Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum e miu-le? Rezultatul difera pe strada fata de dyno? Ai rezolvat cu restrictia aia?
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Originally posted by al!n View Post
      Bravo miule.
      Sapt viitoare arunc si eu ragalia pe masina.
      Pune-te pe treaba cel putin eu sunt multumit de rezultat chiar daca am AC pe ea.

      Originally posted by aleXpeed View Post
      Pffoaa, abia astept sa o termin si eu..

      edit: presupun ca te-ai dat cu tablele si nenorocitele de Kormoran, buune rezultate, cred ca cu un 195 50/55 R15 ar tragea si mai bine pe 400m.
      Tablele de la mama ei cu gume Montana din 04 am exersat cateva plecari pana m-am obisnuit cu ele ca sa pot pleca bine cand imi voi pune jante de aliaj cu gume mai mici sper sa mai "castig" ceva.

      Originally posted by lau911 View Post
      inca o "dezAXAta" care merge blana
      bravo miu-le
      mergi la Mioveni?
      Ms .Chiar as fi vrut sa merg dar eu luni adica maine ma intorc la lucru
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Originally posted by Doc View Post
        Cum e miu-le? Rezultatul difera pe strada fata de dyno? Ai rezolvat cu restrictia aia?
        Merge bine domnu am schimbat ambreiajul am refacut si evacuarea din galerie pana in intermediara in afara de bucata aia si racordul flexibil care erau pe 45mm mai erau cateva cioturi care nu imi placeau mie cum arata plus ca la imbinare aveau un anumit unghi nu erau drepte si le-am schimbat cu teava dreapta.In august mai facem o masuratoare si mici adjustari.Multumesc de ajutor
        Last edited by Alex_MIU; 21 June 2011, 17:22.
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • Astazi familia Miu junior (eu si sotia) a avut activitate cateva ore bune pe la cazan.

          -montat prelungire bord ph2 (a fost mai migalos decat mi-am imaginat) au mai ramas mici adjustari de facut pentru zilele viitoare.
          -am dat jos toate fetele de usi si am gresat mecanismul de ridicare al gemurilor fata ,pe spate aveam cativa braduti lipsa/rupti cu ocazia asta am pus altii noi unde a fost cazul.
          -demontat bara spate, maine urmeaza sa o pregatesc pentru a o vopsi cu trafaletul (temporar)
          -montat mocheta capota portbagaj

          Cam atat pe ziua de azi pun si cateva poze sper sa nu va plictisesc.

          P.S Azi am constatat ca prostiile alea de aparatori pentru marginea aripilor fac mai mult rau decat bine .
          Attached Files
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • Luati-as scaunele alea !!!!

            cuvintul; de ordine la postul de mai sus este: integrare

            Te-ai pus pe treaba
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • Imi plac si mie scaunele foarte tare ,dar un minus.Dc nu ai vopsit si cadrum pe care vin scaunele???il faceai negru si arata mai misto !
              http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

              Comment


              • Originally posted by matheo66c View Post
                Luati-as scaunele alea !!!!

                cuvintul; de ordine la postul de mai sus este: integrare

                Te-ai pus pe treaba
                Sunt pus pe treaba meserie.90% e posibil sa imi schimb locul de munca si v-a trebui sa iau masina cu mine.Nu am bani momentan sa o vopsesc integral si am zis macar o mana la spray sa dau sa nu plec cu ea asa tarcata.

                Difuzorul si pragurile au fost integrate demult :P maine le dau putin chit de finisare,spritchit si vopsea.

                Originally posted by Mariusrs View Post
                Imi plac si mie scaunele foarte tare ,dar un minus.Dc nu ai vopsit si cadrum pe care vin scaunele???il faceai negru si arata mai misto !
                Am in vedere pentru zilele urmatoare sa vopsesc suportii.Cand i-am facut nu am avut vopsea la indemana iar dupa,de lene am tot amanat.
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • @P.S Azi am constatat ca prostiile alea de aparatori pentru marginea aripilor fac mai mult rau decat bine .


                  Adica se iau cu tot cu vopsea si mai tin si apa acolo nu?...Imi e si frica sa le dau jos ..

                  Comment


                  • Imi plac la nebunie scaunele. La ce bani le-ai luat?

                    Comment


                    • Le-ai integrat ca stiai ca ti le iau eu )

                      @matheo66c, scaunele i le iau eu ca stiu unde sta


                      Imi place foarte mult ce ai facut la bara spate. Vine foarte bine asa. Ai tablele vopsite ? Cea pe fata pare mata. (te intreb ca ale mele sunt ruginite si ma bate un gand )
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by RaduS View Post
                        @P.S Azi am constatat ca prostiile alea de aparatori pentru marginea aripilor fac mai mult rau decat bine .


                        Adica se iau cu tot cu vopsea si mai tin si apa acolo nu?...Imi e si frica sa le dau jos ..
                        Exact.In locul vopselei care se ia cu tot cu aparatoare iti ramane rugina....Cand le-au montat cei de la Dacia au zis ca ale lor sunt originale nu toate turcismele vin etans nu permit sa ajunga apa sau mizerie intre aparatori si aripi.
                        Originally posted by nikyza View Post
                        Imi plac la nebunie scaunele. La ce bani le-ai luat?
                        Ms.1700 ron in primavara anului trecut.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Mici chestii facute astazi:
                          -curatat MPP
                          -spalat filtru aer (vreo 40min )
                          -dat cu chit bara spate si pragurile
                          -2 bucsi (centrale) noi pentru bara stabilizatoare
                          -suport custom pentru ceasurile suplimentare

                          Originally posted by iamagi View Post
                          Le-ai integrat ca stiai ca ti le iau eu )

                          @matheo66c, scaunele i le iau eu ca stiu unde sta


                          Imi place foarte mult ce ai facut la bara spate. Vine foarte bine asa. Ai tablele vopsite ? Cea pe fata pare mata. (te intreb ca ale mele sunt ruginite si ma bate un gand )
                          Gicule tablele nu au fost vopsite niciodata,au fost prea putin folosite si daia arata vopseaua mai bine.
                          Attached Files
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • ce iti mai place sa surubaresti la ea
                            pune o plasa mai deasa sau un fagure in grila ca parca se vede tot acolo sau o fi dor din unghiul pozei habar nu am
                            aveai dreptate e santier la tn in si pe masina
                            spor la treaba

                            ps dabea astept sa ajung si eu acasa sa surubaresc la a mea
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Cand am ajuns acasa era tarcata dar macar era "intreaga" dupa a inceput dezastru.Poate sa imi zica si mie cineva mai multe detalii despre un regulator de presiune?Se merita sa pun la logan sau are suficienta presiune in rampa pe toata plaja de turatie?Am gasit unul Forge la un prieten la un pret destul de bun si daca as avea ceva avantaje l-as cumpara.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • ce fel de chit ai folosit ??
                                sigpic
                                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google