Logan MCV Vs Duster 4x2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu cred ca ar ridica pretul cu mult dar ar fi o optiune pentru doritori,iar la logan varianta de 1,2 nusi are rostul si asa 1,4 e puturos dar 1,2 cred ca te ia somnul pe strada
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • #17
      o da...Forta unui SUV
      Un melc imens, f fortos.
      Confundati Duster cu Porsche Turbo Chayenne, ori cu Ranger Rover Sport.

      Cat despre Logan 1.2, mai documenteaza-te, vezi ce stie.
      Cat de lenes este? Cam ca MCV-ul dumitale resoftat.

      Comment


      • #18
        eu sunt adeptul unei masini de familie cu motor de 1,9 mias fi dorit sa fi avut mcv cu 1,9 si as fi stat multumit caci sunt foarte multumit de MCV,cand am auzit ca va aparea un suv de la dacia binenteles ca asteptam o motorizare de 1,9,ca sa compar dusterul scos cumasinile care zici tu nu mai intram pe logan club eu compar dusterul cu ceea ce am fara alte aberatii
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • #19
          singurele motoare diesel mai mari de 1.5 de la renault pe care le stiu sunt 1.9 130cp de pe scenic si 2.0 150cp de pe laguna. esti sigur ca n-ar fi sarit pretul de cost al loganului destul de mult incat sa-l faca sa piarda pe piata?
          trebuie sa mai avem un lucru in vedere: dacia nu conduce pe piata din punct de vedere al performantelor, nici al confortului, luxului sau designului exterior. punctul forte este tocmai pretul. cat ar fi ajuns un prestige cu motor de 1.9 acum? la fel de scump ca Fluence? sigur, renault ar fi facut vanzare mai mare la Fluence, asta daca excludem din ecuatie ca dacia face parte tocmai din grupul renault iar banii oricum merg in acelasi loc. si-atunci de ce sa nu ai masini la fiecare pret in loc sa concureze direct unele cu altele si sa te bati cu propriile arme?
          dacia nu cred ca a visat vreodata [si nici acum n-o face] sa satisfaca toate dorintele posibile. doar sa ofere o alternativa celor cu buget restrans. care prin definitie nu au nevoie de performante prea multe sau super confort, ci utilitate inainte de toate. altfel uitam scopul intregului marketing al dacia.

          interesant e ca daca esti atent in jurul tau prin trafic, observi ca majoritatea coplesitoare de persoane la volanul unui logan sunt tineri. tineri pana in 30-35 de ani maxim. tocmai cei cu probabilitate foarte mare a stilului de condus sportiv. oare de ce acest paradox? in america, daca vrei putere, cumperi o joanghina de musclecar 7th hand de acum 30-40 de ani care mananca pamantul desi pica tabla de pe el. nu-s interesati de consum, costuri de intretinere, cum arata fetele de usi sau de culoare au ceasurile de bord. ei stiu pe ce dau banii si nu cer mai mult. la noi cumperi cea mai ieftina masina de pe piata, pui arcuri sport si visezi zi lumina la liniute. sunt chiar singurul caruia ii suna dubios toate astea?
          Last edited by bro; 6 March 2010, 15:57.

          Comment


          • #20
            uite de ce vreau eu duster de 1,9 http://www.loganclub.ro/forum/attach...0&d=1265207300
            nu am cerut mai mult confort am zis cas foarte multumit
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • #21
              Totusi...este cineva care si-a comandat Duster?? ma intereseaza sa-mi iau...cred ca au facut treaba buna cu modelul ..totusi putin cam scumpa in motorizare cu full option 18 mii si ceva...pe de alta parte MCV-ul ... e foarte foarte bun,oare care o sa fie.. ?
              Allways on the move ...
              http://www.youtube.com/watch?v=Nwx_Bdgl2Bg

              Comment


              • #22
                Originally posted by petroman View Post
                uite de ce vreau eu duster de 1,9 http://www.loganclub.ro/forum/attach...0&d=1265207300
                nu am cerut mai mult confort am zis cas foarte multumit
                este 1,5 dCI de 105 CP...

                Comment


                • #23
                  as alege dusterul pt ca nu are aceleasi facilitati indiferent ca sunt aproape lafel MCV cu Duster intre ele este o diferenta parerea si alegerea mea
                  Super Oferta ,Capota Logan Carbon 3D (Texturat) La numai 130 Ron!!

                  Comment


                  • #24
                    Nu vad rostul unui SUV 4X2? Atunci imi i-au Logan sau MCV, si restul banilor ii pastrez , doarece este si criza.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google