My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am tinut minte ce sa cer!
    Pe aceasta cale iti multumesc pt sfaturile date ieri!! Stiam doar de piulitele autoblocante, nu stiam si de suruburile autoforante. As veni cu mare placere, dar trebuie sa am si un scop mult mai inalt(vizitare zona, obiective turistice) decat o tubulara

    Comment


    • Am montat cotiera.Am fost la Praktiker si am cumparat un torx si o tubulara scurta de 13. Am intampinat dificultati destul de mari la montarea celor 4 suruburi autoforante pentru ca nu am avut masina de strans electrica.O alta problema a fost montarea tunelului median, m-am chinuit cel putin 6-7 minute pana am reusit sa il fixez pe pozitie(am participat 2 insi la montarea lui).Mai jos sunt cateva poze cu cotiera.
      Attached Files

      Comment


      • Să te bucuri de utilitatea ei şi nu în ultimul rând, felicitări pentru munca depusă!

        Comment


        • Multumesc! La un moment dat am zis ca o las pe maine, dar nerabdarea de a o avea montata a fost mai puternica.

          Comment


          • Măcar generaţia voastră să rupă blestemul acestei naţii şi să respecte întocmai proverbul „Nu lăsa pe mâine ce poţi face azi“!
            Multă baftă în continuare!

            Comment


            • Sa te bucuri de ea,
              cuplarea centurii se face cu usurinta sau esti stanjenit putin de cotiera?
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • Originally posted by Ampt View Post
                Măcar generaţia voastră să rupă blestemul acestei naţii şi să respecte întocmai proverbul „Nu lăsa pe mâine ce poţi face azi“!
                Multă baftă în continuare!
                Eu, unul, incerc sa respect acel proverb.
                Multumesc, sa fie!
                Bafta si tie!

                Originally posted by bobbyred View Post
                Sa te bucuri de ea,
                cuplarea centurii se face cu usurinta sau esti stanjenit putin de cotiera?
                Multumesc!
                Nu am apucat sa merg cu masina cu cotiera montata.Azi voi merge si voi reveni cu impresii. Din moment ce e originala, ma gandesc ca cei de la Dacia au realizat o cotiera care sa faciliteze accesul atat la frana de mana, cat si la cuplarea centurii.

                Am revenit!
                Confortul s-a sporit foarte mult, mana dreapta sta mai tot timpul pe cotiera. Cand schimb vitezele, cu jumatate de mana stau pe cotiera. E altceva! Cei care doresc sa isi monteze cotiera, o recomand. Este suficienta lungimea ei.Accesul la frana de mana si la cuplarea centurii e facil, usor.
                Last edited by Crs. Sandel; 15 June 2014, 12:59. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Dupa ce in decursul a 3 saptamani mi-am cumparat tot ceea ce trebuie pt ca masina sa primeasca o ceruire "ca la carte", duminica am parcusrs pasii necesari unei asemenea metode.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Ce ceara ai folosit?

                    Comment


                    • Finish Kare 1000P

                      Comment


                      • Tot FK 1000P am folosit si eu , am aplicat-o weekend-ul trecut.

                        Comment


                        • Urmeaza sa ii mai dau o mana, in mod special in zonele expuse mai mult la mizerie, dar cred ca pana la urma ii dau peste tot.

                          Comment


                          • Eu am aplicat decat un singur strat si sunt foarte multumit, insa am dat un strat putin mai gros.
                            Cel mai mult imi place ca are acum niste reflexii superbe
                            Last edited by Razvione; 9 July 2014, 23:16.

                            Comment


                            • Pe langa asta, praful se indeparteaza mult mai repede.

                              Comment


                              • Eu am luat ceara la recomandarea unui prieten, am avut ceva emotii pana am aplicat-o, insa mi se pare cea mai buna ceara.Pana acum am folosit de la Mafra lichida, dar nu se compara.
                                Poti lasa decat un strat momentan si vezi cum se comporta, daca nu iti place dai data viitoare doua straturi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google