My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Decat neagra ca dracu, mai bine una mai deschisa la culoare.
    Arata cocalaresc!

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      Decat neagra ca dracu, mai bine una mai deschisa la culoare.
      Arata cocalaresc!
      Nu te-am inteles. Te referi la culoarea masinii sau la culoarea foliei?

      Folia neagra arata cocalaresc?

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Revin cu modificari proaspete, realizate astazi. Am montat folii auto pe spate.


        cat te-a ajuns pe spate si transparenta cat cu cat e stima

        Comment


        • Originally posted by Crs. Sandel View Post
          Nu te-am inteles. Te referi la culoarea masinii sau la culoarea foliei?

          Folia neagra arata cocalaresc?
          Da, asta neagra tuci. Mie unul imi pare cocalareasca.
          Daca ai totusi copii si mergi mult ziua cu ei in masina e ok. Altfel, nu-i prea vad rostul.
          Si la o transparenta de 75% tot reflecta uv.
          Plus ca se creeaza o discrepanta coloristica prea mare intre caroserie si geamuri.

          Nu dau cu parul, nu vreau sa-ti demonstrez ca ai fscut un lucru prost. Doar explicam judecata mea.

          Comment


          • Originally posted by Tinuletz View Post
            cat te-a ajuns pe spate si transparenta cat cu cat e stima
            300 lei. transparenta 5%

            Originally posted by Cezar View Post
            Da, asta neagra tuci. Mie unul imi pare cocalareasca.
            Daca ai totusi copii si mergi mult ziua cu ei in masina e ok. Altfel, nu-i prea vad rostul.
            Si la o transparenta de 75% tot reflecta uv.
            Plus ca se creeaza o discrepanta coloristica prea mare intre caroserie si geamuri.

            Nu dau cu parul, nu vreau sa-ti demonstrez ca ai fscut un lucru prost. Doar explicam judecata mea.

            Corect.Iti exprimi o opinie, pe care o accept.Nu am copii, am 21 de ani.Am vrut sa nu se vada nimic in masina.In plus, cei care mi-au vazut masina azi, mi-au spus ca arata foarte bine asa.
            Last edited by Crs. Sandel; 11 January 2014, 23:51. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Sandel,ideea e sa-ti placa tie cum se vede.
              Si parerea mea e aceeasi,ca se vedea mai bine un 35-50% transparenta.
              Diferenta prea mare intre culoarea masinii si negrul din geam.
              Spor !
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Am vazut mai multe Sandero(modelul precedent), care aveau culoarea ca a mea si folie ca cea pe care o am eu si mi-au placut.

                Comment


                • Cum spuneam,trebuie sa-ti placa tie.
                  Ti-ai luat Sandero ca ti-a placut,nu ? Ca altfel iti luai Pejo' , ca-i place vecinului.
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                    Cum spuneam,trebuie sa-ti placa tie.
                    Ti-ai luat Sandero ca ti-a placut,nu ? Ca altfel iti luai Pejo' , ca-i place vecinului.
                    Nu aveam de gand sa cumpar masina noua.Nici nu stiam ca exista Logan 2 si Sandero 2 pana in iulie.

                    Comment


                    • Pe fata nu ai voie deloc cu folie,doar daca nu ai geamurile cu tenta dn fabrica.Adica poti pune pe 1310 si alte cateva masini.Citeste pe geamuri,daca scrie transparenta 75% sau ceva aproximativ,nu ai voie cu folie pt ca daca o mai montezi si pe aia deja treci de cei 75% transparenta si ai probleme,
                      Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                      Comment


                      • Geamurile din fabrica vin cu transparenta apropiata de 100% - modul in care se stabileste aceasta transparenta este foarte bine definit de RAR.
                        In plus folia de protectie nu are nicio legatura cu tenta geamurilor. Folia se aplica in primul rand pentru protectia la UVA si UVB pe care o ofera. Estetic - este o alta discutie.
                        Folia care se aplica pe fata (cea legala si omologata evident) are o transparenta undeva la 98-99% ... daca nu ar fi asa nu s-am mai putea aplica evident. Transparenta legal acceptata este 70 % pentru geamurile laterale, iar cea cu care vine masina de fibrica este 90% ... deci mai este loc suficient pentru a aplica folie si pe fata.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Ma puteti ajuta cu un sfat?
                          Din cauza temperaturilor cu minus, nu mai pot deschide portbagajul. Ce este de facut in acest caz?
                          Multumesc!

                          Comment


                          • Daca poti detalia ... s-au lipit chederele sau s-a blocat butonul pt deschidere?

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Nu am putut sa apas pe buton, am introdus cheia in lacas, am dat spre stanga sa il deschid si nu s-a intamplat nimic.

                              Comment


                              • ... solutia cea mai simpla este sa mergi la ... cumparaturi ... respectiv intr-o parcare subterana si sa lasi masina parcata acolo cel putin o ora.
                                Apoi eventual sa incerci sa desfaci capacul din int portbagajului - cel de vizitare a mecanismului de deschidere - si sa adaugi acolo ceva vasilena lichida, gen WD40, sau chiar solutie de degivrare pentru yale etc.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google