Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    Tot e mult! 397 pentru Logan si 414 pentru Ford
    Pai tot nu e mult pt ca din ce vad in poze tie iti intra in motor 3,85 litri de ulei.
    La logan 1.6 16V intra 4,8 litri,,deci cu un litru mai mult la logan.
    Asa ca 397 - 33 = 364 de lei.,,scor final pt logan 1.6 normal.

    Unde a pus Marian poza cu factura?
    Era sa zic eu o prostie,,unde am pus-o
    Uite AICI...si acolo iti calculezi automat tot ce vrei.

    Comment


    • Bine, deci minte Marian .
      Lichidul ala tu nu pricepi ca e 20 de lei . Am cumparat eu acum, Sambata trecuta .
      Doamneeeeeee!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Mah voi sunteti intr-o ureche? Care parte nu o intelegeti? Te duci cu o masina X (oricare este ea) si platesti suma Y, deci egal Z. Pe voi ce va incanta? Cat baga discount dealer-ul sau cat dai din buzunar?
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Si manopera nu se pune? Stiu ca e 20 de lei...am si eu unul in casa! L-am luat anul trecut! Il donez, e Ferodo!

          Comment


          • @Dark
            Ia sa te duci si tu cu bemveu ca ai reducere si face revizia 800 de lei, dar data viitoare dai 12, pe acelasi lucru, care pret il iei de corect?

            @Ford

            Pai vezi ca te-ai pacalit ca tu ai dat dublu!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Daca ma enervez, acum va fac un calcul la revizie:
              -120 lei Mobil Super 5w40- ca sa fie ca la Ford.
              -30 lei-filtru aer de origine
              -15 lei-filtru ulei origine
              Manopera -GRATIS- asigurata de serviceul magazinului

              Adica 165 de lei.
              Pana la 200 de lei mai pun si lichidul ala de frana.

              Comment


              • Fara discountul ala, sa spunem ca nu exista, ieseam la 550. La Megane 2 costa 785. 550<785.

                Calculele facute din capul nostru sunt irelevante. Importanta e factura mea si ce spun astia la Dacia-Reno cand ii suni!

                Comment


                • Cocoshi, cat ai dat pe revizia de anul trecut ?

                  @PAU: Discutam ipotetic sau real, ca sa stiu ce-ti raspund? Pozele sunt reale, dar voi o dati in balarii cum va convine.
                  Astept poze cu facturi de la Dacia-Renault (cu reduceri sau fara) pentru comparatii, asa e cel mai corect.

                  @MrK: Se discuta despre preturile din reprezentanta, Asa imi fac si eu revizia la Q7 cu 1000 de lei si nu mai dau 4300 in reprezentanta.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Legat de marele discount,,la Adras exista de mult o promotie..After Work(parca),,adica te duci cu masina intre orele 17-20 la ei si ai discount de vreo 20/30%.

                    Comment


                    • Bravos! Purcedeti spre Adras si pozati facturile! Dovada!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Nu, vorbesc pe factura lui da.
                        Marian poate n-are factura dar eu bag mana-n foc ca el nu minte.
                        Deci daca nu avea acel discount cat era totul ~ 600 da? Pt Ford.
                        Acum, Marian a zis 397 deci 2 milioane diferenta.

                        Cum threadul este foarte apreciat, merge o X persoana la Ford cu 414 lei in buzunar si aia maine ii spun 600, ce facem?
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Puneti frate banul pe care il dai din buzunar, nu discountul!!!!! Asa fac si aia la Romstal, au adaos 500% si da discouny 40% iar SPI are adaos 80% si da discount 15% iar Gheorhe, clientul imi zice....pai stai nene ca la romstal iau cu 40% discount, tu imi dai 15? Dar nu calculeaza sa vada ca da de 2 ori mai mult la Romstal.


                          Anul trecut am dat in jur de 400.

                          Revizia nu e 600. E 414. Daca nu pun discount, ajunge in 500. Cat la Logan si MULT sub Reno. Tu ai nevoie de desen tehnic sa intelegi? E exterm de clar. E sah mah si jet. Bravo astora de la Ford, ca respecta clientul! Reno si Dacia nu cunosc cuvantul RESPECT!
                          Last edited by PCH; 30 April 2013, 13:56.

                          Comment


                          • Nu facem nimic. Orice dealer ofera promotii. Eu de unde stiu ca aia 397 de lei nu sunt cu discount? Mai ales ca mai sus, colegul vitriol spune de 530 de lei filtre + ulei la Logan 1.6. Deci cum facem ?
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Daca ma enervez, acum va fac un calcul la revizie:
                              -120 lei Mobil Super 5w40- ca sa fie ca la Ford.
                              -30 lei-filtru aer de origine
                              -15 lei-filtru ulei origine
                              Manopera -GRATIS- asigurata de serviceul magazinului

                              Adica 165 de lei.
                              Pana la 200 de lei mai pun si lichidul ala de frana.
                              Pune poza cu FACTURA ca nu te cred!

                              Nu facem nimic. Orice dealer ofera promotii. Eu de unde stiu ca aia 397 de lei nu sunt cu discount? Mai ales ca mai sus, colegul vitriol spune de 530 de lei filtre + ulei la Logan 1.6. Deci cum facem ?
                              Putem sa mergem sa intrebam. Varul lui Vitriol nu stiu cum a reusit suma, dar totusi e destul.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Suna si tu la reprezentanta si ai sa vezi cum a reusit suma! Tu ai fost vreodata in reprezentanta sa faci revizia la masina, fie ea logan, clio sau megane? Sa stiu cu cine discut...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google