Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deviezi.

    Arata-mi te rog filtrul carburant inclus pt diessel la aceeasi bani pt benzina.
    Nu mi-am luat Ford, nu sunt invidios, nu am nicio treaba cu marca pe care o detii.
    In lunile respective ai tinut sus si tare ca face Ford, drege Ford.....Ok.

    Spune-mi de ce acum oferta Ford este mai scumpa decat atunci? De specificat la momnetu respectiv tu ai adaugat si alte operatiuni (schimbat lichid de frana etc....)

    Pe fata vorbind:

    Spune-le oamenilor astora ca la momentul resectiv ai prins o oferta foarte buna iar acum, 555 lei + schimbat lichid (rotunjit) 200 LEI = 755 LEI la benzina la Ford.

    P.S. Iar daca nu prinzi oferta cat E?

    Stai sa faci REVIZIA la MASINA dupa oferta este?
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Am scris de 12 ori ca a fost oferta, astia fac oferte, nu jegmanesc clientul, cum bateau unii campii pe aici. La benzinar costa undeva in jurul cifrei de 500 de lei in mod normal si firesc, am atasat preturile cu cateva posturi mai in urma, daca erai atent le observai. Ma refer la Focus. Totusi, ce te faci ca un posesor de Mondeo/ Focus/ Kuga plateste mai putin pentru o revizie decat un posesor de Logan? Pe unde scoti camasa?

      Unde scrie aici ca e valabila pentru benzina? Unde scrie ca la TDCI se schimba filtrul de motorina la orice revizie? Eu nu vad...
      Attached Files

      Comment


      • Bai PCH, nu puteai sa te abtii? Nu vezi ca le dai insomnii, unora? Vrei sa ajunga ca Inspector Dreyfus din Pink Panther? Daca vand dreaq, toti, toate Loganurile si-si cumpara Ford? Iti dai seama ce genocid ar fi ?
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Ar ridica astia pretul la revizii macar la nivelul daciilor!

          Comment


          • Originally posted by darksid3 View Post
            Bai PCH, nu puteai sa te abtii? Nu vezi ca le dai insomnii, unora? Vrei sa ajunga ca Inspector Dreyfus din Pink Panther? Daca vand dreaq, toti, toate Loganurile si-si cumpara Ford? Iti dai seama ce genocid ar fi ?
            Originally posted by PCH View Post
            Ar ridica astia pretul la revizii macar la nivelul daciilor!
            Sincer, cu asa commenturi, asa raspunsuri.

            Se fabuleaza pretul de 555 lei, la fel ca 414,16 lei.

            Succes domnilor.

            P.S. Data viitoare, tineti aproape, aducem 666 lei.
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Uite si preturile la revizii normale, oricum o dai, mult sub cele de la cashcarabete, mai ales daca raportez calitatea masinilor.

              Observ ca dânsul nu are replica la preturile astea....doar post dupa post, prin care se afunda in penibil!

              Sanatate la gaini...
              Attached Files
              Last edited by PCH; 15 July 2013, 20:49.

              Comment


              • Deci 1.6 tdci inteleg 735 lei? (am luat cel mai ieftin) fara lichid de frana schimbat.....

                Unde se regaseste acest pret in afirmatia ta, diessel ori benzina?
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Sunt total bulversat! Ai niste atasamente, scrie in romana, poti citi singurel. Nu sunt interesat de motorizarile pe motorina, sunt dezgustat chiar de dânsele. Mai ales ca unele dintre ele provin de la PSA! Bleah...
                  Pana in septembrie pretul este 555 ron la orice Ford. Chilipir...

                  Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                  Comment


                  • Deviezi foarte mult.

                    Eu citesc pe argumentele dumitale pe care tu le-am contracarat. Nu am pus eu poze, nu am venit eu aici sa laud o alta firma sau altceva, dumneata ai venit cu pret de, iti remintesc:
                    - 515 lei + dezinsectie
                    - pret trecut 414,16 lei + schimbat lichid de frana.

                    Daca esti de acord fa oamenii astia sa inteleaga, sincer.

                    Raman la parerea ca 515 lei + dezinsectie este un pret bun.

                    Raman la parerea ca cei 414.16 lei pe care i-ai afisat cu cateva pagini in urma nu se vor mai intampla. (voucher)

                    Raman la parerea ca afirmatia dumitale, diessel ori benzina, este total eronata din cauza ca nu apare filtru carburant + litri de ulei folositi la revizie, diessel ori benzina.

                    Raman la parerea ca iti place sa primesti pe mail, si cu mult timp avut la dispo, iti poti servisa masina la reduceri, cu tot respectul acum,
                    dar sunt printre noi oameni care fac km cat faci in iunie pana in Germania si inapoi, doar in Romania.

                    Cu respect,
                    Cristi
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma bucur pentru dansii, eu am 32000 (fara sa merg la MUNCA, eu nu MUNCESC - km facuti exclusiv pentru plimbari, relaxare) in 12 luni. E ok, zic sa te relaxezi 32.000 de km! Mai nasol cand ii lasa prin parcari, ploaie si se uita la ele saptamani intregi prin service-uri de cartier (ca au masini dar nu isi permit sa le faca intretinerea la service autorizat)

                      Ca sa inteleaga tot prostul, scuzati expresia, Neste Automotive face OFERTE, cateva exemple in cele ce urmeaza:

                      1.In luna aprilie-mai (cred): nu s-a platit manopare la revizii (de exemplu eu am iesit cu revizia la un Focus 1.6 benzina 2008-2011 - model facelift, la fix 330 de lei.

                      2.Iulie-Septembrie- revizia la 555 de lei cu tva inclus pentru toate modelele Ford. Citez: "V-am pregătit un pachet complet de revizie cu preţ unic indiferent de modelul de autoturism Ford pe care îl conduceţi. Pachetul de revizie include doar piese de origine Ford. Pretul unic de 555 ron TVA inclus este valabil pana la 30 septembrie 2013.

                      Sper ca a inteles tot prostul!

                      In alte intervale de timp costul reviziilor este in atasament! (mai atasez odata, vad ca e nevoie) 447.38 pentru o masina ca a mea, cu aproximatix 40-50% sub o amaraciune de logan (de megane nu discut ca la ala preturile sunt astronomice). Eu nu mai am ce sa comentez, nu am nimic de demonstrat, raspund exclusiv ONTOPIC cu atasamente.
                      Attached Files
                      Last edited by PCH; 15 July 2013, 21:25.

                      Comment


                      • Succes, dar tot nu ai raspuns.

                        Cu respect,
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by PCH View Post
                          Fordul se va vinde luna ce urmeaza, fii pe faza!

                          Dacia, inainte de a face pachete si oferte, sa faca MASINI! Prezentul spune ca la o masina COMPACTA revizia/intretinerea este mai ieftina ca la o amarata de dacie sau un amarat de reno.
                          Nu te supara pe mine, nu am nimic cu tine sau cu Eu4yas dar cand nu ai argumente arunci totul pe seama constructiei masinii.

                          E foarte scumpa oferta aia, sunt alte oferte la Dacia mult mai avantajoase pe care le-am primit pe mail.
                          Dacia nu face masini cum nu face nici Ford oferte.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ce oferte primesti tu? Pune-le aici! Eu nu vreau sa demonstrez nimic, pun pretul unei revizii la Ford, ca doar apare in titlul acestui thread! Daca 5 milioane e foarte mult pentru un Ford, e clar....

                            Comment


                            • Nu am spus ca e foarte mult pentru un Ford, am spus ca e mult fata de Dacia.
                              Cu prima ocazie cand o sa primesc un mail cu o oferta, postez aici. Nu imi tin mail-urile mai mult de 72 de ore.
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am vazut factura lui Stoicanu cu logan 2 motor 0,9....640 de lei. Deci ce vorbim aici?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google