Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum lasand mistou la oparte,serios voi chiar credeti ca nu se apuca nimeni de inca un proiect ca acesta,ca nu au 2,3 poze mai in detaliu??Orce firma care se respecta in materie de tuning de la noi,daca ii pui banu in mana iti face "ce facti voi la cluj",sau va e frica de "dibace meseriasi" care isi fac acasa??
    Si sa nu fiu off topic,felicitati pentru masina,un proiect ambitios...
    sigpic

    Comment


    • re

      Golan91 foarte bine punctat cand ai spus ca daca pui banii jos se poate face si in alta parte, cum zis si Felix, "mai lasa-i si pe ei sa se prinda pe banii lor nu doar pe ai mei sau ai tai". P.S. Nu e vorba de "secretetisme" e vorba ca vrem creativitate si idei si din partea altora Iar daca mai apare un proiect de genul grede-ti-ma ca am sa fiu foarte fericit si am sa-l felicit pentru efortul depus!! E foarte usor sa arunci cu vorbe, texte si impresii pe internet dar cand vine vorba efectiv sa te apuci de un asemenea proiect mai greu nu e vorba aici doar de bani cum ar crede unii, e vorba si de niste riscuri pe care ti le asumi.
      Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

      Comment


      • faina atitudine asta cu "sa se descurce, dar pe banii lui". atunci la ce mai discutati pe forum? doar sa va laudati, daca nu vreti sa impartasiti si altora ce ati facut la masini? nu va inteleg...credeam ca de aia ne "intalnim" virtual, sa discutam ce se poate face mai bine la masina, nu s afacem si sa asteptam sa se chinuie si altii si intre timp sa radem in barba ca nu le iese din prima. sa asteptam sa se roage lumea de noi ca de sfintii surzi dar in rest, mama ce tari suntem. poate-mi scapa mie ideea de baza, dar din unele posturi din zona cluj-turda, eu asta deduc...nu contesta nimeni ca ce au facut unii e de laudat, dar da-o dracu de atitudine. daca ai pus pe forum modificarile, e de asteptat sa fii intrebat cum, unde, de ce asa si nu altfel, ajuta-ma si pe mine. ma rog, treaba voastra, dar nu-i frumos ce faceti. mai ales fast and furious, care te-ai bagat aiurea in seama in ironiile dintre groza si fof. stii tu ca astia doi nu rad pe messnegr intre ei ca pacalicii de cum se agita spiritele pe-aici?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • re

          Seba crede-ma ca sunt un om deschis si nu sunt genul care sa ascund ceva, nu mai tin minte daca pe forumul asta am postat numarul meu personal de telefon cum am facut-o pe alte forumuri in ideea de a ajuta pe cei interesati. Ideea de baza la ce am zis este ca nu agreez sa fiu luat la misto asa aiurea pe itnernet de catre diverse persoane, pentru ca in primul rand nu ne cunoastem. Siti vorba aia, ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Acuma va veni unul mai "destept" sa zica ca ma contrazic in informatii si aici am sa intervin cu un post anterior in ca am specificat clar sa nu criticat daca nu postez la cererea unora.Raspund cu cea mai mare placere celor adevarati interesati dar din pacate pe forumuri este mai multa vorba si prea putine fapte.Cel mai bun exemplu: Cate loganuri benzina sunt supraalimentate ? Nu cer sa fiu ridicat in slavi, doar ca m-am saturat de povesti, vrajeli, dume, mistouri.... Nu inteleg dece atata râcã intre oameni?! De cate ori am facut eu mishto in threadul cuiva de raspunsul dat de cineva?! Daca eu stau in banca mea astept sa o faceti si voi !!!
          Pe langa asta, ma repet, nu are nici o relevanta prinderea compresorului meu deoarece difera de la generatia compresorului si modelul lui,mai ales in cazul meu in care am utilizat un compresor eaton facut special ptr mercedes acuma cred ca macar un suport din tabla poate sa faca oricine tot ce e important e sa fie montat in unghi drept ca sa nu sara cureaua de pe fulie si cureaua sa nu fie exagerat de intinsa astea sunt cele mai importante lucruri.
          Cine este chiar interesat stie cum sa dea de mine, telefonic si pe internet.
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • Acum ca v-ati inteles, sa continuam discutia pe tema masinii, nu telenovele.
            FastFurios, fi amabil si nu mai intretine certurile. Ce a fost de spus, a spus vgroza.

            Comment


            • are mare dreptate batranu seba !
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Acum ca v-ati inteles, sa continuam discutia pe tema masinii, nu telenovele.
                FastFurios, fi amabil si nu mai intretine certurile. Ce a fost de spus, a spus vgroza.
                Multumesc tuturor moderatorilor impartiali care si de data asta au fost deranjati de realitate si mi-au sters ce am postat.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Stimabile, dumneata nu faci altceva decat sa atati spiritele...
                  Proprietarul masinii a spus ce a avut de spus, si bine a facut: clar si pe intelesul tuturor, chiar daca in trecut au fost neintelegeri.
                  Acum dumneata ce faci? Vii si continui sa racai rahatul?
                  Daca ai ceva de spus despre masina ok, daca vrei sa spui ceva despre telenovele si intrigi, ai gresit forumul.
                  Rog inca o data...Pastrati limita bunului simt. Valabil si pt FOF.
                  Multumesc.

                  Comment


                  • nu stiu ce a facut atata valva postul meu ..
                    eu i`am raspuns lui @skd_ozenel la intrebare , chiar daca sa crezut ca zic la misto , chiar asa este , nu a zis groza ca nu da detalii , ca le strica combinatia la baieti , in urma cu cateva pagini ?..

                    Comment


                    • fofu, calmeaza-te si tu. a explicat vgroza clar cum sta treaba. si-i dau dreptate. eu am citit doar ultimele 2 pagini cand am postat ieri, si mi s-a parut un pic deplasata atitudinea. nu musai a lui vgroza, ci a lui rapid si manios. care in continuare agita spiritele. vezi sa nu iasa duhul din lampa sa ne linisteasca pe toti
                      vgroza, daca tu puneai niste poze sau eventual un desen al flansei tale de adaptare si ziceai ca e pt compresorul tip x, de pa clima tip y, facut la firma z, nimeni nu avea ce sa comenteze. pacat ca topicul tau pica la mijloc in niste discutii care nu-si au rostul. crede-ma ca nu tu esti cel vizat de anumite posturi de pe topicul asta, ti s-a mai explicat, cred si ai inteles si atunci si cred ca si acum.
                      acestea fiind zise, putem trece mai departe?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • in continuare nu pot sa pricep cum de nu au inceput sa fluiere rolele din rulmentii de la cutie...
                        200Nm / 2500 rpm ???
                        jh3?
                        liniute?
                        ...jeeeeeez...

                        Comment


                        • @skd_ozenel e inca relativ recenta treaba si nu or fii rulmentii aia facuti chiar din plastilina. mai ai un pic de rabdare.

                          ps. sper sa nu inteleaga vgroza ca ii doresc asta. departe gandul asta de mine. din partea mea sa il tina un milion de km fara nici un fel de probleme. Felicitari pentru curaj!
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by skd_ozenel View Post
                            in continuare nu pot sa pricep cum de nu au inceput sa fluiere rolele din rulmentii de la cutie...
                            200Nm / 2500 rpm ???
                            jh3?
                            liniute?
                            ...jeeeeeez...
                            in afara de zgomotul de compresor ...nu se aude altceva.
                            Last edited by Cristi_Xp; 30 December 2009, 18:30.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment




                            • Na asa imi place, liniste si pace Si eu sper sa tina cat mai mult fara probleme ca doar totul e pe bani
                              Sa aveti un an nou fericit si plin de realizari!
                              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                              Comment


                              • Cand faci un test 0-100, si ceva reprize, de ex: tr 20: 40-80, tr 3 60-100.
                                Ar fi foarte interesant de vazut.
                                Spor la treburi si sa te duca sanatos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google