My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice e posibil.

    Comment


    • Prometheus...tre sa circuli nu gluma ca sa se toceasca!
      Keep walking...

      Comment


      • Ideea e ca se vor tocii mult mai repede decat ar trebui....anvelopa de iarna recomandat ar fi sa rulezi numai pe zapada/gheata/mazga nicidecum pe asfalt uscat la temperaturi ce in prezent trec si de 20 de grade.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • da...ma rog...dar daca faci sa presupunem 2000-3000 km pe temperaturi de 15-25 grade...n-au nici pe dreaq! tot de vechi le schimba...si nu de tocite! ca sa le toceasca tre sa faca de la 20-30.000km in sus!
          Keep walking...

          Comment


          • Nu o sa vezi niciun producator care sa iti recomande sa rulezi cu cauciucurile de iarana doar pe zapada etc.
            Producatorii spun asa: compozitia anvelopelor de iarna este una dedicata temperaturilor ce la nivelul suprafetei de rulare nu depasesc 7 grade celsius - de ce? - simplu ... aceste anvelope au in compozitie o cantitate mai mare de cauciuc natural care rulat la temperaturi ridicate se distruge mult mai repede.
            Anvelopele de vara au in compozitie mai multi compusi derivati (latex, guam etc) care reduc frecarea si deterioarea rapida a anvelopelor ...
            Deci e bina ca anvelopele de iarna sa fie montate doar atunci cand temp la nivelul asfaltului nu mai depaseste 7 grade celsius (evident in mersul masinii - ca poti monta anvelopele si la 40 de grade, in august, daca nu mergi cu masina deloc ... nu au nici pe bau bau) ...

            Originally posted by jonnie007 View Post
            da...ma rog...dar daca faci sa presupunem 2000-3000 km pe temperaturi de 15-25 grade...n-au nici pe dreaq! tot de vechi le schimba...si nu de tocite! ca sa le toceasca tre sa faca de la 20-30.000km in sus!
            Vii pana la mine sa iti arat ce iese dintr-un cauciuc de iarna rulat 100 de km la 25 de grade pe un asfalt poros (cu gropi si altele)?
            Last edited by M.FLORIN; 21 October 2013, 21:24. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Pai asta e si idea ....ca nu e recomandat sa rulezi in primul rand la temperaturile de acum cu gume de iarna ...pe orice suprafata ......doreste
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Mai depinde si de calitatea anvelopei Florine! la ce anvelope faci referire?
                eu unul le schimb la sfarsitul lui nov si la jumatatea lui martie! dar am vazut unii care le au pe alea de iarna de 3 ani (inclusiv vara) si au carnita berechet si rulate peste 25000 km
                Keep walking...

                Comment


                • Poate am gresit ca m-am grabit cu montarea anvelopelor de iarna. Asta e, data viitoare le voi monta pe la inceputul lunii noiembrie.Le-am montat mai mult pt a cumpara cauciucurile la un pret mai mic.

                  Comment


                  • de grabit e clar ca te-ai grabit....dar la cat ai zis tu ca circuli... chiar nu vad ca e vreo problema!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Eu le voi pune dupa data de 20 luna care vine...oricum pt mine e mai comod pt ca le am complet echipate , adica cu tot cu jante , asa ca le schimb eu..
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • asa fac si eu...ma rog...cand ma anunta aia de la dacia...ai 2 randuri de jante de tabla/otel prometheus? ug8 ai?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by prometheus View Post
                          Eu le voi pune dupa data de 20 luna care vine...oricum pt mine e mai comod pt ca le am complet echipate , adica cu tot cu jante , asa ca le schimb eu..
                          E bine asa. Pe viitor, cum am mai zis, intentionez sa achizitionez inca un set de jante, dar de aliaj.

                          Comment


                          • Am 4 gume Goodyear Ug8 fiecare cu cate o janta de tabla (dimensiuni normale 185/65/R15)
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Ma puteti ajuta cu niste recomandari pentru lichid de parbriz pt iarna? Ms!

                              Comment


                              • In primul rand cand cumperi lichid de parbriz pt sezonul rece ai grija sa scrie pe el ca este de iarna....si sa nu fie cel mai ieftin....in general cele mai ieftine sunt si cele mai proaste...in rest tot ce depastese categoria celor ieftine sunt majoritatea bune de folosit pentru iarna...indifferent de marca/culoare lichid.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google