Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by raduprov View Post
    sefule ce ai facut la linii la cluj ? locu 3 parca ha ?:>
    ori 2 ori 4 stiam eu.
    sau te confund cu bibi ??

    Comment


    • Nunu...a fost locul 3, iar Bibi locul 2!

      Comment


      • Eu zic ca "La o competitie este important sa participi nu obligatoriu sa castigi".
        Cati dintre noi avem curajul sa facem ce a facut Victor(vgroza) si Bogdan(bbi), adica sa ne modificam motoarele si sa participam cu ele la competitii?Putem pe acest forum poate sa-i numaram pe degete .
        Respecte pentru modificarile facute cat si pentru participarea la Dezmir.
        Sunt sigur ca rezultatele urmatoare o sa fie superioare celor de acum.
        Multa bafta!!!!
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • conteaza ca Dacia e acolo intre primii aia e important si oricum eu consider ca vgroza are potential e deabia la inceput iar bbi a fost la un pas sa ia 1 , felicitari la amandoi si n-are cum ca la urmatoarea intrecere sa nu fie mai bine .
          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

          Comment


          • Important e ca se progreseaza, la editia trecuta a fost doar o dacie pe podium, acum au fost 2 asa ca la editia viitoare podiumul va fi tot al nostru!!!

            Comment


            • vin cu detalii =>
              Last edited by vgroza; 12 October 2009, 13:06. Reason: ..
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • Aveai voie la maxim 5 ture de calificari din care cel mai bun timp conta in general am prins cam toti 3 ture. La grupa (101-130 cp) au fost daca tin bine minte 14 masini, printre care pot enumera, golf1 1.5turbo, golf2 1,4 cu comrpesie 17 si interne schimbate la care nu stiu detalii prea multe se poate sa fi fost convertit in 1.8 tinand cont de internele de 1.6, un seat 1.4 preparat de raliu pe macadam sau ceva de genul, pegeout 205 fara evacuare sau ceva de genu, loganul lui Bibi 1.5dci de 147cp, dacia lui UKU, opel corsa gsi, ETC. Cel mai bun timp de la grupa mea a fost 10.297, timpul 2 parca10.3... eu am scos timpul 3 cu 10.444 iar Bibi timpul 4 cu 10.462. Astfel Bibi a intrat in semi-finale sa se dea cu cel mai bun timp un Golf1 1.5turbo, iar eu a intrat cu Golful2 care avea cel de al2lea timp. Golful1 a abandonat Bibi avansand mai departe, eu am pierdut mansa mea contra Golfului2. In finala Bibi a pierdut contra golfului dupa ce a ratat o data startul si o data treapta de viteza.

                Clasament final:
                Locul 1: VW Golf2 "1,4"cu interne modificate
                Locul 2: Dacia Logan 1.5dci
                Locul 3: Dacia Logan 1.6compresor
                Attached Files
                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                Comment


                • Felicitari!!!!
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • Felicitari baieti!
                    sigpic

                    Comment


                    • ...

                      Multumim
                      Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                      Comment


                      • zi, dom'le, cat ti-a iesit afereu' ala... sau l-ai dat dracu' ?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • ...

                          Dada e facut si e ce trebuie,oricum am batut astazi palma cu cei de la Superchips sa-mi faca softul custom asa ca astept programarea pentru ca dureaza o zi intreaga ca sa se faca softul de la zero
                          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                          Comment


                          • cum sa fie ce trebuie, cand tu pe motorul stock ai vacuum in galerie, iar acum ai presiune? ecu tau stie sa lucreze pe interval de presiune absoluta de 2 bari (-1...+1)? atunci inseamna ca nu-ti mai trebui soft...
                            ia zi de curiozitate la 2500rpm in gol ce afr ti-a iesit !?
                            tare am io impresia ca "ce trebuie" ala e o varza totala si baietii aia de la superchips tre' sa lucreze o zi intreaga s-o faca sa aibe gust si aspect, altfel nu te programau la o chestie asa "lunga"...
                            stiu ca-s rau, dar este ca aveai cateodata si mai mult de 18:1?
                            Last edited by Seba; 13 October 2009, 14:54.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • ...

                              @Seba: 15.5 la 2500 rpm :P oricum au de lucru ceva mai ales ca trebuie reglat si fizic si electronic oricum 95% din timp e intre 13 si 14
                              Last edited by vgroza; 13 October 2009, 15:18.
                              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                              Comment


                              • ssssuuuuppppeeeerrrrcccchhhhiiiippppssss

                                Dupa o mica vizita a celor de la Superchips si 9 masuratori complete pe dyno cu afr si tot ce trebuie dar fara a umbla la boost sau parti mecanice masina a ajuns la 168.4cp si 220.3nM cuplu !!!!

                                Multumesc inca o data lui Aicu de la Superchips, Sebi "Skany" si celor de la SPDZOOM Cluj pentru ajutorul acordat
                                Attached Files
                                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google