Cj-90-mtv

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    cand termini pune un filmulet cu sunetul nou al masinii...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #62
      Bun... azi am adus chiuloasa de la strungar.... azi curat un pic supapele, pistoanele si instalatia de motorina, maine o montez la loc.... 3 poze cu niste bucati din injectorul blocat in chiuloasa.... o lucrat strungaru p chiuloasa 4 ore pana ce o reusit sa scoata o bucata de injector....

      @mumus: sper maine sau poimaine sa fac si un filmulet cu motoru facut
      Attached Files
      2004 Dacia Logan 1.4MPi
      2006 Dacia Logan 1.5dCi
      2007 Opel Astra H 1.7CDTI

      Comment


      • #63
        ieri am terminat masina si tot azi mi-am montat si o alarma auto .... merge foarte bine

        app... pentru cei interesati am manete de Logan cu CB (laureate, ambition si prestige) noi noutze originale renault la pretu de 50 ron am pe stock 20 buc... luni mai aduc manete... scz prafu de p maneta dar au stat ceva vreme in magazie... numai bine
        Attached Files
        Last edited by Tudor_cj; 19 June 2009, 22:33.
        2004 Dacia Logan 1.4MPi
        2006 Dacia Logan 1.5dCi
        2007 Opel Astra H 1.7CDTI

        Comment


        • #64
          tudore draga....masina ii in perfuzii acuma?saraca ma...are ceva sanse de supravietuire?sau cumparam motoru de 2,0 si il punem....ce zici....:P?
          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

          Comment


          • #65
            hahaah mah chel masina acuma merge foarte bine.... mah ce sa zic, motor nu pun p conserva asta
            2004 Dacia Logan 1.4MPi
            2006 Dacia Logan 1.5dCi
            2007 Opel Astra H 1.7CDTI

            Comment


            • #66
              Pfffoiiii sefule da ce-ai mai lucrat.. Esti tare Tudorik, ti-ai facut practica pe masinuta ta pot sta "linistit" daca mai gasesc vreo bucata prin motor, are cine ma rezolva . Felicitari pt faptul ca ti-ai reparat "la garaj" conserva!

              Comment


              • #67
                dada....felicitari pt ce ai facut la "conserva"

                PS: e de pui?:-?
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • #68
                  NZN-ule si cica a mea e lego system.... hahahaha )! A lui Tudorik ce e? puzzle pt avansati?!

                  Comment


                  • #69
                    @MS 41 NZN: PS: Ii de porc)

                    @Bibi: haha azi am dat catalizatoru si conducta de aluminiu de la turbo ce se scurge in baie, si maine imi pun alta conducta noua.... pe zi ce trece o sa avansez si eu (LOGAN By Lego System) ))

                    PS: CJ 25 BBI deja ii legenda in lego locul 1 ) se si vede in semnatura, unde scrie unicul bbi pune si tu 1st lego system

                    Azi am facut o plimbare si i-am tras o remapare
                    Last edited by Tudor_cj; 1 July 2009, 23:47.
                    2004 Dacia Logan 1.4MPi
                    2006 Dacia Logan 1.5dCi
                    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                    Comment


                    • #70
                      Auzi ma ce lucruri mari.. scos catalizator.. remapare.. esti ce trebe' acuma tudorik!! Face polizorul intr-a 2-a?? Sunt curios cum merge!

                      Comment


                      • #71
                        haha stai ca catalizatoru il pun la loc ... intr-a 2 face si cu 4 pers in masina :p, hai maine la garaj si te las sa faci o tura sa vezi daca se simte resoftu :P
                        2004 Dacia Logan 1.4MPi
                        2006 Dacia Logan 1.5dCi
                        2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                        Comment


                        • #72
                          Lasa ca vedem, tie trebuie sa-ti placa si sa fii multumit! Nu mai pune catalizatorul !

                          Comment


                          • #73
                            tudorica....clar ca cu 4 persoane face polizor ca ii mai lasata de spate
                            bibi...tre sa ii gasim un nume la conserva lu tudor...ca el ne gaseste la ale noastre
                            in sfarsit ai facut si tu resoft...unde?acolo unde ai zis tu ca iii 300 e?sau 300lei?)
                            tre sa imi dai si mie o tura sa vad cum se comporta masina,ca stii ca nu-mi place stok...
                            hai....bafta chelu'
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • #74
                              mahhhhhhhhh si io vreau sa vad, daca va adunati azi dati un tel ca is curios cum e fara catalizator, mere mai bine, ca daca mere jos cu al meu (masina de firma)
                              http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                              Comment


                              • #75
                                frumoasa masina...ingrijita si facuta cu mult gust...sa ai bafta de ea si multi km
                                Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google