Golancele Mele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    frumoase toate ...bravo...felicitari.
    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Comment


    • #32
      ce marca este si cat ai dat pe dvdplayer? esti multumit de el?
      vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

      Comment


      • #33
        Scrie in primul post: LG 9700. Acostat vreo 3200lei la oferta la Metro in decembrie inainte de sarbatori, insa au avut doar cateva. Il urmaream de mult pe net, dar acest model costa la noi +1000 Euro. Cand am ajuns acasa si am scos oferta curenta din cutia de posta, am plecat instantaneu, si abia am gasit unul complet si sigilat la al treilea Metro din Bucuresti la care m-am dus.
        Este super OK, avand in vedere ca ma intereseaza la el mai mult audio, radio, navigatia si Bluetooth-ul, nu am vazut pana acum nici un DVD, deoarece ma deplasez mult cu masina si nu am timp de prostii. Combinat cu niste boxe Clarion SQ (13+16) se aude foarte bine. Nu iti cade vopseaua de pe masina, dar este mult peste echipari pretentioase de fabrica pe care le-am auzit.
        Si in plus este foarte discret in bord, nu atrage atentia daca este pliat, si are fata (1/2) detasabila.
        Last edited by detail; 11 April 2009, 00:35.

        Comment


        • #34
          o carutza de bani. la suma asta imi iau laptop pe care il pot folosi si la jocuri si nu numai in masina. am vazut inainte de sarbatorile de iarna niste stifturi in auchan nu aveau nici bluetooth nici navigatie dar aveau tuner si pretul pleca de la vreo 750 ron. pentru gps ti-a mai trebuit vreo antena suplimentara?

          imi cer scuze ca nu am fost atent la descriere m-am uitat numai la poze pentru ca vazusem pe un alt thred ca ti-ai schimbat bordul.

          ps : faine oglinzile. nici eu nu ii suport pe cei parcati aiurea. la cat de veche e masina mea i-as busi direct dar mi-e mila de prosti. am avut un unchi, Dumnezeu sa il ierte ca a plecat dintre noi, care lucra la o firma de gunoi si cand intra pe stradute cu masini puse aiurea cobora tomberonu ala intr-o parte si le tragea cate o zgarietura zdravana
          Last edited by maistoru; 11 April 2009, 09:53.
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #35
            De-aia costa atat, pentru ca este complet cu antena GPS, microfon, etc..
            Are posibilitate de afisare camera de marsarier la cuplare maneta, iesiri complete pt. amplif, lcd-uri spate, intrari auxiliare audio si video, si este doar 1 modul DIN. Si este LG... nu Noname.
            Sunt altii care dau mai mult de atat pentru fibre de sticla si alte cele.. Eu prefer confortul, ma deplasez zilnic foarte mult cu masina, si nu vreau sa le am pe toate insirate pe bord ca sa le strang de fiecare data cand ma opresc. La asta "all in one", i-am dat jos fata si am plecat...
            Last edited by detail; 11 April 2009, 10:21.

            Comment


            • #36
              Fiind sarbatoare, mezina a primit cadou consola schimbator Ph2 si tweetere JBL in gaurile ramase de la oglinzile manuale. Operatia cu astuparea gaurilor a iesit perfect, zici ca sunt montate din fabrica. Poze ...cand o fi lumina...

              Comment


              • #37
                baga poze cu consola. si pune si un pret sa vada si ochiul nostru
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #38
                  Maine, daca nu uit sa iau aparatul, ca la telefon am cam amestecat cei 3.2MPixeli dupa ce am dat de cateva ori cu el de pamant, si ies pozele "deampixulea"...
                  Consola a fost 40 de lei in targ la Vitan, m-am dus sa caut tweetere si m-am ratacit pana am gasit-o.

                  Comment


                  • #39
                    adica 43 cu taxa de intrare.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #40
                      Trebuie sa fac regula de trei simpla, tweeterele au fost 129, consola 40, deci total 169.
                      40+(3/169x40)=40,710059171597633136094674556213 lei daca vrei sa fii exact

                      Comment


                      • #41
                        asta da bravo
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #42
                          Bineinteles ca am uitat aparatul acasa, am facut o poza cu telefonul Nokia "tui-n pix", se vede ca prin ceata deasa, dar se poate face o idee...
                          Azi mi-au venit si proiectoarele SH "vãleu", care au ambii suporti de stanga, da' oricum trebuie sa ii tai pentru bara de pickup. Nu stiu daca mai apuc sa pun proiectoarele pana la Paste, ca e un cancer afara dupa-amiaza, cand imi termin treaba!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            ai facut ceva retusuri la consola nu?
                            daca auzi pe undeva de niste oglinzi manuale de mcv sa ma anunti pls
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #44
                              Din consola de ph 2 se taie o bucatica buna...are alt unghi bordul. Iar surubul din stanga nu este pe aceeasi pozitie, trebuie o mica "manevra" cu o clema de tabla pentru surub.
                              Oglinzi nu prea stiu de unde, nu prea sunt "conectat" in afara de forum cu alti Loganisti, iar la Van cu care eu umblu ocazional nu o sa schimb oglinzile.
                              De cand am postat data trecuta a inceput sa si ploua...

                              Comment


                              • #45
                                Astazi au urmat la rand montarea proiectoarelor si a lampii torpedou.
                                Farurile s-au montat doar mecanic, electric urmeaza, deoarece SH-urile au alta mufa decat cea de pe masina.
                                Lampa torpedou s-a montat insa cu totul, si la rugamintea lui alin am facut poze si o sa explic mai pe larg.
                                Am achizitionat papuci auto cu izolatie siliconica. Este nevoie de 2 papuci mici (2.8 mm mama) si 2 papuci mijlocii (4.8 mm mama).
                                Se ia un cablu bifilar marcat de cca 50-60 cm sau doua monofilare de 2 culori diferite, se monteaza papucii mici pe un capat (foto1) si se monteaza cu cei doi pe conectorul lampii de torpedou (foto2). Se taie firul pe care il denumiti de masa (in cazul nostru negru) la cca 20 cm de lampa (foto3), si se monteaza cei doi papuci mai mari pe firul negru (foto4).
                                Se desface finitia consola centrala, se baga lampa de torpedou astfel "cablata" la locul ei, avand grija sa se apuce firele libere prin gaura de sub finitie, si se scot cei doi papuci prin gaura pentru intrerupator (foto5). Se monteaza intrerupatorul pe cei 2 papuci (foto6) si se monteaza la locul lui prin impingere.
                                Capetele libere se trag in consola centrala.
                                Eu am ales montarea pe mufa comenzii avarie (am ales acest loc pentru ca multi care nu au lampa torpedou, nu au nici geamuri electrice sau centralizare), unde firul albastru este +12v iluminare, iar firul negru este GND (0V-masa sasiu) (foto7).
                                Se mufeaza la loc conectorul pe comanda avarie(foto8), se clipseaza la loc finitia si operatiunea este gata.
                                Operatiunea se face in 10 minute, 15 daca faci si poze.
                                Succes tuturor care vor sa-si monteze!
                                PS Lampa si butonul au costat 30 de lei.
                                Dupa postare am observat ca trebuie sa iau o bere de la DIM Sport....
                                Attached Files
                                Last edited by detail; 16 April 2009, 22:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google