My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In schimb, altii le au de peste un an si inca functioneaza. Pe timp de zi am dlr, deci nu am motiv sa le folosesc si ziua.

    Comment


    • Ultimele avute philips xtreme power m-au tinut cam 5 ani..S-a ars faza mica..

      Originally posted by micutzu666 View Post
      Ultimele avute philips xtreme power m-au tinut cam 5 ani..S-a ars faza mica..
      Penultimele..rectific
      Last edited by micutzu666; 24 December 2015, 14:33. Reason: Automerged Doublepost
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Te-au tinut ceva acele Philips. Cat or tine aceste Osram, vom vedea. Nu prea circul noaptea, deci ar trebui sa tina ceva timp.

        Mai jos e o poza cu becurile pe timp de noapte ca sa va faceti cat de cat o idee. Nu e intuneric complet, dar vizibilitatea este redusa.

        P.s.: sunt pe contrasens pt ca urma sa o parchez in curte, care se afla pe partea dreapta a drumului :d

        Sarbatori fericite atat celor de pe forum, cat si rudelor acestora!
        Attached Files

        Comment


        • La multi ani!

          Anul 2015 l-am incheiat cu 12915 kilometri parcursi, in total, de cand am masina. In 2016 am trecut de 13000.

          Fiind vreme frumoasa pe 29 decembrie, am montat leduri P21w 30W pentru marsarier. Mai jos aveti poze comparative intre un bec stock si un bec led. Si daca tot am umblat la stopuri, am sters si tabla. Recomand si aceasta imbunatatire.
          Attached Files

          Comment


          • Mici imbunatatiri pe care le consider foarte utile.

            Am "colantat" stalpii spate, pe interior, in zona unde pasagerii spate lovesc destul de des plasticul. E treaba facuta de mine, nu a iesit profi, dar vad partea practica a acestei imbunatatiri. Urmeaza sa pun folie si pe plasticul de la usile fata, in zona unde e buzunarul, pe toate lungimea lui.

            Tot in spate, am adaugat al 5-lea pres, cel care acopera tunelul median. A trebuit putin taiat, in poza se observa modificarile facute. Cost pres: 20 lei
            Attached Files

            Comment


            • Utila chestia cu folia transparenta! Ma gândesc sa preiau ideea

              Comment


              • Din cauza sesiunii, se pare ca am sarit peste postul tau si nu ti-am raspuns. Scuze!
                Folia este utila si mai jos, in acea curbura. Acolo este zona cel mai des atinsa, doar ca trebuie pusa in fasii mici, ca altfel face cute si nu iese cum trebuie.

                Ieri am achizitionat o navigatie sh. Nu am testat-o, urmeaza zilele urmatoare. Are o mica zgarietura pe ecran (nu ma deranjeaza), in rest arata bine, chiar foarte bine. Si cu ajutorul lui torq, o sa o punem la punct. Pretul ramane secret, ca daca vi-l zic, "va ia mintea razna"
                O sa vi-l comunic dupa ce voi monta navigatia pe masina. Urmeaza sa cumpar antena gps si camera pentru marsarier.
                Attached Files

                Comment


                • Felicitări, sa o stapanesti sanatos.

                  Comment


                  • Multumesc!

                    Comment


                    • Astazi am schimbat garnitura capac culbutori, pe garantie. Totul a durat "doar" 3 ore, o nimica toata

                      De asemenea, a trebuit desfacuta roata dreapta pentru desfacerea unui plastic. Cu aceasta ocazie, am pozat placutele de frana. Asa arata la 13524 km.
                      Attached Files

                      Comment


                      • cam uzate discurile as zice... sau mi se pare mie?

                        Comment


                        • Nu ma pricep, nu stiu ce sa zic Cu masina se merge ~ 90% extraurban, nu sunt racer sa accelerez si sa franez puternic, traficul il anticipez, frana de motor o folosesc des, ajutand-o cu frana de servici.

                          Comment


                          • ele asa arata destul de ok, eu ma refeream la adancimea ”sapata” de placute in discuri. ochiometris as zice ca au ”sapat” vreo 0.7-0.8mm adancime

                            ale mele, schimbate acum 8 mii de km, inca nu se simte nimic la mana

                            placutele in schimb au o gramada de carne.. parca nu s-au mancat placutele cat s-au ”uzat” discurile...

                            si eu fac la fel, doar mangai pedala de frana, franez ”in cascada”, nu continuu, cu pauze de 2-3 sec intre franari sa ”se mai raceasca” nitel intre franari si nu stau cu picioru pe frana, mai ales dupa o franare mai violenta, cica nu face bine, deformeaza discurile

                            ce-mi place la logan e ca din frana de motor cu retrogradari incetinesti o gramada, pedala de frana o folosesc doar ca sa o opresc complet dar grosul il fac fac din retrogradari la toyota corolla de ex nu ai atata frana de motor, chiar daca era manuala varianta testata, deh, o fi de la aerodinamica f buna, aluneca mai mult
                            Last edited by cristi....; 28 March 2016, 21:47.

                            Comment


                            • Am atins discul si nu am simtit nimic aspru.

                              Comment


                              • Felicitări, sa o stapanesti sanatos.

                                Este normala uzura la discuri stai linistit ...eu am avut la un moment ceva santuri in ele dupa care au disparut de la sine:.)
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google