Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari si pentru primul CB de Logan care afiseaza 2 zecimale DUPA virgula...respectiv 3.84
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by Seba View Post
      vgroza a spus ca i s-a imbogatit amestecul pana la afr 13. undeori mult mai mic, pe acceleratii (ceea ce e normal). sa zicem ca la acel 13 obtinem cel mai mic consum. atunci daca un aspirat cu xlitrii de aer si afr 14 consuma 5% la 80km/h, cum explicati voi ca un compresor cu 8x litrii aer si afr 13 consuma cu 25% in conditiile in care motorul nu functioneaza in regim de detonatie. cred ca am pus o intrebare destul de pertinenta si astept raspuns de la vgroza, ca el e singrul acre poate sa spuna ce a facut la masina si ce soft i-au facut cei de la suprchips. restul de aplaudaci, daca nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari clare, nu mai aburiti lumea cu razboiul stelelor. din posturile voastre, reiese clar ca dupa ce s-a pus compresor, s-a imbogatit amestecul, consumul scade cu 25%. daca va aud aia de la renou or sa va ceara patentul inventiei...
      Daca tu visezi si faci calcule, sa stii ca eu am condus masina si am vazut realitatea, asa ca nu stiu care dintre noi viseaza sau abureste lumea cu razboiul stelelor.
      Daca vrei vino la Cluj sa te convingi singur, dar pana atunci nu uita ca ce spui tu este teorie dar noi traim in realitate nu in carti si in calcule.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Sincer. Prefer sa ma incred in teorie cand e vorba de astfel de particularitati. E ca si cum ai spune ca poti sa cazi in sus . Chiar n-are rost sa ne pierdem vremea cand e foarte simplu de postat niste poze macar. Chiar sunt curios cum afiseaza CB-ul la Logan 2 zecimale.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by Seba View Post
          astept raspuns de la vgroza, ca el e singrul care poate sa spuna ce a facut la masina si ce soft i-au facut cei de la suprchips. restul de aplaudaci, daca nu sunteti in stare sa raspundeti la intrebari clare, nu mai aburiti lumea cu razboiul stelelor. din posturile voastre, reiese clar ca dupa ce s-a pus compresor, s-a imbogatit amestecul, consumul scade cu 25%.
          uite invidia mana in mana cu dusmania

          sigpic

          Comment


          • fara carti si calcule, ai merge pe jos in realitate...
            cum ramane cu 3,84%, pana la urma? pe consum instant au scos multi 1.5% la 80km/h, dar cred ca e la mintea cocosului ca e irelevant. apropo, dinspre cluj spre turdfa, nu se cboara cumva? atunci probabil ca aveti dreptate, mergand distante mari in frana de motor, posibil sa scoti consumuri de dizal, dar de la un caz paerticular sa vii sa afirmi ca masina aia consuma mai putin dupa ce i s-a dublat puterea si imbogatit amestecul (deci i se da mai multa benzina), e cale lunga. ori nu vorbiti clar, ori din euforie spuneti lucruri la repezeala. caz in care, asteptati-va sa fiti taxati ca atare...
            oricum, eu astept raspunsul lui vgroza, pe el il apreciez pt masina; comentariile de pe margine, facute sub influenta starii de extaz din capita din fundul curtii, ma lasa rece in teoria si cartile mele, care pana acum nu m-au inselat. in schimb, paznici de noapte morti ziua, s-au mai vazut...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by FastFurious View Post
              Atat era afisat, Alex(ufo) a rotunjit la 4, dar 3.84 era valoarea afisata.
              Exista martori inca cativa baieti membri in CSR care nu au cont aici pe forum si au ale masini(Fiat ,BMW).
              Originally posted by darksid3 View Post
              Felicitari si pentru primul CB de Logan care afiseaza 2 zecimale DUPA virgula...respectiv 3.84
              Originally posted by FastFurious View Post
              Daca tu visezi si faci calcule, sa stii ca eu am condus masina si am vazut realitatea, asa ca nu stiu care dintre noi viseaza sau abureste lumea cu razboiul stelelor.Daca vrei vino la Cluj sa te convingi singur, dar pana atunci nu uita ca ce spui tu este teorie dar noi traim in realitate nu in carti si in calcule.

              Permite-ne sa ne indoim serios de judecata, si de ce nu simtul realitatii dvs.
              Cu propriile cuvinte, ati sustinut ceva imposibil. Sau posibil in realitatea celor 2 zecimale afisate pe CB
              Sanatate.
              Last edited by Cezar; 4 November 2009, 15:30.

              Comment


              • Nu o afirmat nimeni ca masina consuma ca si un diesel .Aici era vorba de drumul facut de la Cluj la Turda, nu ca masina are un consum super scazut dupa o crestere spectaculoasa de putere.Ne refeream strict la ruta CLUJ- TURDA.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • afiseaza 2 zecimale DUPA virgula...respectiv 3.84

                  sigpic

                  Comment


                  • corect ii afisa 3.14, da' i-a fost rusine omului sa spuna "pi"

                    Lasand bascalia la o parte, felicitari initiatorului pentru modificare.
                    Celelalte aspecte cum ca s-a modificat in - consumul, mi se par pertinente daca s-a schimbat afisajul din l/100 in km/l, sau mpg
                    Last edited by dani030669; 4 November 2009, 15:52.
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • @sonykel...cum sa fiseze ma tata 2 zecimale dupa virgula..?sau poate matale ai logan facut la comanda mai speciala...
                      si drumu de la CJ-turda are si de urcat...si de coborat...cam jumate jumate...
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment




                      • Fast Fouriois a vrut sa zica 3.8-4 ptr ca consumul cand am intrat in oras a inceput sa creasca si da consumul a fost facut din varful Felecului pana in Campi-Turzii mers mult in frana de motor aia am incercat sa explic mai devreme. Oricum masina consuma rezonalbil consumul de 3.9 a fost o exceptie, masina in mod normal consuma cam 6-7L/100 extra-urban cu stilul meu de condus. In oras 10-11
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • multam fain domnu'...deci nu-s nebun...
                          spor la facut kilometrii!
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • asa mai merge...
                            bafta man
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • salutare! Ti-am zarit si eu azi masina in oras in seara asta. Era parcata pe eroilor, arata beton;) jentiile imi plac ft mult. Sa ai noroc de ea!

                              Comment


                              • Originally posted by kokozula View Post
                                Din cate am inteles este liniute legale la Baia-Mare. Si daca de data asta vor fi organizate cum trebuie, in urma timpului scos pe 400 de metri sper ca vor inceta discutiile inutile.


                                poate sunt , nu este
                                Ah, si aici e forumul lui Pruteanu?

                                este concurs de liniute legale... ok?

                                Trebuie oligatoriu sa scriu corect literar? Sau nu e musai si pot folosi de exemplu cuvantul "troleu"? Nu se accepta regionalismele?

                                'Este liniutze' e regionalism ardelean, de la maghiari se trage... nu cred ca ar fi singurul dezacord facut ...

                                Recunosc, nu am citit regulile forumului trebe musai sa-l cetesc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google