Logan Vs Lada Kalina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Atata timp cat pe site-ul postat de tine in primul post se spune de airbag frontal, deci se vorbeste la singular, nu stiu de unde zici tu ca ar fi 2 airbaguri...
    In al doilea citat, scrie de 2 airbaguri, dar eu ce sa mai cred, are sau n-are 2 airbaguri?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Pe lada.ro e ultima varianta. Deci are 2 X airbag . In rest, repet, totul e discutabil ...

      Comment


      • #18
        Este unu mare si lat care e cat tot bordu

        sigpic

        Comment


        • #19
          Parerea mea este ca in interior arata putin mai bine decat Loganul,dar Loganul o intrece la toate celalalte capitole!!!

          Comment


          • #20
            Nah...cine a condus-o sa posteze, mie nu-mi inspira deloc incredere (fac pariu care nu se ''dezminte'' si are un consum ENORM de unde si ''super fiabilitatea'')

            Comment


            • #21
              Si ca sa va faceti o parere in legatura cu demarajul, urmariti urmatorul filmulet:
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Kalina nu e o masina proasta.
                chestie de gusturi

                P.S dp linkul la youtube e de urmarit idiotul supranumit opelgtc care incearca sa scoata loganul prost si in engleza si in romana.
                mi-e pur si simplu scarba de oameni dastia.
                sa nu mai spun ca...in buletin l-o chema opel? Sau prietenii i-or spune gtc? Bleah

                Comment


                • #23
                  Culmea e ca oamenii ca astia (cu nume si prenume de masina) sunt dati de exemplu atunci cand e vorba de a compara fara patima si fara dorinta de a jigni pe cineva, masini de valori asemanatoare. Nu ma mir deloc, tinand cont de faptul ca pe youtube gasesti filmulete ale unor genii ale condusului, adevarati Makinen ai plaiurilor mioritice, care isi fac un titlu de glorie pentru ca au facut la o liniuta cu Loganurile lor supertunate, vreo serie 3 de prin 79 care dupa ce ca are cateva sute de mii de km, am mai avut "tupeul" sa se puna cu bolizii lor fabricati la Pitesti si cipuiti din belsug. Pe acelasi youtube exista filmulete cu Ladite dand fum la Porsche si la alte masini cu pretentii, dar oare despre asta este vorba!!? Cu siguranta nu! Este vorba de a veni cu argumente mai solide decat cele gen "pun pariu ca are un consum ridicat", cand de fapt nici macar nu stii cu ce se mananca masina respectiva. E de asteptat sa nu ne placa Lada mai mult decat Loganul pentru care am optat deja sau pentru care urmeaza sa optam. Dar de la asta si pana a da ca exemplu puerilitati postate pe youtube este foarte mare distanta. Din pacate printre noi exista inca destui increzuti care, atunci cand fac flash-uri unori masini pricopsite care, din simplu mortiv ca nu se grabesc, se dau la o parte si ii lasa sa treaca, isi rad in barba si isi spun naiv "l-am facut". Daca asta este o atitudine demna de un posesor ADEVARAT de Logan, eu mai mai ca i-as scoate sigla si as scrie pe ea orice altceva, doar ca sa nu fac parte din clubul asta select!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by sambo View Post
                    Dar de la asta si pana a da ca exemplu puerilitati postate pe youtube este foarte mare distanta.
                    Multumesc de complimente....
                    Si daca noi comentam negativ fata de masina asta, ca are destule minusuri, eu vad ca te agiti sa ne demonstrezi altceva, dar fara argumente.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      Lada nu mai reprezinta ceea ce a fost odata. Noua Kalina e mult mai slaba decat Loganul, ca si fiabilitate, siguranta, iar interiorul e groaznic.
                      Am facut un drive test cu asa ceva si am ramas profund dezamagit.

                      Comment


                      • #26
                        @andrei: eu nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. De altfel, daca ai fi citit ce am scris pana acum, ai fi vazut ca am afirmat eu insumi ca Loganul are niste plusuri considerabile. De altfel si pe site-ul asta si pe altele am luat apararea Loganului cat de mult am putut.Tu insa faci parte dintr-o categorie de posesori de Logan care considera ca masinile lor ar trebui comparate doar cu exponente ale claselor superioare si de aceea te rog sa-mi ierti faradelegea de a compara Loganul cu o masina apropiata ca pret. Daca l-as fi comparat cu un Golf 5 probabil ca ai fi fost satisfacut! .Cat despre complimente, cu placere. Oricum, ma bucur mult ca te regasesti doar in randurile citate.

                        @BlackRally. Poti sa detaliezi un pic? Ce te-a nemultumit. MUltumesc frumos.
                        Last edited by sambo; 28 April 2008, 21:53.

                        Comment


                        • #27
                          In cateva cuvinte, voi explica:

                          1. Este foarte ingramadita si abia am intrat in ea (eu avand aproape 2m);
                          2. Toate plasticurile ce imbraca consola, portiere, centuri, este de o calitate execrabila.
                          3. Are portbagaj mic pentru o masina de familie;
                          4. Motorul cam zgomotos in turatii, cu sunet specific de evacuare ,,made by Lada"
                          5. Mult mai rigida decat Loganul, ceea ce pe drumurile noastre e un incovenient;

                          Pur si simpu, e prea din topor.

                          Comment


                          • #28
                            @BlackRally: Multumesc frumos! La capitolul zgomot - Lada, ai perfecta dreptate ca am trait si eu experienta asta, nu odata. Despre restul celor afirmate, nu ne ramane decat sa te credem pe cuvant dat fiind faptul ca tu ai condus-o .

                            Comment


                            • #29
                              Am in oras reprezentanta Lada si daca am avut ocazia, am incercat.
                              Mult mai placuta este Niva, insa pacat ca nu se aduc si modelele cu 4 portiere.
                              Era cat pe ce sa-mi cumpar una, dar analizand la rece, m-am razgandit.

                              Poti incerca un drive-test si vei vedea ca are multe incoveniente fata de Logan.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by sambo View Post
                                Tu insa faci parte dintr-o categorie de posesori de Logan care considera ca masinile lor ar trebui comparate doar cu exponente ale claselor superioare si de aceea te rog sa-mi ierti faradelegea de a compara Loganul cu o masina apropiata ca pret.
                                Incerc sa fiu impartial, daca ai fi citit mai mult ai fi vazut asta.
                                Atata timp cat eu vad in masina aia o masina nesigura si slaba calitativ, aia e parerea mea, trebuie sa o respecti, fie ca vrei, fie ca nu vrei.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google