Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu mi-am pus primavara trecuta folie llumar cu 300 spate si luneta si inca 30 pentru un mic parasolar cred ca vreo 15cm. Cam in jurul sumei de 300 se invartea treaba anul trecut in aprilie sau mai nu mai stiu exact.
    Oricum,are alt aspect alba cu folii. Eu dupa ce mi-am pus folii am mai pus si autocolant pe salpi si arata mult mai bine. Dar banuiesc ca stii cum arata din moment ce vrei sa-ti pui .
    Last edited by danhagiu; 15 January 2013, 13:35.

    Comment


    • Au inceput sa mai apara loganuri pe strazi doar ca lumea nu cred sa aiba cont aici pe forum. Zilele trecute am vazut unul la mine cu numere rosii, Alb. Arata mai bine in realitate decat in poze pe alb, cel putin din fata alb+grila neagra e f frumos!

      Comment


      • In Pitesti sunt destule, atat logan cat si sandero. Pana in sarbatori nu am vazut decat doua, dar acum sunt o gramada si majoritatea la firme (adica colate cu reclamepe ele).
        sigpic

        Comment


        • si la mine in oras deja sunt 10 loganuri,si mai zice lumea ca e criza!

          Comment


          • eu nu prea am vazut. decat vreo cateva in oras. dar sandero nici jurnal nu am vazut, de stepway ce sa spun. oricum nu mai au vanzarile de altadata.

            Comment


            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
              ... dar acum sunt o gramada si majoritatea la firme (adica colate cu reclamepe ele).
              Răspunsul îl găseşti aici, de altfel se reflectă şi în statisticile de vânzări pe anul 2012, unde 70 % din clienţi au fost persoane juridice !

              Interesant este că numărul doi de la Renault, aka Carlos Tavarez se arată îngrijorat de prăbuşirea vânzărilor Dacia pe piaţa din România !

              Originally posted by cosmin83 View Post
              si la mine in oras deja sunt 10 loganuri,si mai zice lumea ca e criza!
              Last edited by Ampt; 18 January 2013, 10:27. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Pai e si normal, la cata lipsa de respect au fata de clienti. M-am lovit de "amabilitatea" lor si luand in calcul chestia asta pot spune ca urmatoarea mea masina nu va mai fi dacia.
                sigpic

                Comment


                • Nu iti face sperante cu privire la faptul ca alte marci iti ofera alt respect. Sau daca iti este oferit costa bani foarte grei. Multa lume din vest se duce la unguri sa faca reviziile si eventualele reparatii la reprezentante dacia.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Asta este. In 2006 cand mi-am luat primul logan pentru revizii faceam programare cu o saptamana inainte. Veneau sa faca revizii la Pitesti, in service-ul unde faceam si eu, toti taximetristii din Giurgiu. Acum nu mai este nici jumatate din personalul de atunci. Asta pentru ca nu au stiut sa-si pastreze clientii.
                    sigpic

                    Comment


                    • respectul fata de client si fata de munca prestata lipseste cu desavarsire. nu fac ce le place si se vede. nu sunt platiti cei buni si pleaca. motivele sunt multe.
                      dar majoritatea sunt schimbatori de filtre si de ulei. cam asta e pregatirea lor.

                      Comment


                      • Astazi am montat cheder pe marginea compartimentului motor. Este un cheder de usa de dacia berlina (1310) achizitionat cu suma de 15 lei.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • Super tare.
                          Si eu am sa fac operatiune asta.
                          Poti sa imi spui daca necesita vre-o operatiune speciala?

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Nimic special. Iti trebuie un ciocan micut cu care sa bati chederul, iar acolo unde este imbinata tabla sa ai grisa sa prinda chederul ambele table. La vasul de expansiune nu prea merge batut chederul(din cauza vasului), dar eu l-am lasat asa. In rest totul merge foarte usor.
                            sigpic

                            Comment


                            • Zi-mi si mie te rog, la grila fata in jurul siglei se vede radiatorul AC sau este o bucata de plastic ce acopera jumatate din radiator ca la Logan1 PH1? La mine se vede din plin si a primit la greu in bot, pietre, gaze jet apa spalatorie, indoind radiatorul pe anumite portiuni.

                              Comment


                              • Ce rol are chederul?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google