My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ori ca dai sau nu, tot chestie de noroc e ca sa ti-o facă impecabil.

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      Sa dai ceva la sticla la baieti cand bagi masina, sa o faca bine, ca este pacat de ea, e faina tare.
      Nu vad rostul unei atentii pentru ca au camere peste tot.
      Treaba lor e sa o repare bine, sa arate ca sunt profesionisti si eu sa fiu multumit. Conteaza feedback-ul din partea mea, probabil ca voi fi sunat dupa ce primesc masina pentru a le comunica daca sunt multumit de cum au lucrat.

      Originally posted by Kojak View Post
      Ori ca dai sau nu, tot chestie de noroc e ca sa ti-o facă impecabil.
      Sunt de acord cu tine. Cand intra in reparatie, o sa le fac vizite mai dese sa vad in ce stadiu se afla reparatia.

      Originally posted by Crs. Sandel View Post
      Casco am la Allianz Tiriac. Clar trebuie schimbate acele elemente, si sa ai tot ce trebuie, nu cred ca poti indrepta aripa, la bara s-au rupt clemele de prindere, grila este iesita din cleme, proiectorul pe partea dreapta e afectat. Acum, sa vedem ce se mai gaseste pe interior, plasticul care e deasupra rotii, bazinul acela care absoarbe vaporii de benzina(mersi einstein1984) - astea la prima vedere.
      Revin cu un update(mi-am adus aminte acum): in spatele barii fata, exista un fier care se afla pe latimea masinii si e sudat de alt fier. Fierul respectiv este indoit la capat. Aveti idee cum se cheama acel fier?

      Originally posted by mumus View Post
      e faina tare.
      Multumesc! O ingrijesc, ii dau cu ceara, cu solutii si poc, ma loveste unul. Am trecut peste, dar tot il mai vad, in coltul ochiului drept, cum vine spre mine.
      Last edited by Crs. Sandel; 5 March 2015, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Eu aș insista și pentru jantă și pentru capacul roții. Anvelopa nu cred să fi pățit nimic.

        Comment


        • Capacul clar trebuie schimbat, se vad urme galbene pe el, e si rupt. Trebuie dat capacul jos ca sa vad janta.

          Comment


          • Stai linistit e minora paguba..in reprezentante se lucreaza profesionist ,masina va iesi exact ca din fabrica ai sa vezi. Casco la Tiriac probabil te costa ceva dar cel putin mergi pe mana sigura!

            Comment


            • Sa speram ca va fi cum zici!
              Pe casco am platit aproape 1000 lei pe 1 an, fara franciza - Casco Gold de la Dacia.

              Comment


              • Va fi, o sa vezi toate elementele vor fi schimbate cu unele noi,ai Casco mai ales la Tiriac esti serif
                ps: poate mai ai cv de upgradat pe la ea acum e momentul,ia gandeste-te
                Last edited by Allyn_y; 6 March 2015, 00:05.

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post
                  Sa dai ceva la sticla la baieti cand bagi masina, sa o faca bine, ca este pacat de ea, e faina tare.
                  Nu are contact direct cu cei de la caroserie si oricum nu accepta nimic. Am incercat eu anul trecut sa-i cinstesc si au refuzat toti. Chiar daca sunt lichele, cand e vorba sa repare pe banii lor, pe banii tai se misca destul de repede. Maxim 3 zile cu toate piesele la dispozitie. Cam 21 de zile o sa stai cu masina pe tusa din acest moment.

                  Originally posted by Crs. Sandel View Post
                  Nu vad rostul unei atentii pentru ca au camere peste tot.
                  Treaba lor e sa o repare bine, sa arate ca sunt profesionisti si eu sa fiu multumit. Conteaza feedback-ul din partea mea, probabil ca voi fi sunat dupa ce primesc masina pentru a le comunica daca sunt multumit de cum au lucrat.

                  Revin cu un update(mi-am adus aminte acum): in spatele barii fata, exista un fier care se afla pe latimea masinii si e sudat de alt fier. Fierul respectiv este indoit la capat. Aveti idee cum se cheama acel fier?
                  Trebuie sa le dau si eu un feedback, de la mine nu o sa mai vada unul pozitiv, o sa fie de mijloc.
                  Acea bara este ”celebra” bara stabilizatoare de care se tot discuta pe forum.
                  Last edited by aris86; 6 March 2015, 00:13. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Allyn_y View Post
                    ps: poate mai ai cv de upgradat pe la ea acum e momentul,ia gandeste-te
                    Cred ca nu se poate "negocia" ceva pentru un upgrade. Totusi, nu ar strica niste faruri de Logan aniversar(evident, in gluma)
                    Ce ma intereseaza, sa primesc masina asa cum a fost inainte de accident, adica in stare foarte buna.

                    Originally posted by aris86 View Post
                    Trebuie sa le dau si eu un feedback, de la mine nu o sa mai vada unul pozitiv, o sa fie de mijloc.

                    Acea bara este ”celebra” bara stabilizatoare de care se tot discuta pe forum.
                    Eu m-am gandit ca te suna dupa ce realizezi o reparatie la ei.

                    Multumesc!
                    Last edited by Crs. Sandel; 6 March 2015, 00:48. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Da, te suna cei de la calitate, dar fiindca au cam facut circ cu mine la garantie, o sa si eu grija sa le spun exact ce s-a intamplat.

                      Comment


                      • Aris,cei de la Vest pentru o revopsire aripa,far inlocuit,ochelar proiector inlocuit au bagat pe casco 2200 ron.Ce e ciudat,am gasit masina spalata interior exterior[emoji3] La tine o sa fie mult mai mult...Bine ca a fost doar atat.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Da, te suna cei de la calitate, dar fiindca au cam facut circ cu mine la garantie, o sa si eu grija sa le spun exact ce s-a intamplat.
                          Ma gandeam ca daca tot e in service, sa le zic si de chedere si de inceputul craparii masticului, dar prefer sa nu. Sa o vad reparata si apoi vad.

                          Originally posted by micutzu666 View Post
                          Aris,cei de la Vest pentru o revopsire aripa,far inlocuit,ochelar proiector inlocuit au bagat pe casco 2200 ron.Ce e ciudat,am gasit masina spalata interior exterior[emoji3] La tine o sa fie mult mai mult...Bine ca a fost doar atat.
                          Stiu ca o sa fie mai mult de atat, cel putin 1000 euro. Da, bine ca nu a fost mai grav.
                          Last edited by Crs. Sandel; 6 March 2015, 10:47. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Astazi am avut constatarea. Toate piesele enumerate mai jos vor fi inlocuite:
                            - bara fata
                            - protectie bara fata
                            - ornament far ceata dreapta
                            - far dreapta
                            - aparatoare pasaj roata dreapta
                            - traversa inferioara fata
                            - filtru carbon
                            - capac roata dreapta
                            Piesele s-au comandat, cand le vor avea pe toate sau pe cele de baza, se vor apuca de reparatia masinii. E posibil ca geometria sa fie afectata si ca atare, va dura mai mult procesul de reparatie.

                            Comment


                            • Taximetrist!
                              Last edited by vitriol; 11 March 2015, 20:30.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Acelasi sentiment il am si eu, dar de...Bine ca fost doar atat
                                Aici s-a intamplat accidentul. Ma deplasam inainte, cand, in dreptul capacului dreptunghiular ma loveste individul, el venind din partea dreapta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google