Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte misto, si ai ceva cuplu nu gluma

    cat m-ar costa o resoftare la tine ?

    Comment


    • In primul rand nu stiu ce model ai, iar de pret vorbim in privat sa nu transformal forumul in magazin.
      Nu te astepta la minuni de la un soft daca ai o masina de serie, nu ne putem permite sa folosim setari exagerate la masini de strada, pentru noi primeaza fiabilitatea.

      Comment


      • cat te-a costat in total imbunatatiriile?

        Comment


        • Nu am facut un calcul.
          Si nici nu am sa fac.
          Cat costa costa, asta este si daca pot le fac daca nu ma opresc.
          Au mai ramas cateva chestiuni relativ simple de rezolvat.
          Usile de fibra sunt la vopsit si deabea le astept sa le pot duce la montat, apoi extinctorul automat si contactul general si masina este gata.
          Pe viitor o sa mai am de facut interventii dar dores sa le fac cu masina valida de start, doar vine sezonul.

          Comment


          • Noutati nu am acum, doar ca astept imediat dupa sarbatori sa primesc usile e la vopsit.
            As vrea insa sa va atrag atentia cu o Dacia mai veche pe care am folosito cu mare placere:


            PASTE FERICIT!

            Comment


            • Care-i dintre ele? 1100 sau berlina furioasa?
              Last edited by Cezar; 3 April 2010, 10:36.

              Comment


              • Berlineza albaa. Tu erai aici Sebastian? http://www.youtube.com/watch?v=qMxtTHeFqbQ .
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Da desigur berlina alba era masina mea.

                  Comment


                  • Buna seara,

                    Maine am ceva mai mult timp liber asa ca am alocat o parte pentru Dacia.
                    Nu mai este mult si se apropie primul start unde as vrea sa fiu prezent.
                    Asa ca maine pe strada Cezar Boliac nr9 voi fi sa lucrez la masina, cel mai probabil la caroserie, la usi.
                    Daca vrea cineva sa vina sa vada masina ... eu sunt pana pe la 13 acolo.

                    Comment


                    • La ce start te referi? coasta?

                      Comment


                      • Da la coasta.
                        In vreo doua ore ajung la masina sa ma apuc de treaba.




                        Last edited by RACINGCODE; 17 April 2010, 18:42. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Astazi am reusit sa urc usile pe masina.
                          Din avion cam asa se prezinta:


                          Uploaded with ImageShack.us


                          Uploaded with ImageShack.us


                          Uploaded with ImageShack.us


                          Uploaded with ImageShack.us


                          Uploaded with ImageShack.us


                          Uploaded with ImageShack.us

                          Apar multe umbre si par a fi ceva zgarieturi, ei bine nu e decat iluzie optica.

                          Comment


                          • Parca sunt de la mama lor usile, asa bine au iesit, cu mici detalii care le dau de gol, oare trage bine fiind asa usoara? Intrebare retorica. Felicitari si sa duci numele Dacia acolo sus!!
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Multumesc,

                              Au iesit destul de bine tinang cont de faptul ca discutam de o operatie facuta de amatori in conditii precare si cu un buget auster.
                              De aproape ai senzatia ca a fost cineva care a rasturnat masina si a intreptat piesele ieftin.
                              Asa ar fi aratat si unele originale din tabla daca nu primeau chit(rationamente de masa).
                              Nu are chit aproape deloc, eventual la vro muchie ceva spritz chit si vopsea in strat subtire.
                              La un calcul grosolan pot spune ca am castigat cca. 70Kg din elentele de caroserie exterioara.
                              Inca un avantaj este faptul ca aceasta masa era pe extreme si destul de sus pozitionata.
                              Mai trebuie sa si adaug extinctor si centuri care ma vor uraca cu 15Kg.
                              Per total sunt multumit si sper sa pot presta bine pe probele de VTM.

                              Comment


                              • Succes ! Cand e prima etapa?
                                I don't ride low, I fly high...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google