Za Car - F2 Laureate 1,6 16V Gri Basalte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Eu chiar as fi curios sa incepem o discutie despre furnizorii de benzina, tipul de benzina pentru fiecare motorizare in parte.
    Am gasit ceva pe forum dar nu este bine dezvoltata problema ... este ceva mai general

    Comment


    • #77
      Ar fi o chestie, ce cred eu e ca depinde de la o zona la alta - benzinaria x din zona y e buna sau proasta .. au sau nu au rezervoare ruginite, cu condens etc - pana la urma alimentez de unde m-am obijnuit si am ajuns la concluzia ca "e buna domne"

      O sa revin cu poze lumini de bord ... diseara
      Last edited by fainis; 17 June 2009, 15:52. Reason: edit

      Comment


      • #78
        ...obisnuinta face totul...

        @fainis: Salut. Asa cum ti-am promis revin cu detalii...am apasat ambreiajul si nu se simte absolut nimic in cursa indiferent de puterea cu care am apasat-o, dar am observat altceva ... spatarul scaunelor din fata au un mic joc ... mai are cineva problema asta ?

        spatarul scaunelor din fata au un mic joc ... mai are cineva problema asta ?
        Last edited by idanny; 18 June 2009, 08:19. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #79
          Originally posted by idanny View Post
          spatarul scaunelor din fata au un mic joc ... mai are cineva problema asta ?
          Incearca sa le repozitionezi - scaunele par ok, am mers si pe drum mai accidentat si nu am simtit nimic anormal la ele.
          Hm - chestia cu pedala de ambreiaj devine interesanta - nu am insistat da se simte exact ca un intrerupator undeva pe la capatul cursei - poate cand oi avea timp ma uit pe acolo sa nu agate ceva, covorasul ceva - repet nu pare sa fie zgomot de "sticla de plastic" cum s-a mai discutat sau sa agate ceva - pur si simplu se simte un ""click-click"

          Iata si pozele cu ceasurile de bord aprinse - pe timp de zi insa si cu blitul oprit:
          Attached Files

          Comment


          • #80
            Le-am schimbat pozitia dar tot la fel fac...amandoua

            PS. Eu inca nu am apucat sa scot pozele...:p

            Comment


            • #81
              Originally posted by idanny View Post
              Le-am schimbat pozitia dar tot la fel fac...amandoua

              PS. Eu inca nu am apucat sa scot pozele...:p
              danny, te asteptam cu poze la propria ta rubrica - my ride -

              O sa ma uit si eu la scaune, deocamdata nu am simtit nimic anormal - cu siguranta ca se mai "regleaza" cine stie - eu o sa studiez click-ul acela de la pedala - ma intriga ce poate sa fie acolo - pare a fie din mecanismul pedalei - pargia - un limitator de cursa ceva acolo - pana la urma nu ma deranjeaza numai sa nu se strice ceva pe acolo.

              Sunt o gramada de chestii dany care la un moment dat pot devenii "pete pe creierii nostri". Eu zic ca acest vehicul - ma refer la raportul ce ofera / pretul - nu are rival, ca tot suntem la rubrica de laude.

              La o marca de renume - n-are sens sa arat cu degetul - am vazut chiar un surub care iesea prin tapiterie - se observa imediat cum am deschis usa - daca ar fi fost logan ar fi fost scandal national .

              On topic - legat de micul joc in spatar pe care l-ai sesizat - ma uit si eu la a mea si spun exact - cu siguranta se mai pot "ajusta" mecanic.

              O zi buna la toata lumea

              Comment


              • #82
                Multumesc celor care mi-au raspuns in legatura cu rematul, eram nelamurit ca de la dealer mi sa spus ca merge dusa impinsa iar la remat mi-a zis in stare de functionare, am dus masina ieri la remat in stare de functionare, mi-am luat apoi bateria ca era buna si numerele si am plecat acasa, oricum pe drum am forjato asa de ultima sansa acum astept masina mi sa dat alt termen si anume vinerea asta sau cel tarziu luni
                Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Danny90 View Post
                  Multumesc celor care mi-au raspuns in legatura cu rematul, eram nelamurit ca de la dealer mi sa spus ca merge dusa impinsa iar la remat mi-a zis in stare de functionare, am dus masina ieri la remat in stare de functionare, mi-am luat apoi bateria ca era buna si numerele si am plecat acasa, oricum pe drum am forjato asa de ultima sansa acum astept masina mi sa dat alt termen si anume vinerea asta sau cel tarziu luni
                  Mult succes si asteptare cat mai scurta ...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Danny90 View Post
                    Multumesc celor care mi-au raspuns in legatura cu rematul, eram nelamurit ca de la dealer mi sa spus ca merge dusa impinsa iar la remat mi-a zis in stare de functionare, am dus masina ieri la remat in stare de functionare, mi-am luat apoi bateria ca era buna si numerele si am plecat acasa, oricum pe drum am forjato asa de ultima sansa acum astept masina mi sa dat alt termen si anume vinerea asta sau cel tarziu luni
                    Asa da, ne auzim - sa ne prezinti si noua masinutza - pozeeeeeee

                    Comment


                    • #85
                      trei zile, cinci pagini de thread, cu posturi mai mult sau mai putin aiurea. ar trebui sa modifici, nu gluma, la masina. asta e o regula de pe forum.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by bogdan_1984 View Post
                        trei zile, cinci pagini de thread, cu posturi mai mult sau mai putin aiurea. ar trebui sa modifici, nu gluma, la masina. asta e o regula de pe forum.
                        Bogdan, nu cred ca o sa modific ceva la ea - consider ca e destul de frumoasa asa cum e - poate pe viitor un alt sitem audio - cotiera etc.

                        Apropo ce cotiera recomandati?

                        Comment


                        • #87
                          origime, este foarte frumoasa si practica si un pic cam scumpa
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            origime, este foarte frumoasa si practica si un pic cam scumpa
                            Mai studiez piata si va tin la curent - cred ca primul lucru pe care il "adaug" este cotiera

                            Comment


                            • #89
                              Bai fratilor ce am patit, azi am sunat la dealer sa vad daca mi-a ajuns masina si ghiciti ce, mi-a zis sa vin cu actele, cu restul de bani sa achit masina si sa o iau, ajung acolo, tatal meu se invoieste de la servici sa vina(ca era pe numele lui) agitatie acolo, eram in culmea fericirii si la un moment dat apare femeia care mi-a incheiat contractul si imi taie craca de sub picioare spunandu-mi: imi pare rau am facut o confuzie masina nu a venit, am gresit ca m-am uitat la alt nume, era vorba de alt Mihai(mihai fiind numele meu de familie) si masina ajunge luni, ce oameni, nu au mila, ma amagesc in halul asta ;))
                              Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                              Comment


                              • #90
                                buna rau de tot faza,

                                E lasa ca trece luni.


                                Asa mi-au zis si mie ... initial sfarsitul lunii iunie, apoi m-au sunat - domne pe 15 e la noi - ca intr-un final sa ma sune pe 10 ... a mea era acolo

                                Te asteptam luni seara cu poze - impresii la cald .. numai de bine ofcourse

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google