Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avea Aicu si Gtech dar nu am avut timp sa-l calibram, oricum asta e o harta preliminara, urmeaza ca in 2 saptamani sa facem hartile mai hard si dyno. Incerc in seara asta poate sa fac niste lmasuratori cu iphone-u asa ca idee.
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • Originally posted by vgroza View Post
      Na daca tot ati insistat atata am facut cateva loguri si timpi dar tineti cont ca aveam 40 litrii de benzina, roata de rezerva si nimic dat jos de pe masina plus inca o persoana. Am sa revin dupa ce fac update la soft cu nishte timpi noi pentru ca sunt cam slabi cel mai bun timp personal pe 201m a fost 10.4 cand aveam 155cp iar acuma am scos pe 170cp, 10.8 deci se poate si mai bine posibil sa fie problema cu aderenta din cauza frigului si kilogramele in plus ATENTIE: Caii putere sunt estimati la roata !!!

      Aici tot Iphone ai folosit, nu?
      8.8 0-100.
      si 16.5 400 m.

      Comment


      • Da, cu iphone-u erau facute masuratorile dar se poate sa scot si mai bine, masuratorile alea erau asa de test nu la forja maxima
        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

        Comment


        • )))) pai mcdu scoate 8,75 pe iphone
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • mult respect din partea mea pentru ceea ce faci.....
            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

            Comment


            • @Cristy: Inseamna ca MCD-ul ma face ) NOT
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • pai timpii spun altceva...nu stiu ce sa cred .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Ah, ce n-as da sa vad un duel direct MCD cu vgroza. Poate la Tulcea in mai?
                  Stiu ca nu sunt in aceeasi clasa dar masuratorile oficiale de acolo n-ar mai lasa loc de misto-uri pe tema masuratorii aici...
                  sigpic
                  ^Logan turbat (WIP)^

                  Comment


                  • Un timp asa de iarna cu masina full cu roata de rezerva gume de iarna,35litrii benzina trusa de scule+ harta de jos la AEM: 0-100km/h: 8.33 sec, 0-402m:16.14 am comparat cu timpii mei anteriori si reiese ca pana in 70km/h pierd timp dar dupa 70km/h inregistrez un timp in medie cu 0.35 sec mai bun pe fiecare 10 km/h asta e din cauza aderentei probabil. Oricum adevaratul rezultat va fi in Ungaria pe data de 27 Martie
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • Originally posted by Valentin_N View Post
                      Ah, ce n-as da sa vad un duel direct MCD cu vgroza. Poate la Tulcea in mai?
                      cu compresorul oprit ?Ca altfel nu vad rostul

                      Comment


                      • Putem incerca si asa
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • update

                          O noua zi, un nou pachetel: Filtru BMC DIA 85-150 mm.
                          Attached Files
                          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                          Comment


                          • bravo tie incaodata din partea mea. RESPECT...
                            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                            Comment


                            • Deosebita masina! Mult succes in competitii si drumuri bune!Am eu o problema de vedere sau chiar ai montat discuri pe spate?Scuze ,inca nu am citit tot Ryde_ul.

                              Comment


                              • Originally posted by vgroza View Post
                                Un timp asa de iarna cu masina full cu roata de rezerva gume de iarna,35litrii benzina trusa de scule+ harta de jos la AEM: 0-100km/h: 8.33 sec, 0-402m:16.14 am comparat cu timpii mei anteriori si reiese ca pana in 70km/h pierd timp dar dupa 70km/h inregistrez un timp in medie cu 0.35 sec mai bun pe fiecare 10 km/h asta e din cauza aderentei probabil. Oricum adevaratul rezultat va fi in Ungaria pe data de 27 Martie
                                dar ce se intampla in Ungaria pe 27 martie ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google