Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hehe

    Se pare ca-mi stiu masina cand trage bine si cand nu, logurile spun ceea ce si Felix si Doc mi-au recomandat, adica o cadere in ture in jurul zonei 4000rpm.
    @Mihaitodi: Ar fi o chestie, dar cam costisitoare din cate am inteles
    Attached Files
    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

    Comment


    • sper sa ne vedem la satu mare.
      daca mergi scrie pe forum
      o sa vin special sa te vedem
      bafta
      http://www.youtube.com/watch?v=CqjwtuQAk-A

      Comment


      • Macar incearca un alt final drive sau volanta usurata, daca nu sunt bani de alt grup de pinioane.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Clar ca merg m-am si inscris, intru la categoria PROFI AP2 la fel ca in Ungaria.
          @Doc: Imi poti explica te rog frumos cu ce m-ar ajuta modificarile enumerate de tine, pentru ca nu m-am interesat pana acuma despre acest aspect.
          Multumesc anticipat baieti de ajutor si informatii. :*
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • pacat ca nu vii sa te vedem si noi.. numai pe afara te plimbi..cu pozele pentru bara m-ai uitat

            Comment


            • Am sa postez calendarul evenimentului Opel Dragracing Satu-Mare ca sa nu existe informatii eronate, mai multe gasiti pe opel.dragracing.ro



              Programul evenimentului:
              SAMBATA, 03 iulie

              ÃŽnscrierea concurenţilor: Recomandăm preînscriere pe adresa satumare@dragracing.ro
              Ora 09.00: Deschiderea porţilor
              ÃŽntre orele 09.00–12.00: ÃŽnscriere la faţa locului, la secretariatul de concurs
              ÃŽntre orele 09.00–12.00: Manşe de antrenament
              Ora 12.00 Start festiv: performanţă de jetcar, Gerd Habermann Racing, Germania
              ÃŽntre orele 12.30–16.00: Manşe cronometrate in diferite categorii
              Ora 16.00: Show
              ÃŽntre orele 16.30–20.00: Manşe de eliminare
              Ora 21.00: Jetcar Show la apusul soarelui, Gerd Habermann Racing, Germania
              Paralel cu aceste programe derulate pe pista de accelerare, în Arena de Acţiune vor avea loc programele de animaţie: drift show si drift taxi, rally show, rally taxi, pistă de drive test cu noul Opel Astra.

              DUMINICA, 04 iulie


              ÃŽnscrierea concurenţilor în Cupa Satu Mare şi Cupa Opel: Preînscriere pe adresa satumare@dragracing.ro
              Ora 09.00: Deschiderea porţilor
              ÃŽntre orele 09.00–11.00 ÃŽnscriere la faţa locului
              Ora 10.00: Cupa Opel, in 3 categorii speciale
              Ora 12.00: JetCar Show, Gerd Habermann Racing, Germania
              Ora 12.30: Cupa Satu Mare, in 5 categorii speciale
              Antrenamente scurte, dueluri, piramida, finale
              Ora 15.00: Semifinale si finale in concurs de accelerare si in etapa CEDC
              Ora 17.00: Festivitatea de premiere
              Ora 18.00: Jetcar show, Gerd Habermann Racing Germania
              Paralel cu aceste programe derulate pe pista de accelerare, în Arena de Acţiune vor avea loc programele de animaţie: drift show şi drift taxi, carwash cu animatoare, streetfighter show, pistă de drive test cu noul Opel Astra.


              Nu vom dezvălui toate detaliile despre programele şi elemente de show. Sigur este însă, că nu cunoaştem program mai variat şi mai fascinant decât cel al Opel DragRacing.


              !!!!!!!!!!!ATENTIE!!!!!!!!!!!!




              Cupa Opel= doar pentru masini marca Opel
              Cupa Satu-Mare doar pentru cei domiciliati in acest judet.
              Deci Campionatul CEDC si Opel Dragracing e Sambata, NU Duminica, a NU se confunda Opel Dragracing cu Opel CUP !!!!!
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • Victor sa ai BAFTA la Satu Mare!!!
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Niste poze le da la Satu Mare.....
                  Attached Files

                  Comment


                  • Asteptam filmulete daca se poate si mai multe detalii.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • un timp ?
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Un timp de kkt 15.424 si a fost realizat cu rotile pe 17 nu cu semi slickuri. Jantele cu semi slickuri sunt mult da mult mai grele, chiar daca pe pe 60ft am scos un 2.2 fata de 2.4 cu jantele pe 17 pe urmatorii metrii pierdeam, nu stiu dece. Oricum ceva nu a mers bine iar pista nu prea avea aderenta buna si era plina de pietricele mici ... in fine asta este.
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • timpul care ni la zis groza a fost.... (cel mai bun timp lam scos 15.424) va corecta el daca nu am scris bine.
                          atasez o poza care a fost prima masina care a fost batut de groza...nu am putu sta toata ziua cu el ca a trebuit sa plec la un botez... sa mai zica cineva ca nu e masina Loganu....
                          Attached Files
                          Last edited by dodolorand; 3 July 2010, 22:18.
                          sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                          Comment


                          • Lasa ca suntem mandrii de tine...
                            Ma bucur ca am auzit live cum suna compresorul ....
                            Felicitari din partea mea pentru masina....

                            Comment


                            • imi place..e mijto
                              sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
                              Simply Stance

                              Comment


                              • niste filmari de la eveniment ?
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google