftat cum e sigur al lui scoate probabil 0-100km/h in 12sec(doar din soft)...si deja e in fata cu peste 1 masina.
                          Numai din soft nu ia una secunda pe 0-100.
                          A lu' MCD cred ca scoate un pic sub 12 secunde la 100/h.
                          As fi curios sa vad MCD cu Streulea... , ca cel putin din clipuri, e turbat rau tractorasu.

                          Comment


                          • Mergem gigi, saptamana viitoare
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • hai la cumparaturi in seara asta.
                              Octavian , nu cred ca`i sta in fata Streulea.
                              MCD-u pleaca bine rau pe primele trepte.
                              Aseara m`am "plimbat cu el" si a plecat o masina in fata pe 1-a si a 2-a de pe loc , dar pe a treia l`am dovedit...m`am apropiat destul de repede si chiar la devansat..

                              Comment


                              • Ce cauciuce are MCD-ul ? (dimensiunile)

                                PS: conteaza mult plecarea, eu plec foarte prost de pe loc (mai cu toti care am facut, la plecarea de pe loc m-au luat cu un metru, dupa care am revenit in forta).
                                Fie lucrez prost cu ambreaju (il las repede, nu-mi place sa-l frec) fie am cauciucele cam uzate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google