my wish

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • my wish

    1.5 dcI 70HP Laureate
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!
    Imi place culoarea, daca era culoarea asta cand am luat-o eu, sigur o alegeam.
    Cati km ai cu masina? Desi e de 7 luni, pare noua, motorul curat, nezgariata si culoarea straluceste ca si cum ar fi noua.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Frumos loganul tau.
      Sa il folosesti sanatos

      Comment


      • #4
        Originally posted by andrei
        Sa o stapanesti sanatos!
        Imi place culoarea, daca era culoarea asta cand am luat-o eu, sigur o alegeam.
        Cati km ai cu masina? Desi e de 7 luni, pare noua, motorul curat, nezgariata si culoarea straluceste ca si cum ar fi noua.
        albastru mineral culoare dorita si a fost pe stoc,13.300 de km la ora actuala o intretin curat motoru saptaminal cind o aspir,dau cu silicon bag mina printre furtune pina la scut unde ajung,in oras merg normal,dar ii mai dau din cind in cind jar ) oricum merita toata atentia este a2a dragoste a mea
        iar la spalatorie o duc odata la 2saptamani numai la jet cu spuma,o singura data am facut greseala sa o duc la omv la perii,in rest pot sa zic ca sunt "mindru posesor de DCI"
        sigpic

        Comment


        • #5
          Nice car man!
          Multi kilometri cu ea fara evenimente!

          Comment


          • #6
            Originally posted by boris
            in rest pot sa zic ca sunt "mindru posesor de DCI"
            copy right de la mine cu midru posesor de dci , ma bucur ca ti-a placut si ca folosesti expresia.
            chiar ca arata bine, mai ales ca a fost "tractorul" logan si bine-i faci, da-i in gura din cind in cind, trebuie sa fie curata turbina, injectoare...alea alea, pretenii stiu de ce.
            si eu am facut la inceput ca si tine si nu am precizat, chiar si pe chedere am dat cu silicon, se pastreaza mai bine cauciucul si imbatrineste mai greu.
            eu la albastrul mineral imi place sa-i zic gri sobolan. asa m-i se pare ca e culoarea.
            mai stickerit si esti complet
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              clar ;-)

              da merci dupa cum tiam zis simbata la buzias astept 2 seturi de stikere 1 pt mine si unu pt un amic de pe forum
              da dau cu silicon pe cirpã ) apoi prin furtunele de la motor,sterg turbina,chederele,si apoi bordu cu un alt silicon(gen laptic se gaseste in omv arexon sau nu mai stiu cum ii zice)
              merci pt laudele tractorului
              Last edited by crististreulea; 29 October 2007, 21:08.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by crististreulea
                si eu am facut la inceput ca si tine si nu am precizat, chiar si pe chedere am dat cu silicon, se pastreaza mai bine cauciucul si imbatrineste mai greu.
                Cu parere de rau iti spun ca ai facut o mare prostie. Nu se da cu silicon pe chedere, in timp o sa inceapa sa zdrangane foarte tare usile la fiecare denivelatura, din cauza faptului ca se intareste cauciucul, multi au patit chestia asta cand le-au dat oamenii de la spalatorie cu silicon pe chedere si dupa cateva zile au inceput sa zdrangane usile si nu stiau de unde.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  ;-)

                  @andrei si atunci ce recomanzi ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Faina! Ce sa mai zic, la fel cum au spus colegii, multi km fara nici un fel de eveniment neplacut. Motorina buna si drive safe!
                    PS Eu am dat cu silicon pe bord, in rest nu dau ca face urat.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by boris
                      @andrei si atunci ce recomanzi ?
                      Recomand sa evitati sa dati cu silicon pe tot ce este cauciuc la masina, mai ales la chederele de la usi. Pe bord, volan si bare pueti da oricat vreti voi, pe plastic nu are nici un efect negativ.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Octavian___28
                        Faina! Ce sa mai zic, la fel cum au spus colegii, multi km fara nici un fel de eveniment neplacut. Motorina buna si drive safe!
                        PS Eu am dat cu silicon pe bord, in rest nu dau ca face urat.
                        mercy de urari si sfat
                        motorina doar de la omv & mol
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          de la rompetrol doar suc ?)
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Cristi_Xp
                            de la rompetrol doar suc ?)
                            acum si motorina de la rrompetrol
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              frumoasa ... sa ai grija de ea in continuare!
                              Don't ride faster than your Angel can fly!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google