Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 145 cp la roata? moama :> si la motor cat inseamna asta? treci de 200 in viitorul apropiat? sau ai trecut deja?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Originally posted by Tudor View Post
      145 cp la roata? moama :> si la motor cat inseamna asta? treci de 200 in viitorul apropiat? sau ai trecut deja?
      dac te uitai un pic pe grafic vedeai ca sunt 179
      ala cu ned 4 sped ... sigpic

      Comment


      • daca tu stiai sa te uiti pe grafic vedeai ca 179 e cuplu adica Nm

        Originally posted by Tudor View Post
        145 cp la roata? moama :> si la motor cat inseamna asta? treci de 200 in viitorul apropiat? sau ai trecut deja?
        pierderea in transmisie e undeva la 15% .
        Adica faci X-15%dinX=145 ...si d-acolo il scoti pe X ,iti da undeva la 170 cp.
        Acu depinde cat esti de generos cu pierderea in transmisie scoti caii la motor .
        Last edited by Cristi_Xp; 4 April 2011, 14:06. Reason: Automerged Doublepost
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Chiar vbeam cu cei de la Superchips si au zis si ei ca nu tocmai corect sa calculezi pierderea in procente, ptr ca o transmisie care la un motor de 90cp daca calculezi ca pierde 13.5 cp adica 15% insemna ca sunt 76.5 la roti dar daca motorul genereaza sa zicem 300 cp pierderea la roti nu este 15%, adica 45 cp ci defapt este tot 13.5 cp cat pierdea si in cazul in care motorul avea 90 cp. Sper ca m-am facut inteles, suna imbarligat dar mai bine nu stiu sa explic :P
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • deci dupa spusele tale la motor ar trebui sa ai in jur de 168.5???
            DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
            sigpic

            Comment


            • Cum a zis Cristi Xp depinde cat de generos vrei sa fi cu piederea in transmisie ) eu tot ce pot zice e ca 145 cp pune jos la roti cati cai are motor nu se stie sigur pana nu pui motorul pe un dynamometru ptr motor. sti vba aia degeaba ne imbatam cu apa rece )
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • bravo , felicitari!

                Comment


                • vrem ceva miscare , un filmulet , o linie ceva )
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • Avand in vedere faptul ca s-a plecat de la un motor care are 87cp, sa ajungi la 145cp la roata e de laudat.

                    Bravo, inca o data
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Multumesc de urari baieti, legat de filmulete nu stiu cand am sa fac.
                      Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                      Comment


                      • Sunetul este demential. Sa stapanesti herghelia cu cea mai mare placere. Si spor la modificari.
                        Super Oferte Accesorii Logan

                        Comment


                        • Cred ca Victoras nu o vrea neaparat frumoasa, o vrea rea
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment




                          • Plimbare de seara http://www.youtube.com/watch?v=RMrJVE6awlQ
                            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                            Comment


                            • masina din care se filma avea toba sport ?
                              daca nu are , inseamna ca TUNA SI FULGERA afara ))
                              super sunet nu alta , foarte frumos , si se vede ca pleaca bine masinuta ta ;)
                              spor si la cat mai multe victore , ce ar mai urma ? NOS ? )
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • masina e o honda civic type-r facuta de skunk2. nos sigur nu pun )
                                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google