Me_catalin- Loganul Meu Albastru 1.5dci 85cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ar mai fi ceva, daca am montat alarma in alta parte garantia pe partea electrica am pierdut-o dar nu ma intereseaza prea mult.
    Practic masina prezinta modificari, are vreo treaba cu asigurarea full CASCO ?
    masina e luata in leasing.
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

    Comment


    • #32
      Colegu`,tot vad poze pe la avatar si profil,mai zi si tu cate ceva despre masina ! Mai ales e culoarea ca si a mea !
      Sarbatori fericite !

      Comment


      • #33
        sa o iau de unde am ramas ?
        Asta e prima mea masina si toata lumea stie cum e cu sentimentu ala de prima masina dar in cazul meu lucrurile n-au fost de la inceput prea bune, dupa cum ati citit si pe prima pagina.La ceva timp dupa cele intamplate cand masina era nou nouta a intrat un adormit in mine si mi-a spart o tripla si mi-a zgariat spoilerul da le-am facut pe casco, dupa vreo 5 luni de neintelegere cu cei de la asigurari unde nu figurau in contract niste documente care politia nu le-a pus la dispozitie

        am rog, am rezolvat-o.

        dupa vreo cateva luni am gasit-o cu portiera de la sofer infundata+zgariata.
        am scos difuzorul de la usa, am bagat mana, am impins tabla si am rezolvat oarecum problema ca nu am chef sa stau cu masina 2 saptamani in service pentru atata lucru(se vede tabla putin valurita+zgarieturi), astept un eveniment mai important sa o repar si acolo.

        tot farmecu de prima masina s-a cam dus la inceput si de asta ma oftic, pe de-asupra am mai avut cu niste aurolaci niste altercatii si mi-au spart un cauciuc, am trecut si peste asta.

        De-atunci am venit cu niste mici modificari:
        1.I-am cumparat huse in interior ca sa le protejez pe cele originale.
        2.Am incaltato cu pneuri de iarna ROTEZ 185,65,15.(sper ca la primavara cele de vara sa urce pe jante de aliaj)
        3.Mi-am facut singur sistemul de deschidere al portbagajului cu actuator si buton+telescop si urmeaza cand da caldura sa il bag si pe telecomanda de la alarma Wintec L722 care o am de cand am cumparat masina ca mi-o sparsesera in prima seara
        4.Am schimbat casetofonul mp3 original cu un ALPINE CDE-100EUB 4x50W
        5.Azi am schimbat boxele originale de 13cm tot cu unele de 13cm dar mai bune si anume MAC AUDIO MP13.2 de 55W rms.
        6.Cel mai important-sticker logan club pe parbriz

        urmeaza in viitorul apropiat sau departat un subwoofer si amplificator, folie, si niste filtre de medii pentru boxe, in rest ...bani sa fie
        Attached Files
        Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

        Comment


        • #34
          Naspa cu incidentele astea...
          Ce i-ai facut la emblema din fata?Arata o idee mai altfel;imi place.

          Comment


          • #35
            embleba fata are o folie negru mat pe ea, se vede in alta poza ca a avut partial negru lucios dar nu mi-a placut.
            vreau sa-mi fac tot calandru + emblema in culoarea caroseriei, dar cand o sa vina si money deocamdata subwooferul e urmatorul upgrade.
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google