Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • felicitari pentru tot ce ai facut la masina....eu as vrea turbo.....e un vis...poate reusesc....sa am timp si finantele necesare....deocamdata lucrez la exterior..numai bine..si sa ai grija de ea..e bijuterie..bafta
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • @matheo66c: multumesc man ! ptr turbo ai nevoie de mai multe piese si in plus e mai delicata treaba cu conversia, sunt mult mai multe lucruri ce pot sa dea gres !!
      Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

      Comment


      • Baieti deja ma pregatesc de upgrade ! Cine e interesat de injectoarele mele vechi sa-mi dea un semn
        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

        Comment


        • cu ITP-ul cum te descurci?
          aer conditionat se mai poate monta pe masina acum?
          Last edited by male; 2 December 2009, 22:13.
          vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
          vand lampa adaptabila la torpedo

          Comment


          • pe discurile turbogroove ce etrieri ai pus ??..ca acum sunt la promotie ..bafta
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • De van...

              @Male: mai am pana la anu itp-ul dar inafara de catalizator nu cred ca v-a fi problema poate nici cu ala
              Last edited by vgroza; 3 December 2009, 09:25. Reason: Automerged Doublepost
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • alta zi, alta cheltuiala

                Alta zi, alta cheltuiala Astazi cu ajutorul lui Jeff de la Flashtuning Timisoara mi-am comandat cel mai bun ceas de de AFR de pe piata, este vorba de un AEM Wideband UEGO cu senzor Bosch. Pentru cei care au masinile modificate e este strict necesar un asemenea ceas pentru ca s-ar putea sa aveti surprize neplacute fara un asemenea ceas. Acest ceas va ajuta sa stiti cand raportul dintre aer si combustibil nu este in regula sau va poate ajuta sa setati amestecul in functie de cum se comporta masina pe strada ceea ce un banc dyno nu poate face.
                Attached Files
                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                Comment


                • mishto sa-l folosesti cu cap ... nu sta prea mult cu ochii pe el

                  Comment


                  • update

                    Astazi dupa 12 ore de incercari, modificari si probleme am reusit sa pun injectoarele noi sus. Printre probleme: 1.injectoarele noi sunt mai scurte decat cele vechi si a trebuit sa modific rampa de injectie, 2.injectoarele fiind cu mai scurte frecau in galeria de admisie mufele de conectare, 3. mi s-a spart un furtun de la returul benzinei si m-am chinuit sa-l adaptez pe cel existent, plus multe alte c.c.turi. Un mic film cu afr-ul la relantiu la o presiune de 1.8 bari in rampa de injectie. Multumesc tare mult lui Bibi pentru ajutorul acordat !

                    Filmul: http://www.youtube.com/watch?v=SY5oVLYWLTc
                    Last edited by vgroza; 16 December 2009, 03:31. Reason: Automerged Doublepost
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • Originally posted by vgroza View Post
                      ...mi-am comandat cel mai bun ceas de de AFR de pe piata...
                      Nu e CEL mai bun, dar e cel mai avantajos raport calitate/pret.
                      Bafta la modificari!

                      Comment


                      • pui si tu niste poze cu compresorul si cum e montat?
                        din ce am citit in cele 29 de pagini am inteles ca e in locul celui de AC.
                        nu de alta dar sunt curios unde are prinderile comparativ cu compresorul de AC si ce adaptari au facut baietii acolo.
                        in afara de faptul ca e de mercedes, ce stii de el? e ca ala de G60 sau cu surub?
                        intreb ca habar nu am cum sunt chargerele de mercedes.

                        Comment


                        • nauzi ma ,dute la cluj daca vrei sa vezi , ca le strici combinatia la baieti.
                          a zis ca la anu vrea sa scoata maxim din toate combinatiile.

                          Comment


                          • update

                            Nu am mai postat de ceva vreme, dupa sarbatori am sa fac update la soft pentru noile injectoare.
                            skd_ozenel: Nu am cum sa fac poze si nu are nici o relevanta pentru ca asta depinde de fiecare compresor in parte suportul si prinderea lui.Dar la baza e eaton m62 cu ceva modificari pentru mercedes. Am atasat o poza cu structura standard M62, sper ca te ajuta
                            CataFOF: ... participantule la curse, mai usor cu "mishtoul", ok?!
                            Attached Files
                            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                            Comment


                            • si , ce nu`i adevarat din ce am zis ?

                              Comment


                              • Originally posted by CataFOF View Post
                                nauzi ma ,dute la cluj daca vrei sa vezi , ca le strici combinatia la baieti.
                                a zis ca la anu vrea sa scoata maxim din toate combinatiile.
                                V-ati linistit intr-o vreme sa postati aiurea dar vad ca in continuare aveti cosmaruri si ati revenit cu posturi aiurea.
                                S-ar putea sa veniti la Cluj degeaba pentru unii o sa fie toate usile inchise atata timp cat vorbiti cu aere de vedete care de fapt nu sunteti.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google