Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lol ...inseamna ca nu ai condus masini ...) nu e turbo daca la aia te referi dar fuge bine ...si la interior nu se aude de afara cum se aude din logan ...nu stiu ce symbol ai condus tu ...ce motorina avea in el ....si cat era de vechi da eu zic ca te inseli ...pt inf www.renault.ro ...acolo preturi si modele ...si uita-te la music ...cum e al meu ..si are optional abs...

    ) fi serios ma ...nu intrece renaultu loganu nici la pret ...nici la dotari nici la consum ...zic eu ...apai tu ia-ti cutie de metal ....sau logan tot aia e ...si nu stiu ce symbol ai condus ...si ce motorina avea in el ...si cat era de vechi ...mie mi l-a laudat un taximetrist ce avea 170 mii de km ...nu unu ce o are si o tine in garaj ...pt detalii uitate pe site la renault...a meu e music ...cu abs optional ..

    Si ia-ti tu logan la 10 mii cu tot ce are al meu ...Aer conditionat ...airbag pasager si sofer ...aripi fatza din material compozit..bare de protectie in ton cu caroseria..centuri de sigurantza cu limitator de efort..computer de bord ...faruri cu reglaj interior...inchidere centralizata ..proiectoare de ceatza mp3 4x15 w servo turometru ...volan reglabil pe inaltime + abs optional

    Is mai mult pe site mie mi lene sa le scriu pa tate )
    Last edited by Seba; 5 May 2008, 11:11.

    Comment


    • Symbol-ul care l-am condus avea 3000km si motorina de la PetromV!Dotarile care le spui tu nu sunt cu numic superioare...in afara de aripi de plastic, volan reglabil pe inaltime si barele de protectie in ton cu caroseria nu are nimic in plus!Aer conditionat, mp3+4dif-uri, geamuri electrice, oglinzi electrice, scaun reglabil pe inaltime, abs (si nu obtional) plus altele le gasesti si pe Logan mai ieftin de 10.000!Am vazut ca deja e si bolid cu consum de 5%...am si eu un bolid de 400 de cai cu consum de 30 % in orash, altul de 260 cai cu consum de 14 % tot in orash...am condus Passat 135 cai TDI, Golf 5 105 cai TDI(si astea carcase de metal cum zici tu) si alte cateva masini pe motorina si-ti zic cu tot respectul!Clio a fost masina cu cea mai slaba motorizare pe motorina pe care am avut ocazia s-o conduc!SI sunt obiectiv cand spun asta!Tonul cu care faci comparatia ma duce la un Bentley vs Logan!Hai sa fim seriosi!

      PS:1 as aprecia sa nu mai folosesti cuvantul "mah" ca nu am ciocnit valiza in gara
      2 iti doresc sa ai ocazia macar sa te urci in masinile pe care le-am condus sau
      3 ia vezi avatarul meu...si-ti mai arat daca vrei
      Last edited by darksid3; 4 May 2008, 21:46.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • symbol vs renault logan

        Auzi flacau, daca ar fi fost invers (tu ai fi avut logan by renault ), ai fi zis despre symbol ca o bobarca si o pacaleala mai mare nu exista...
        ps: te rog sa scrii in limba romana, fara k si sh tz etc - nu suntem pe messenger/irc/icq.
        respect (pentru toti conducatorii auto, indiferent de masina)

        Comment


        • Mai baiatule esti prost informat.
          Am Logan KissFM si a costat fix 10.057 Euro si are ce ai scris tu mai sus, fara "aripi fatza din material compozit..bare de protectie in ton cu caroseria..centuri de sigurantza cu limitator de efort " - care sincer nici nu prea stiu daca le are sau nu, dar oricum mi se par mofturi pentru categoria asta de pret.
          Iar ABS-ul este inclus, nu este optional.
          Spor la drum si cati mai multi km fara probleme in noua ta masina.

          Comment


          • Are si limitator de efort...aia pana si un oltcit o are...deci iti dai seama ce dotari exceptionale are Symbol
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • La 9900 fix iti iei tot ce are clio( - aripile compozite ) + motor 16v
              sigpic

              Comment


              • E inutila comparatia. Sunt doua clase diferite.

                Daca s-ar face un camion de 10000 euro si l-am compara cu loganul cam asta ar iesi : ah da, interior e mai spatios camionu dar loganul il bate la finisari, dotari , etc. . Cand masina e mai mare la aceeasi bani bagi mai putine decat intr-o masina mai mica de acelasi pret.
                Parerea mea
                Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                Comment


                • Ma intreb: Loganul are turometru? Ca bag seama a devenit dotare de top mai nou. Si cred ca m-au pacalit cei de la pitesti si mi-au pus un ceas care arata turatia motorului in loc de turometru.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Daniel de ce ai 4posturi consecutive??? Mai lasane ba nene cu clio tau simbol ca e aceasi chestie cu loganu ba chiar unele chestii sunt mai urate nu mai zic modu in care au pus butoanele la geamuri pe usi , nu mai zic spatiu

                    sigpic

                    Comment


                    • Lasati-l, mai, cu dotarile lui optionale care le are loganul in serie, la 2000 de euro mai putin sa-l conduca mult si bine , fara evenimente neplacute. lasati-l sa creada ca o masina turceasca e mai buna decat una romaneasca pt ca are alta sigla. tabla e mai bine vopsita, aia asa-i, dar in rest, rade harb de oala sparta...a, si spatiul din clio...unde mai pui ca are turometru
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Are varmiu un clio si fara sa faca nimic i-au iesit tetierele fatza plin scaun. Mi-am julit piciorul rau de tot stand in spatele soferului. Omul e si acum foarte suparat ca a dat atatia bani pe masina aia desi are doar 1 an juma. La logan n-am auzit sa iasa tijele tetierelor prin tapiterie.

                        Singurul lucru pe care mi l-as dori dintr-un clio e termometrul... care lipseste din logan. In rest, Clio e clar in top 3 cele mai nasoale, urate cu spume, masini din europa.
                        Last edited by iuli81; 5 May 2008, 13:38.

                        Comment


                        • Singurele lucruri care mi le-as fi dorit daca luam Symbol, erau motorul 1,6 16v+CVA si climatizarea automata. In rest, aceleasi dotari ca la Logan.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • De la clio nu prea ai ce sa iei in plus fata de logan...

                            PS: Made in Turkey pentru mine nu ofera garantie
                            Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                            sigpic

                            Comment


                            • Turceasca neturceasca clio nu e cu nimic mai prejos decat loganul, exceptie facand designul pe care eu nu il suport.
                              in plus ai motorul 1.4 16v si poti opta pt climatizare automata care e foarte marfa

                              Comment


                              • Mai mare e mai buna

                                Am mers cu un Clio Symbol si senzatia de spatiu e mult sub Logan, atat in fatza cat si in spate.

                                Designul lasa mult de dorit, de fapt cred ca nici un clio in afara de ultima generatie nu are un design agreabil.

                                In ceea ce priveste dinamica e mai bun decat Loganul cu mult dar nici masina de raliu nu e.

                                Per total pretul mai mare nu e deloc justificat. O recomand doar oamenilor mici de statura.
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google