Logan 1.6 16v Laureat Sau Hyundai I30

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Iasi mergem cu caruta subterana, pana se mai naste un Ceausescu sa construiasca un metrou.

    Ia bre Kia, E90 si inca 7 masini, ca gasesc eu loc de parcare.
    Eugen inca n-a lamurit-o pe aia cu garantia 150 k bara-bara, cica sunt o groaza de consumabile la Kia. Cred ca toata masina e consumabil.

    Comment


    • Si la noi s-ar putea merge cu caruta supraterana, ai si de unde-alege,
      treec tiganii, treeec
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        ABS-ul de pe Sportage model 2000 ma baga in boale. Modelul vechi e un rahat de masina, cu un consum urias si cam atat. Modelul nou nu l-am condus, probabil e acelasi rahat cu o caroserie schimbata.

        i nu I.
        Sunt convins ca asa au zis si majoritatea despre Logan cand a aparut- Dacia 1310 e un rahat de masina, iar modelul nou nu l-am condus, probabil e acelasi rahat cu o caroserie schimbata.

        Nici Sportage ul vechi nu era chiar de lepadat (oricum era cu muult peste Logan, dar si mult mai scump_)...din ce am citit despre el si din ce am mers- am mers o singura data in el (cei de la Politia de Frontiera au asa ceva).
        Asta nou e o bijuterie- iar in Dec 2011 a fost cel mai bine vandut SUV de import din RO.
        Iar Santa Fe ul de 200 cai diesel cu cutie automata..este chiar belea masina.

        Tare asta cu Kia care nu a plecat din parcare si toti ceilalti cu Loganu au plecat.
        Pai poate omul nu o avea treaba cu masina si prefera sa mearga cu autobuzul.
        Neaparat tre sa imi curat masina si sa o mut de acolo- ca poate zice vecinul cu Dacia Papuc ca in asta consta diferenta intre masini si ca a lui e mult mai tare- ca el pleaca in fiecare zi cu ea!

        Repet- de la barbatia literei I pana la treaba cu parcarea- toate sunt pareri fooarte 'obiective' bazate pe cifre si experiente personale..gen 'asa de acrii sunt strugurii aia...ca mi -a spus fratele prietenului unui prieten de-al meu care stie sigur!'

        Cu garantia nu am ce sa iti lamuresc- daca chiar te intereseaza ca pe mine vad ca nu ma crezi, pune mana pe telefon si suna la o reprezentanta Kia. Cred ca am repetat de vreo 5 ori cum e treaba cu garantia.. dar unii nu si nu Batman Batman.
        Last edited by eugenmanea; 14 February 2012, 16:32.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • Vezi ca am spus de o Kia ramas in parcare voluntar si una care nu a putut iesi. Nu citi printre randuri ca la garantie.

          Si cu strugurii acri n-ai nimerit-o in cazul meu, fara sa intru in detalii care ma privesc doar pe mine.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Si cu strugurii acri n-ai nimerit-o in cazul meu, fara sa intru in detalii care ma privesc doar pe mine.
            K-ule,,stii ce imi place pe aici,,ca de regula cei care bat campii cel mai tare sunt cei carora le da taticu masina sa se plimbe prin oras ei sunt pe BUGETUL lui taticu si mamica si cer cheile ca milogii SRL sa se dea o tura!
            Ei nu au bani nici de struguri deapoi sa mai zica ca sunt acri.

            NDL,,daca tata imi lua mie masina la 10500 de euro ii pupam si talpile,,dar tu din cate vad pe aici il denigrezi pe batranul tau ca ...
            dar atat l-a dus capul ca avea 79 de ani atunci
            ,, iar tu faceai si dregeai si ca luai BMW.
            Macar sa fi tu in stare sa faci 10500 de euro CASH si sa iti comanzi propria masina noua,,pana atunci mergi pe burta ca e apa mica!

            Comment


            • eu n-am zis nimic de gest ci de alegere o mare prostie sa dai 10500 de euro, cash pe o coaja ca loganul.

              si nu-l denigrez dar e clar ca generatii diferite vor avea opinii diferite. nu m-astep sa gandesc la fel ca fi-miu.. asta e ralitatea.

              Comment


              • Repet- de la barbatia literei I
                Este i (mic) nu I (mare), vezi poza.

                In locul lui Apple i-as da in judecata. Peugeot a castigat un proces pentru mai putin, si anume folosirea cifrei 0 (zero) in mijlocul unei insiruiri de 3 cifre, gen 508.
                De atunci, nimeni nu mai denumeste modele ca Peugeot.
                Dar koreeneii fura tot, noroc de faptul ca exista japonezi.
                Cele 3 marci, Daewoo, Kia si Hyndai au fost dezvoltate in paralel, pe acelasi sablon. De aia Kia Ceed si i30 sunt in mare parte identice.
                Attached Files

                Comment


                • vezi ca si bmw-ul are "i"

                  Comment


                  • Ndl,,sti ce a facut un desptept cu un BMW din ala de care pomenesti tu ? Este colegul sotiei.
                    A cumparat o coaja din aia de BMW din anii 1900 toamna si apoi ca se stricase s-a imprumutat in banca vreo 5000 de euro sa o repare De aia 5000 tot nu a reusit sa repare BMW-ul complet.
                    Avand garda joasa, ieri seara cand a plecat de la munca a trebuit sa dea la lopata (( l-au mai ajutat si vecinii impingandu-l)) pana i-au venit spumele si dand in sleauri a reusit sa agate tobe/bari si alte cele pe dedesubt. Acum alti bani de reparatie numai are de unde lua si la care sotia i-a zis,,"" vezi vindeai BMW-ul si mai puneai 5000 de euro si luai logan nou"" la care el.."" da ,dar in BMW am un feeling,,ma simt bine"",,si sotia cand l-a vazut ca a facut masina varza pe dedesubt i-a zis ""ce FEELING ai tu acum ca ai stricat iar BMW-ul,sa te vad acu de unde mai scoti bani de reparatii pt feeling-ul tau""

                    Asa ca sa zici mersi lui taicatu ca ti-a luat o masina noua si nu alte coji doar pt FEELING!!

                    Comment


                    • vezi ca si bmw-ul are "i"
                      Are si xd, are si d, are si i. Dar apare DUPA cifre. 530i de exemplu.
                      iPhone= in fata. Exact ca la i30. Ca sa priceapa toata lumea.
                      Last edited by mr.K; 14 February 2012, 17:22.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Am 2 Kia Ceed la bloc. Una a ramas in parcare cu zapada pe ea una s-a chinuit mult pana a iesit, chiar de avea anvelope de iarna Michelin
                        Originally posted by mr.K View Post
                        Vezi ca am spus de o Kia ramas in parcare voluntar si una care nu a putut iesi. Nu citi printre randuri ca la garantie.

                        Si cu strugurii acri n-ai nimerit-o in cazul meu, fara sa intru in detalii care ma privesc doar pe mine.
                        Vezi ca am impresia ca tu cam incurci lucrurile...ca si cu garantia kia- ai impresia ca e ca aia de la Logan
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • Am 2 Kia Ceed la bloc. Una a ramas in parcare cu zapada pe ea una s-a chinuit mult pana a iesit, chiar de avea anvelope de iarna Michelin
                          Deci una a plecat chinuindu-se si una a fost lasata de proprietar in parcare. Probabil se temea sa nu ramana fara toba si spoilere pe sleaurile formate.

                          Deci 2-1 in parcare=1 care a plecat greu.
                          2-1 plecata= 1 care nu s-a miscat, nu i-a dat cheie sau cum vrei sa-i spui.

                          Garantia la Logan a fost ok, in sensul ca n-am avut nevoie de ea. Spre deosebire de aia de la Kia. Eu ma mir ca la ambreiaj i-au schimbat si discul, fara sa-l puna la plata ca pentru rulment. Doar discul e consumabil, nu rulmentul.
                          Last edited by mr.K; 14 February 2012, 17:27.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan Marian View Post
                            Ndl,,sti ce a facut un desptept cu un BMW din ala de care pomenesti tu ? Este colegul sotiei.
                            A cumparat o coaja din aia de BMW din anii 1900 toamna si apoi ca se stricase s-a imprumutat in banca vreo 5000 de euro sa o repare De aia 5000 tot nu a reusit sa repare BMW-ul complet.
                            Avand garda joasa, ieri seara cand a plecat de la munca a trebuit sa dea la lopata (( l-au mai ajutat si vecinii impingandu-l)) pana i-au venit spumele si dand in sleauri a reusit sa agate tobe/bari si alte cele pe dedesubt. Acum alti bani de reparatie numai are de unde lua si la care sotia i-a zis,,"" vezi vindeai BMW-ul si mai puneai 5000 de euro si luai logan nou"" la care el.."" da ,dar in BMW am un feeling,,ma simt bine"",,si sotia cand l-a vazut ca a facut masina varza pe dedesubt i-a zis ""ce FEELING ai tu acum ca ai stricat iar BMW-ul,sa te vad acu de unde mai scoti bani de reparatii pt feeling-ul tau""

                            Asa ca sa zici mersi lui taicatu ca ti-a luat o masina noua si nu alte coji doar pt FEELING!!
                            daca bmw-ul e coaja atunci loganul e ce mai e?! vezi ca bmw-ul de care vbeam e din 2007 si nici n-ai stii sa-l folosesti la tot ce stie sa faca. :d intreaba-l pe darkside ca am inteles ca are si el unul sau a avut. stai tu linistit cu comparatiile astea.

                            @ mr.K nu vorbeam de injectie ci de model. i8...etc. ce vor scoate hibrid vor fi modele "i". asa ca n-are nici-o treaba cu i pod-ul

                            Comment


                            • Conceptele sunt una, masinile la vanzare sunt altele. Unde ai vazut masina de strada sa fie identica, ca si nume, cu conceptul?

                              Comment


                              • Eu stau linistit,,stiu BMW-ul lui dark,,dar mai stiu ca un bmw din ala costa niste bani si trebuie intretinut. Si cine nu are bani de BMW-ul ala mai bine sta in banca lui decat sa faca imprumuturi la banca sau la Provident sa-l repare Dar de mai nou e moda,,mor de foame cu BMW in parcare ca nu am bani de reparare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google