Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • merge de rupe

    Deci mashina merge de rupe si fara soft, am si dat cu bbi la volan o umilinta la un A4, 2.0tfsi din 2009 nu ma intrebati cati cai avea ca a fost spontana treaba, deci si de era cea mai slaba versiune, adica cea 180 cp e bine mai ales ca am asteptat sa vedem daca se da I-am dat o umilinta.... oricum la 170 km/h pe ud si prin trafic am decis sa o lasam mai moale sa nu ne spargem si el i-a tot dat ca prostu presupun ca se simtea umilit in fatza pitipoancei cu care era. Cred ca s-a fi gandit tipu, uite ce le arat eu la astia cu loganu asta cu pete si la gacica mea ce-mi merge audi-u.suprizaaaa, nu merge!
    Am sa postez linku de pe youtube mai tarziu sa vedeti cam cat l-am lasat in urma, dupa care ne-am retras victoriosi din joc
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

    ENJOY because i did !!!!
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • Foarte tare.... . Daca asa merge fara softul facut nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cu toata treaba terminata. Multa bafta in continuare (va mai zic odata), faceti-i pe toti cu masini straine sa le vanda si sa-si ia Logan. Sunt curios daca motorul isi va mentine fiabilitatea, asa sper sa fie caci vad ca merge foarte bine acum.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • vgroza, cat a costat toata investitia de pana acum?
        hai si cu sunetul
        I don't ride low, I fly high...

        Comment


        • super tare frate!!!!!!!!!!!!!!!! felicitari!
          asteptam si alte filmulete!!!!!
          vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
          vand lampa adaptabila la torpedo

          Comment


          • ft tare domnu...pacat ca nu are sunet...din cate vad urca ft bine...aveti grija acuma...bafta in continuare...
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • ...

              Chestia e ca rupe aderenta pe 1 si 2 si cu 1500-2000rpm plecat de pe loc si schimbat sub 5000rpm.Piesele au fost cam 1500 euro, manopera vorbiti cu baietii Chestia e ca fiind primul proiect facut de genu asta am luat si multe piese de care nu am nevoie Poate mai tarziu vin cu o fisa dyno sa vedem cat scoate cu softul de fabrica, cel de 87cp aspirat
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • 1. Vreau sa vad si eu o poza cu, kompresorul pus pe masina, tot ce vad e o bara rigidizare, 2 tevi, 3 furtune si mult rosu .... alalalalalal ...

                2. In acel film nu se intelege absolut nimic , pe bordul loganului este o viteza constanta si ala cu audi-ul in spate, dar nu se da nimeni, viteza nu urca spectaculos, fum nu scoate, de urlat nu urla, de batut nu bate, doar o frana la un moment dat... Deci nada, nu am inteles nimic din tot topicul asta de 12 pagini.

                Pune domnule te rog niste poze concludente sa vedem si noi acaretu aicishea ..... fugim sau stam pe loc !??!? CHiar sunt foarte curios .... tinand cont ca e al doilea logan supra-alimentat pe langa acel s2000 facut de frantzuzoi care nu a functionat niciodata ...

                Comment


                • Daca domnul MANIAC222 e asa de curios, ar putea face o excursie la Cluj si sa vada "creatia" live. Corect ?
                  I don't ride low, I fly high...

                  Comment


                  • s-a referit probabil la faptul ca nu a vazut nimic spectaculos in filmuletul acela , fara sonor ... fara sa auzi supraalimentarea , zgomotul masinii ... reprizele ... etc
                    nu contesta nimeni ca nu s-a facut .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Am si eu o intrebare pentru posesor. Cum se comporta cutia de viteze momentan? Si va urez scuces in viitor si cat mai multe victime de "dorobanti" pe soselele din Romania. si uitati si film cu fas fas http://www.youtube.com/user/vgroza#p.../1/q-M20iXhODA
                      Last edited by Nimeni; 2 October 2009, 13:41.

                      Comment


                      • tot ce ma intereseaza este sa discut cu proprietarul.

                        Vad ca toata lumea stie masina , toti o cunosc.... toti au vazut-o !!!! e chiar asa de greu sa puneti o poza cu acel compresor pe masina ? E ca si cum te lauzi ca ai bmw si cand e vorba sa il arati lumii scoti doar o roata .... si zici uite domne am biemveu.

                        Vreau doar sa vad unde este acel compresor pozitionat. Atat tot. E asa de greu ? Nu de alta dar nu mai incep sa intreb detalii ....cum ar fi montajul, fiabilitate, cutie, si alte acarete ....
                        Last edited by Cezar; 2 October 2009, 16:48.

                        Comment


                        • Eu pot spune doar ca o sa fiti socati cand o sa vedeti fisa dyno. Si nu mai insistati cu poze si dovezi concludente, cine crede bine cine nu sa vina sa vada. Cine vrea sa-si faca masina sa vina la baieti, tocmai asta e ideea, victor a fost primul care si-a facut masina intr-un garaj fara prea multa sustinere, acum toata lumea e curioasa si vrea sa vada.. S-a pus compresor pe 1.6 aspirat cu destul de multa munca, merge f bine la presiune de 0.5bari si fara soft facut, pt mai multe detalii clujul va asteapta!

                          Comment


                          • asta e romanu....carcotas....
                            Eu urmaresc de mult timp topicul acesta si a lui bibi ...sunt printre singurii care vorbesc mai putin si fac multe la motor ..felicitari baieti !

                            Comment


                            • astept poze/ film de la vgroza.

                              Cu Drag,
                              Nelu
                              Last edited by Cezar; 2 October 2009, 16:46.

                              Comment


                              • Baieti!!! hoooooooooooooooooooo, chillllllllllllllll, slow down, langsam ca pun si filmutele cu sonor si poze cu compresoru dar nu am timp ca eu si lucrez si nu am timp, chesf sa ies sa fac poze pentru unu si altu sa dovedesc nu stiu ce. NU UITATI MASINA PENTRU MINE AM FACUT-O, NU PENTRU VOI !!! Deci nu ma mai fortati sa postez, ok ? Daca postez bine daca nu tot bine, ne-am inteles ?!?! Deja prea multa vorba si balci. Si nu folositi thread-ul pe post de chat, pentru aia aveti PM, messenger, mail etc. etc..... Prea multa vorba strica
                                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google