Me_catalin- Loganul Meu Albastru 1.5dci 85cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Me_catalin- Loganul Meu Albastru 1.5dci 85cp

    Salutari tuturor in primul rand, sunt nou pe forum si sper sa am timp sa fac cunostiinta cu cat mai multi din club.
    Miercuri 10.06.2009 am fost la caremil de unde am luat masina in jurul orei 16.30, si seara m-am prezentat cu ea la intalnire la Palat.Cred ca acum va aduceti aminte care eram eu, cel cu capota izolata si alte componente noi la motor .
    Cum se putea mai rau...s-a si intamplat, in seara respectiva mi-au spart niste prosti masina(masina e noua cu numere rosii...ce sa furi frate din ea?), a 2-a zi sa mi se taie picioare cand am vazut portiera deschisa, torpedoul la fel, butucul de la usa stanga fata fortat si portiera putin indoita in dreptul butucului...
    N-au furat nimic, am luat fata de la casetofon in casa si cand au vazut ca nu e in torpedou au fugit..
    Am sunat la 112, au venit ei mi-au zis unde sa ma duc si ce sa fac, am dat 2 declaratii, au pozat masina, au luat amprente si cam atat.
    Am facut rost de imputernicire de la firma de leasing ca sa pot merge la asigurator dar de acum sapt viitoare pe un marti.

    In rest toate bune si frumoase , am facut abia 150Km cu dansa, n-am prea avut pe unde ma duce(ma tine facultatea in frau).
    Niste sfaturi pareri sunt bine venite !
    Numai bine !
    Attached Files
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

  • #2
    ce nenorociti de oameni.....i-as spanzura pe astia !


    Sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente....ce planuri ai pentru " albastrica " ?

    Comment


    • #3
      Frumoasa masina sa le dai tot in cap la astia ce fac asemenea magari!
      Trebe sa vopsesit sau sa schimbi usa?

      Comment


      • #4
        foarte frumoasa "dansa".nu mai fi suparat .lasa ca se rezolva si o sa mergi si cu masina de o sa te saturi.hai bafta!
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          Felicitari pentru motorizare, compasiunea mea pentru ce ti s-a intamplat, eu i-as calca cu masina la propriu chiar daca o avariez nitel. Dintr-asta are si tata de 85 cp Ph2. Ce versiune este? Sa ii faci rodajul ca la carte si apoi sa nu mergi cu ea la consum ca e pacat de injectoare, schimbi la ultima liniuta dinainte de 3000 rpm. mereu si e perfect. Iti place motorul, cum e cuplul? Ai in plan sa ii faci o remapare sa o duci la 105 cp si 250 NM? Numai bine, drum curat si fara alte incidente!
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #6


            Originally posted by Loganu View Post
            ce nenorociti de oameni.....i-as spanzura pe astia !


            Sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente....ce planuri ai pentru " albastrica " ?
            multumesc frumos, inca nu stiu, doar sa-mi pun cele necesare prin ea, un sistem audio pe viitor, deocamdata e prima mea masina si vreau sa ma bucur de ea stoc, dar cine stie, o remapare poate o sa vina intr-o buna zi


            Originally posted by radu2008 View Post
            Frumoasa masina sa le dai tot in cap la astia ce fac asemenea magari!
            Trebe sa vopsesit sau sa schimbi usa?
            merci, trebuie sa schimb butucul si usa ca are tabla putin indoita..
            sper sa nu faca gat aia de la casco.(astra asig)


            Originally posted by margelatu View Post
            foarte frumoasa "dansa".nu mai fi suparat .lasa ca se rezolva si o sa mergi si cu masina de o sa te saturi.hai bafta!
            multumesc pentru complimente


            Originally posted by aleXpeed View Post
            Felicitari pentru motorizare, compasiunea mea pentru ce ti s-a intamplat, eu i-as calca cu masina la propriu chiar daca o avariez nitel. Dintr-asta are si tata de 85 cp Ph2. Ce versiune este? Sa ii faci rodajul ca la carte si apoi sa nu mergi cu ea la consum ca e pacat de injectoare, schimbi la ultima liniuta dinainte de 3000 rpm. mereu si e perfect. Iti place motorul, cum e cuplul? Ai in plan sa ii faci o remapare sa o duci la 105 cp si 250 NM? Numai bine, drum curat si fara alte incidente!

            Este Laureate si imi place ca trage foarte bine in depasiri si nu numai.Cine stie, o remapare, poate cadou de ziua mea sa-mi fac , o sa vad, deocamdata sa-i fac rodaju sub 2500 ture, pe urma ii dau pedala
            multumesc pentru urari !
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #7
              Salutare. Sa o stapanesti sanatos si spor la modificari.

              Comment


              • #8
                Nu au cum sa faca gura daca ai leasing ai full casco acol intra tot daca ai tabla indoita cred ca trebe si vopsita usa ca daca o indreapta sare vopseaua poate!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by male_valy View Post
                  Salutare. Sa o stapanesti sanatos si spor la modificari.
                  multumesc frumos !

                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Nu au cum sa faca gura daca ai leasing ai full casco acol intra tot daca ai tabla indoita cred ca trebe si vopsita usa ca daca o indreapta sare vopseaua poate!
                  am o pila la ei in orice caz rezolv eu.
                  aveti idee cat ajunge s-o repare si cam cat timp stau cu ea nou-nouta in service?

                  am atasat niste poze, facute noaptea, am sa fac si pe zi cateva mai clare.
                  Attached Files
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • #10
                    Tabla nu se vede sa fie indoita deci numai butucul trebe schimbat!

                    Comment


                    • #11
                      Lasa ca toate se rezolva Cataline, dar imi pare rau ptr. ceea ce ti sa intamplat...
                      Iar cretinii aia cu spargerea masinii, nu i-as spanzura, i-as lasa pe mana loganistilor, tuturor...cati suntem? de toti?
                      Mult succes cu Loganul tau nou si frumos, sa fii sanatos!
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • #12
                        Exact asta am patit si eu, tot numere rosii aveam, da' n-am mai fost la CASCO, am schimbat butucul cu unul la care nu mai merge cheia mea. La service e posibil sa-ti schimbe tot setul: contact, buson, etc.
                        Lasand asta la o parte iti urez s-o stapanesti sanatos si la muuuuulti kilometri!
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by radu2008 View Post
                          Tabla nu se vede sa fie indoita deci numai butucul trebe schimbat!
                          este indoita putin, ar fi bine sa o indrepte numai..


                          Originally posted by kenjiro_sanga View Post
                          Lasa ca toate se rezolva Cataline, dar imi pare rau ptr. ceea ce ti sa intamplat...
                          Iar cretinii aia cu spargerea masinii, nu i-as spanzura, i-as lasa pe mana loganistilor, tuturor...cati suntem? de toti?
                          Mult succes cu Loganul tau nou si frumos, sa fii sanatos!
                          da..le vin eu de hac intr-o seara odata si odata..
                          multumesc pentru urari, la fel si tie!

                          Originally posted by fanelutzu View Post
                          Exact asta am patit si eu, tot numere rosii aveam, da' n-am mai fost la CASCO, am schimbat butucul cu unul la care nu mai merge cheia mea. La service e posibil sa-ti schimbe tot setul: contact, buson, etc.
                          Lasand asta la o parte iti urez s-o stapanesti sanatos si la muuuuulti kilometri!
                          ai idee cat ar ajunge butucurile+contact+chei ?
                          merci pentru urari , si tie la fel !
                          Attached Files
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • #14
                            e si tabla deformata dar nu prea mult .mai degraba lasi tabla asa si schimbi doar butucii si contactul .ceva costa ca nu sunt prea ieftine la reprezentanta.
                            ps:te rog sa ma ierti daca te-am suparat.am fost neinspirat.eu si gura mea cea mare.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • #15
                              Ai de gand sa ii faci vreo resoftare sa il duci la 105cp? costa vreo 600 lei

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google