Ph-16-gmc project only !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ph-16-gmc project only !!

    Aici o sa postez tot ce modific la masina mea PH-16-GMC ......Astept pareri...daca va place sau nu !

    Ieri am terminat Proiectul ...''COMANDA PE VOLAN LA CD'' cum este la MEGANE , CLIO ..etc.Mi-a venit ideea asta in urm cu ceva timp dar nu aveam finante si nimeni nu imi dadea sfaturi ! SA MA FACA CA SA CONTINUI Proiectul sau nu! Urmeaza volan de clio pe LOGAN !
    Last edited by PH-16-GMC; 9 April 2009, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Poti incepe cu niste mici poze ... sa vedem de unde ai inceput si pana unde o sa ajungi ... O lista cu inbunatatirile, versiunea care e masina ... Bafta la tunarit ... din cate vad in avatar ai jante , frumusele ..

    Comment


    • #3
      Mersi ! LOGAN 1,4 MPI + CIP , Jante (opel tigra) alezate , plasme , leduri butoane consola, evacuare , DVD ,pleoape , tun + statie , accesorii bord vopsite cameleon, folii geamuri ...ETC

      Pun si 2 poze cu comanda de la CD pe volan cum are clio ....Urm ca si volanul sa il schimb in viitorul apropiat ...Numai ca am intampinat niste probleme la compatibilitatea cu ayrbag-ul si cu spirala
      Attached Files

      Comment


      • #4
        da si tu mai multe detalii referitoare la comanda CD de pe volan. la ce HU se potriveste, un pret ceva?
        sigpic

        Comment


        • #5
          Mutat la sectiunea corecta.
          Jantele sunt de opel?

          Comment


          • #6
            Salutare Comanda de pe volan este de la un CLIO din dezmembrari ..am luat comanda + cubul de sub volan si sistele de prindere de pe clio
            se potrivesc si manetele de la clio ....Pretul a fost cam asa : 150 RON comanda + 120 ron cubu+ cablaje + 100 ron la un prieten de mi-a scos fire din CD care il aveam eu pe masina ....TOT MONTAJ-UL A DURAT 4 ORE SI CEVA !
            ...... JANTELE IS DE OPEL TIGRA ...SI LE-AM ALEZAT ! pentru inelele de centrare la logan ..sunt pe 15'' deci nu este bai la R.A.R
            Last edited by PH-16-GMC; 9 April 2009, 14:16.

            Comment


            • #7
              masina este super frumoasa ,dar jantele erau mai frumoase gri
              sigpic

              Comment


              • #8
                Bafta pe viitor!

                Comment


                • #9
                  au fost si GRI ...SI ALBE ...acum sunt negru mat ...Multumesc RADU2008

                  Comment


                  • #10
                    Frumos !
                    Unde ti ai facut ploapele in culoarea masinii ? cat te a costat ?
                    Si stopurile din spate ?
                    http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

                    Comment


                    • #11
                      bafta in continuare!! ce culoare urmeaza sa faci jantele??

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa ai mai facut-o...sa te bucuri de ia si sa te duca in siguranta...detectorul radar cum l-ai prins in partea de sus a parbrizului?Cu ventuzele lui?Succes in continuare.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Pleoapele sunt facute in culoarea masinii .....mai exact am fost la o reprezentanta POLICOLOR si am cerut culoarea din talon ! DAR spray nu la cutie . mi sa spus sa ma duc dupa 1 zi ca nu aveau tuburi goale ...am luat spray-ul a 2 zi si m-am apucat de treaba ....Jantele o sa ramana deocamdata asa NEGRU MAT ..pare mai agresiva zic eu....Detectorul il am acum in partea stanga langa stalp ...si am renuntat la alimentarea din bricheta auto ...am tras cablu de la el prin stalpu de la masina si l-am alimentat de la Plafoniera ....asa ai detectorul si daca stai pe loc ..FUNCTIONAL ! Multam Valeriu ....inca mai am de facut multe la ea ...sper sa imi iasa ce mi-am propus ....
                          PLANURI MARETE PENTRU ''GMC''!

                          stopurile sunt facute cu spray fumuriu special pentru stopuri ...gasesti la magazin de piese aut!ca sa iasa bine ...cumpara si un spray cu lac de plastic ...costa in jur de 30 ron .......Si le usuci cu feonu de par daca nu ai feon special
                          INSA GRIJA MARE sa nu topesti stopu cum am ars eu vopseaua pe marsalier ...ASTA E SE REFACE cu unele clare

                          Deocamdata vreau sa scap de volanu asta stock ...sa pun de CLIO ...Imi place la nebunie ala ...m-am obisnuit de la masina alor mei ...cu putin noroc si interes ZIC EU CA O SA IASA !

                          acum vreau sa vopsesc oglinzile la masina in culoarea din talon ...Pacat mare ca bate vantu si nu am garaj ! DECI...se amana
                          Last edited by PH-16-GMC; 9 April 2009, 18:07. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            frumoasa masina, in afara de stopurile negre. de ce nu incerci sa iti pui volan de ph2, poate se petriveste mai bine. numai bine si sa-ti umble voios golanul
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              NOP
                              .....sunt INDRAGOSTIT de Volanul ala la clio...SI O SA IMI STORC CREERI PANA REUSESC SA IL PUN ! ;)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google