Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    update

    La insistentezele d.lui BBI revin cu poze de sub capota cu noua achizitie, bara rigidizare fata WIECHERS
    Attached Files
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • #47
      tare e cum e montat filtrul ala.. misto bara..
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #48
        cat te=a costat bara?
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • #49
          pai este pe www.***********.ro/ racing nick, dar bara mea am combinat-o de la BBI dupa ce mi s-a rupt un capat de bara (antiruliu)
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • #50
            Bravo man .... esti tot ce trebe un turbo p cand?
            2004 Dacia Logan 1.4MPi
            2006 Dacia Logan 1.5dCi
            2007 Opel Astra H 1.7CDTI

            Comment


            • #51
              interesant, spor in continuare

              Comment


              • #52
                @Tudor_cj: soon baby soon
                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                Comment


                • #53
                  Vrei sa pui turbo pe logan 1.6mpi?!? nuuu, nu cred, nu o sa tina, o sa puste, nu o sa se simta, e prea mult de lucru, nu se poate...

                  Comment


                  • #54
                    Bibi acri struguri nu.?

                    Vick nul ascult p bibi, io zic k sigur tine 1.6 ptr. un turbo, daca loganu lu bibi are 143cp si aproape 300.000km si inca se tine "destul" de bine, al tau lejer tine, bag mana'n foc ca rezista..... iti dai seamana ca u ai stock 90cp, faci un soft ai 100cp apoi un turbo, intercooler, an-cip, oioioioio lejer ajungi la 143cp sa speram sa fie mai tare k bbi-ul )

                    PS: Vick cati km are loganul tau ???
                    2004 Dacia Logan 1.4MPi
                    2006 Dacia Logan 1.5dCi
                    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                    Comment


                    • #55
                      Nu are numa decat putin peste 60.000km, de abia are facut rodajul . Dupa ce-am mai "mesterit" noi pe la masina in ultima perioada, aseara m-a sunat Vicky pe la 01:30 a.m. mergand spre casa "ba, ce bine trage masina, a urcat lejer la 190km/h". Asta e doar inceputul.

                      Comment


                      • #56
                        update

                        Dupa peste 600 km facuti prin tzara zilele astea sunt placut surprins si multumit de cum se comporta mashina, dupa cum i-am zis si la BBI am mers pe linie dreapta cu peste 190 km/h. Pe tot parcursul drumului am facut un consum mediu de 6.6 l/100km ceea ce ma multumeste luand in considerare ca i-am dat Vatra-Dornei =>Targu-Mures 2h 5 min, Cluj-Napoca=> Targu-Mures 1h 3 min eu zic ca e ok.

                        @Tudor_cj: Mashina are aproape de 65000 km
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Bibi View Post
                          Sunt luate de pe reno scenic motorizare 1.6. Senzorul a fost pe discuri cu tot cu fir, l-am dat noi jos si din cate am vazut rotita "pusca" la nr de zimti cu cea de pe fata, eu am vrut sa pun abs da spre final s-au schimbat planurile.
                          Si mai merge sa pui janta originala de dacia pe spate ? eu zic ca sigur atinge in janta etrierul , in poza am vazut ca e si acuma destul de stransa situatia acolo dar banuiesc ca daca ai 16 ,17 e ok
                          Degeaba gandesti daca esti prost!

                          Comment


                          • #58
                            Deci renault face ptr jante de 15-16 discurile de maxim 280mm iar pentru 16-17 de 280-300 mm. Deci trebuie sa potriveasca pentru ca am vazut masini renault cu jante pe 15 si discuri de 280mm, iar discurile de pe spate au sub 280 mm.
                            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                            Comment


                            • #59
                              Am uitat sa va spun ca mi-am montat filtru de polen asa ca gata cu prafu si resturile de frunze care intrau in mashina, multumesc Tudorica.
                              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                              Comment


                              • #60
                                Zici ca se simte mai bine motoru de cand ai pus aia de redirecionare aer pe filtru sport?

                                PS: trebe urmarit filtru asta sport sa nu cumva sa bage mizerie in motor...apropo sti ca este ceva sprei special cu care sa pulverizezi pe filtru sport sa filtreze mai bine aeru?
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google