Logan 1.5 dci vs matiz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Razzvan View Post
    Voi cred ca nu intelegetzi ... nu se compara matiz vs logan 1.5 dci 70 cp in general ...ci pe 400 de m ( care ajunge prima ).
    asta trebuia specificat foarte clar in titlul topicului, ca s-au ajuns la comparatii din toate pdv.
    iar astfel de comparatii se fac foarte simplu: se ia una bucata logan de 70 de cai de care vrea omu` sa compare, sau 1.4 sau ce vrea el, se ia una bucata matiz, se face o liniuta/2 din 3, se pun rezultatele pe forum, si se discuta rezultatele. nu?
    vorba multa saracia omului. de unde doamne iarta-ma sa stiu eu asa de pe pereti daca loganu` ia sau nu matizu`? Doara nu-s hudini. imi pot da cu parerea,iar asta poate face si bunica de la tara, doar atat, rezultate concrete ioc!
    are cineva, apropo?
    1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

    Comment


    • Originally posted by Andrei21us View Post
      Frate am Logan 1.5 dci 65..si...m-a facut de ras un matiz....

      Si pe 400 de metrii...dupa loc
      Si pe 400 cu start din mers
      Si la 0-100

      Stiti ceva...imi pare ca l-am cumparat
      Uite primul post din thread ... Baiatu' era suparat ca a fost umilit de Matiz . Oricum e stransa cursa intre 1.5 65cp si Matiz ....

      Comment


      • Maine o sa incerc sa vorbesc cu vecinu el are matiz sa dam niste linute eu cu a mea ( dci 65 ) si porma invers eu cu matizu , oricum parerea mea e ca depinde mult si de sofer , azi am dat fum la 2 matizuri la semafor sunt cam sa zic 500 m + - 20 - 30 m si aveam mai mult de 2 masini avans.
        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

        Comment


        • Ma ofer pentru un test in Timisoara.
          sa-mi dea un PM cel care se indoieste de un 1.5 dci
          Last edited by crististreulea; 15 April 2008, 09:31.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Cel mai tare topic si asta cine la facut , te pupa tata

            sigpic

            Comment


            • Pai tu ai calculatorul schimbat trisorule. Sau si mai bine iei GZB-ul si pui 1,4 MPI in loc de 16 v.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Domne am si eu o problema azi mergeam pe ulita cu humveeu meu si la o rascruce de poteci eram in paralel cu o toyota yaris , domne si eu biturbo aia doar 2pistoane si am plecat si a1a si a2a si ma depasit domne toyota... ce sa fac? sa returnez humveeu sau sa-mi cumpar matiz?

                sigpic

                Comment


                • Cred ca o comparatie logan - matiz e mult prea exagerata si se poate face doar asa ca sa fie un subiect de discutie.

                  Offtopic: Sony... avem si noi la firma o Yaris si merge de rupe. Are cai multi pentru o caroserie asa mica dar stai linitit ca daca bagi 3 persoane in ea, zici ca ai legat 5 tone in spate. Am condus-o si eu, pleaca bine de pe loc, dar nu poti prinde viteza cu ea. Am ramas putin socat de plsticul din interior care bate la gropi de 3 ori mai naspa ca pe golan.

                  Comment


                  • Auzi iuli las vrajeala , ia zi te dai la o liniuta cu mine? tu cu aia de la avatar si eu cu humviu

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Rocri View Post
                      Pai tu ai calculatorul schimbat trisorule.
                      in topic scrie clar logan 1.5 dci vs matiz, eu am undeva sub 85 cai acum.
                      diferenta in schimb o face acei 200nm pe care-i posed, un tico sau matiz nu stiu ce-i aia
                      si vorba unui coforumist
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • In afara de motor turat (degeaba) si tentativa de rasturnare (fara sa vrea "pilotul") doar distractia celor care au iesit la aer curat!....si altii fac comparatii pt. liniute cu masini d-astea !Daca ne vad americanii ne facem de ras!
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Priviti aci

                          Nu stiu ce motor are dar la distantza aia ce o fii tot iasa in fatza la matiz.





                          post moderat
                          din linkul yahoo se foloseste doar ce este dupa semnul = , adica din http://youtube.com/watch?V=GIxzfKuL71g folosesti doar GIxzfKuL71g
                          selectezi GIxzfKuL71g si apesi butonul youtube
                          Last edited by crististreulea; 15 April 2008, 11:17.
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • Eu nu am condus dci de la logan insa cred ca matizul nu are sansa in fata loganului.

                            Comment


                            • Originally posted by Andrei21us View Post
                              Frate am Logan 1.5 dci 65..si...m-a facut de ras un matiz....
                              Si pe 400 de metrii...dupa loc
                              Si pe 400 cu start din mers
                              Si la 0-100
                              Stiti ceva...imi pare ca l-am cumparat
                              si ce sa iti facem noi daca nu esti un bun "pilot"
                              ps: daca nu vrei sa te mai faci de "maro" invata sa conduci mai tare...
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment


                              • Citeste tot threadul innainte a face afirmatii
                                Daca citeai ai fii aflat ca l-am rezolvat de vreo 4-5 luni

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google