Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de urari baieti ><
    Un update din seara asta ar fi ca mi-am montat "shift light" , AEM F/IC dispune de o optiune prin care se poate face acest lucru. Revin cu un filmulet.
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • Start incurajator. Imi dau si eu cu parerea: daca schimbai cu a 2a mai devreme, poate mai castigai ceva timp...
      I don't ride low, I fly high...

      Comment


      • argumenteaza
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • re

          O fisa dyno iti poate spune cand e cel mai bine sa schimbi. Eu shimb intre 6500-7000, de obicei 6800 daca ma iau dupa logurile facute. Daca va uitati pe fisa dyno o sa vedeti ca intre 5500 si 7000 am cam aceasi putere deci trebuie sa schimb mai sus sa cad pe putere mare.
          Attached Files
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • Is de acord cu ce zici, insa mi s'a parut in filmulet ca ai tinut cam "mult" pe a 1a la final. Timpul e super, oricum! Spor in continuare.
            I don't ride low, I fly high...

            Comment


            • Cred ca patina roata pe asfalt cand s-a auzit asa.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • Alin zice bine Cu semi slickuri rezolvam si problema aia
                Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                Comment


                • dar riscurile sa lasi cutia acolo sunt mai mari
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • a 1 a a patinat prea mult.. de ce? cauciucuri varza? lasa cutia, cat o sa reziste?
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • Cristi, daca nu incerci nu sti niciodata iar cu o asemenea gandire am fi niste plafonati si nimic nu ar mai evolua, corect ? Daca pusca asta este,punem alta
                      @Tudor: Asfalt cu praf, portbagaj incarcat
                      Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                      Comment


                      • Originally posted by vgroza View Post
                        O fisa dyno iti poate spune cand e cel mai bine sa schimbi. Eu shimb intre 6500-7000, de obicei 6800 daca ma iau dupa logurile facute. Daca va uitati pe fisa dyno o sa vedeti ca intre 5500 si 7000 am cam aceasi putere deci trebuie sa schimb mai sus sa cad pe putere mare.
                        Vezi totusi poate rezolvi caderea in putere. Nu ai aceeasi putere ci scade pana intr-un punct dupa care iar urca.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Cred ca in configuratia actuala daca ma iau dupa grafic ideal ar fi sa schimbi la 6000 ture, dupa pierzi.
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • Pierd cuplu, nu si cai. Daca schimb in 6000 pic in 4000 daca schimb in 6700 pic pe la 4700 deci pe putere mai mare, o sa mai fac ceva modificari la harta zilele astea sa vedem ce iese.

                            Pfuu ce trece vremea, nu mai vad bine dupa ce m-am jucat cu harta )
                            -28.1 -26.6 -25 -23.4 -21.9 -19.5 -14.1 -12.5 -10.9
                            -28.1 -26.6 -25 -23.4 -21.9 -19.5 -16.4 -14.1 -12.5
                            -28.1 -26.6 -25 -23.4 -21.9 -19.5 -18 -16.4 -14.8
                            -28.1 -26.6 -25 -23.4 -21.9 -19.5 -18 -16.4 -14.8
                            Last edited by vgroza; 30 June 2010, 02:20. Reason: Automerged Doublepost
                            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                            Comment


                            • Cum zici tu...dar cuplu maxim il ai pe la 3700.Cand dai treapta superioara e bine sa cazi in cuplu max, adica 3600-3900 ture din ce vad in grafic.
                              Last edited by felixb; 30 June 2010, 06:27.
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment


                              • daca vrei sa faci o inginerie meseriasa...baga cutie de cupa....cu rapoarte scurte...sau una de clio rs...cutie sadev....cu craboti...si ai sa vezi ca nu vei mai avea lagurile astea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google