My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu,stiu ca e utila,eu am pe skoditza.Ai idee ce model sunt senzorii de parcare sau nu te-a interesat aspectul asta
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Senzorii de parcare au venit la pachet cu pilot automat, limitator viteza si volan din piele. Nu am idee cum se numesc, singurul dezavantaj e ca nu se poate adauga un indicator care sa imi arate cati metri/centimetri mai am pana la obstacol.Ma atentioneaza acustic si atat!

      Comment


      • Imbunatatiri nu am mai adus masinii, am avut o tentativa de a cumparara Aluband, dar nu am gasit nici la Praktiker, nici la Dedeman si am lasat-o balta momentan.
        Last edited by vitriol; 10 August 2014, 15:39.

        Comment


        • Sa mai reinviem topicul: am in jur de 3500 kilometri parcursi in aproape 1 an(stiu, este foarte putin).
          Urmeaza sa ii fac revizia de 1 an pe 17 septembrie.Sunt in cautare de cele mai bune oferte.
          Cateva poze dupa o spalare "ca la carte" la bunici:
          Attached Files

          Comment


          • Frumoasa masinuta si vad ca ai grija de ea.
            Dar, in ultima poza se vad cauciucurile oxidate (maronii).
            Vezi ca de unde ai luat ceara, poti sa iei si un dressing pentru cauciucuri. Recomand Meguiars

            Daca tot am ajuns aici de pe topicul cu uleiuri, o sa te cert putin acolo - fara suparare.

            Comment


            • Multumesc!
              Asa se fac dupa ce le spal(pe partea aceea batea soarele). Nu am cumparat nimic pt cauciucuri din motive financiare.Poate voi cumpara ceva in viitor. Mersi!
              Sa nu ma certi prea rau! Accept critici constructive!

              Comment


              • @ursbrun ... oare e coincidenta de nume (nickname) sau ne intalnim si pe det club ro?
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Nope! Mai rar ce-i drept ca stau "in umbra"!

                  Comment


                  • Noi produse de detailing de la Mafra:
                    Attached Files

                    Comment


                    • Sunt curios ce impresie iti va lasa diamantplas-ul
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Si eu sunt curios.A plouat azi toata ziua, ca l-as fi folosit.Recomandat e sa dau intai cu Pulimax si apoi cu Diamant, nu?

                        Comment


                        • pai pulimaxu e un detergent iar diamantplastu e un dressing. si diamantplastu curata insa nu atat de profund ca pulimaxul. daca nu ai murdarie grosiera merge sa dai direct cu diamantplast.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Ok.Nu e murdarie grosiera, doar particule fine de praf.M-am gandit ca Pulimaxul pregateste suprafata pentru Diamant, cum e cu argila:stergi cu ea si apoi cu ceara.Asa si cu Diamant Plast.
                            Mersi!
                            Last edited by Crs. Sandel; 23 September 2014, 22:58.

                            Comment


                            • fa o proba si cu pulimax si fara si ai sa iti dai seama de diferente. eu unul intai sterg plasticele cu detergent - 1z am eu - si apoi aplic derssingul.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • E o idee buna.Dupa ce termin Pulimaxul, o sa caut un alt produs de acest gen.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google