Ce Parere Aveti Despre Noul C3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Parere Aveti Despre Noul C3

    In varianta de echipare confort( cam ce ofera prestige la noi) si cu motor 1,4 16V costa 12500 euro. Mie mi se pare o masina draguta.
    Nu vreau sa se transforme neaparat in prestige vs C3, dar m-ar interesa ce ati alege dintre cele doua si de ce.


    Eu as alege C3 pentru ca mi se pare mai bine finisata atat interior cat si exterior.
    Attached Files

  • #2
    hm...mai degraba compari c3 cu sandero, nu cu logan. personal, la 13000 de euroi, as alege megane sau c4 decat c3. o fi draguta, dar tre' sa fie si mare. citronen, in afara de c4, nu mi-a placut ca si masina vreodata. cu totate butonasele si inovatiile lor, pur si simplu nu mi-au starnit nu stiu ce "feeling". desi sa fiu sincer, interiorul la c3 e fain. arata ciudat consola soferului, dar e fain.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Da asta cam asa e, si sandero si C3 sunt amandoua hatchback si sunt din aceeasi clasa.
      Deci sandero prestige sau C3? 10300 euro sau 12500 euro?

      Comment


      • #4
        Cand iti alegi o masina nu te uiti la marca,la interior,la cum arata etc...Masina ti-o iei pentru ca ai nevoie.E o necesitate.Iar cand o iei ai in vedere anumite chestii.In primul rand e diferenta din start de 2000E.Deci C3 e un pic in minus.Apoi intretinerea masinii iar aduce un minus pentru C3.Nu stiu cum este noul C3,dar vechiul C3 e o masina cu 2 locuri.In spate au loc copii.Persoane adulte stau foarte foarte prost.In Sandero stau bine.Iar portbagajul e cam mic la C3.Cat despre fiabilitate consider ca tot Sandero iese in fata.
        Deci eu unul as alege Sandero.Daca comparatia ar fi Logan vs C3,nici nu as mai sta pe ganduri.
        PS:nici C4 nu imi place.Singurul Citroen care imi place e C5.Daca trage unu cu pistolul in cauciucuri si faci pana,tu poti merge linistit..:>...Masina de mafioti.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Am vazut un C3 d-asta noi ieri pe strada in timp ce stateam la semafor. M-am holbat la el 5 minute inainte sa-mi dau seama ca e cel nou.
          Arata bine si pretul e ok, dar asta doar datorita crizei. Nu pare mare diferenta de la 9550 (Prestige 16v) la 12500 de euro dar in realitate e mai mult de 25%, destul de mult mai ales ca diferenta de pret se simte la rata, casco si rca (nu e autohtona)...
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • #6
            cu banii respectivi cumperi Renault Megane Hatch. 2010 care este peste acel C3

            Comment


            • #7
              oricum daca comparatia e cu sandero, eu zic ca diferenta de pret e justificata la c3 , e f misto interiorul imi place ecranul mare.c 4 e o masina prea deosebita ca design pt timpurile noastre,c3 e mai misto ca ibiza ,corsa, polo, etc

              Comment


              • #8
                Arata bine, insa in varianta de echipare ca in prima poza, tare cred ca depaseste 12500.

                Comment


                • #9
                  bordul este foarte noncomformist. exotic pot spune. imi place. si masina este foarte misto. motorizarile sunt ok. nu stiu cat de scumpa o fi la intretinere.

                  Comment


                  • #10
                    pai deobicei...cand prezinta o masina din exterior sau interior..producatoru intotdeauna o prezinta cu toate optionalele pe ea

                    Chiar imi place jucaria asta...e asa de fun mai ales ca design

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google