Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Care 200? Au fost 270 parca ulei cu filtre si 190 manopera....eu prefer reprezentanta! Voi schimba si lichidul de frana tot la ei mai spre toamna!

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

    Comment


    • Arunci cu banii tEi pe fereastra bah!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by PCH View Post
        Care 200? Au fost 270 parca ulei cu filtre si 190 manopera....eu prefer reprezentanta! Voi schimba si lichidul de frana tot la ei mai spre toamna!

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
        Da bre si la mine 190 lei consumabile si manopera moka in service, nu la nea Dorel.
        460-190=270.

        Tu ai dat numai manopera cat am dat eu pe tot.

        Voi schimba si lichidul de frana tot la ei mai spre toamna!
        Decat 150 de lei la ei, cumperi niste lichid ATE sau Mobil1, dai cam 40-50 lei si 30 manopera si iesi la jumatate.
        Nu pot sa-ti spuna ceva de garantie, ca nu vor avea habar ca ai schimbat lichidul.
        Last edited by mr.K; 24 August 2012, 12:37.

        Comment


        • Scade filtru de polen cu carbon activ! Nu e vina mea ca ai tu service cu montaj zero...comparatia corecta se face intre pretul de reprezentanta Ford cu cel Dacia....asa puteam merge si eu la ION in branesti si o scoteam la 250 cu totul!
          Sunt baieti pe aici care au manopera la schimbat lichidul de frana la 80 de lei....150 in service cu totul parca nu mai e asa mult!

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
          Last edited by PCH; 24 August 2012, 12:39.

          Comment


          • Cat e mai e filtru ala, sa-l scadem si pe el?
            Serviceul unde am fost eu avea dotarile necesare. La cel la care trebuia sa verific gratis masina au dotarile care sunt si in reprezentanta, poate chiar mai bune.
            N-am Veyron, it's just a car!

            Comment


            • 68 de lei daca nu ma insel! 60 sau 68!

              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

              Comment


              • Deci 270-70 rotund= 200 lei mai mult la Focus ca la Logan.

                Tu compara-te cu aia cu Megane, ca n-ai sanse cu Loganul sa iesi in avantaj.

                Comment


                • Decat 150 de lei la ei, cumperi niste lichid ATE sau Mobil1, dai cam 40-50 lei si 30 manopera si iesi la jumatate.
                  Nu pot sa-ti spuna ceva de garantie, ca nu vor avea habar ca ai schimbat lichidul.
                  O scurta poveste.

                  Merg odata cu afumatoarea, 1.5 85 cp, Cliolino, la service Reno, autorizat, stampilat, parafat sa schimb si eu pe garantie un amarat de casetofon.
                  Cauza, cand apasam butonul eject la cd player, cd-ul iesea foarte putin afara asa ca trebuia sa manuiesti ceva pe-acolo sa scoti cd-ul.
                  Soc si groaza.
                  Vine unu la mine, domne, ce cd-uri folositi (nu e gluma), ma-ntreaba.
                  Scot un cd, i-l arat omului, se oripileaza asta, eu ma mir, el, domne, nu-s originale!
                  Ma uit mirat la el asa, si-l intreb asa si?
                  El, domne, cd player-ul e stricat din cauza cd-urilor.
                  Era prin 2007, nu stiam foarte bine pe-atunci ce si cum sa fac, l-am sunat pe cumnatul meu.

                  Il ia pe-ala de guler, , => in 10 minute aveam cd playerul schimbat.
                  9! 9! 9!
                  sigpic

                  Comment


                  • Reprezentantele sunt in stare sa spuna ca s-a exfoliat volanul deoarece ai condus cu manusi din piele artificiala si nu de origine animala.

                    Comment


                    • Toata fruntea mecanicilor MESERIASI pleaca de la FORD acolo sunt cei mai tari DOREI...aia fac,,aia dreg,,aia stiu...pana una alta jupoaie pielea dupa soferii de ford

                      Sa vedeti la mine cum tasneste uleiul din motor pe la joja,,pe la Busonul de jos si apoi pe la ala de sus,,pe la filtru de ulei...ca uleiul si filtrele mi le-am schimbat singur si de 200 de lei am baut prea multa bere cu lamaie si m-am imbatat

                      Comment


                      • Il ia pe-ala de guler, , => in 10 minute aveam cd playerul schimbat.
                        Sa-nteleg ca tipu' era inalt si de aia l-ai chemat pe cumnat, sa-l poata apuca pe ala de guler.

                        Comment


                        • "Jepcarii" astia din Reprezentantele Ford....am facut astazi revizia (normal ca-n reprezentanta!). Pe langa ulei, filtre, etc am schimbat si lichidul de frana. Piesele/consumabilele lor. Am primit din partea Ford Romania (pentru ca am reviziile facute in reteaua Ford) si platforma gratuita la orice ora, orice zi, pentru orice motiv! Nu conteaza ca ai pana de cauciuc, accident sau te-a lasat bateria! Un an, gratis (eu sper din suflet sa nu am nevoie 95 de ani de acum incolo!)

                          Ca idee, o revizie pentru noul Logan a costat atat!

                          Boon, la mine a iesit cam asa (cred ca o vand si iau altceva). Sunt curios sa vad factura din reprezentanta Dacia/Renault pentru ce am facut eu la masina!

                          Pentru CARCOTASI (sau cei ce fac "revizia" pe genunchi in fata blocului), pot face poze la facturi din orice unghi/pozitie!
                          Attached Files
                          Last edited by PCH; 30 April 2013, 11:53.

                          Comment


                          • La Logan 2, costa peste 600 de lei revizia, fara schimbat lichid de frana, adica filtre si ulei, la motorul 0.9 turbo
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • La Meridian pentru un Renault Megane 2 1.6 16v schimbul de ulei, filtre si lichid de frana costa 650+135=785 ron tva inclus! Am sunat acum la numarul afisat pe sitelul lor.

                              In concluzie:
                              Logan: in jur de 620 - fara lichid de frana
                              Megane: 785 - cu lichid de frana
                              Focus: 414 - cu lichid de frana

                              Consider ca acest thread poate fi inchis!
                              Last edited by PCH; 30 April 2013, 12:24.

                              Comment


                              • Un var a facut revizia de un an la 1.6 MPI PH2 si l-a costat 530 lei (doar ulei si filtre, adica ce se schimba la un an).
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google