Is07ryb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Is07ryb

    Salut, asta e al doilea membru din familia mea, primul fiind copilul. Modelul e laureate, inmatriculat in octombrie 2008. Pana acum am cam 32.000km fara probleme si sunt FOARTE multumit de masina.
    Nu am inbunatatiri in afara de folie si plasticele care se vad. Nu sunt pretentios in ce priveste muzica si am pastrat casetofonul stock. Mai degraba ma intereseaza informatiile din trafic, avand pe masina o statie radio cb.
    Nu ma intereseaza sa cresc performantele masinii(remapare,arcuri sport etc.), atat doar as schimba jantele si luminile din bord. Cam atat ... Restu` mai vedem pe parcurs.
    Attached Files
    sigpic42.453.149

  • #2
    sa o stapanesti sanatos si 'drumuri bune' ;)
    God is my copilot

    Comment


    • #3
      Frumoasa masina ! de ce nu ai luat culoare metalizata ? sau ti-a placut tie culoarea asta foarte mult incat ai renuntat la culoare metalizata :P
      PS: Buna motorizare !!! s-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme !

      Comment


      • #4
        esti multumit de masina? ce model de jenti vrei sa pui?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #5
          Frumoasa masina cat ai dat pe ea?

          Comment


          • #6
            jenti...sa vad ca sunt multe modele frumoase dar pana la urma am sa le iau in functie de buget. ma mai uit dupa chilipiruri si poate ma lipesc si eu.
            am dat pe masina 9440 euro. pretu standard de laureat era de 8900, dar am mai adaugat abs si mp3. atunci euro era cam 3.5 ron. cat despre culoare, nu am mai avut bani si de metalizata, orientandu-ma mai mult pe motorizare si siguranta
            sigpic42.453.149

            Comment


            • #7
              Frumoasa masinuta spor la modificat,s-o conduci sanatos si la cati mai multi km fara probleme.

              Comment


              • #8
                frumoasa si felicitari pt motorizare ce nu as da sa fi gandit acum 4 ani asa poate luam si io motor mai mare asta e...bafta si spor la tunat...
                sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                Comment


                • #9
                  frumoasa masina.....spor la tunarit in continuare....aia de pe plafonul masinii e cumva 'undita'? ....sa ai bafta de ea si la mai multi km....
                  Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                  Comment


                  • #10
                    'undita'...stie toata lumea, te scapa de radare, neplaceri cu politia, etc.
                    si cateva poze cu masina mai vechi, mai noi ... mai frig, mai cald
                    Attached Files
                    sigpic42.453.149

                    Comment


                    • #11
                      Am avut ocazia sa o conduc odata si am ramas impresionat de demaraj, mai apoi de faptul ca tot se ducea, se ducea, se ducea............. Sunt OK motoarele de 1,6 16V
                      Sa o stapanesti sanatos, bre' nea Tiberiu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      http://www.cbmania.ro

                      Comment


                      • #12
                        ma bucur ca ai pus mare pret pe siguranta si motorizare ,intradevar motoarele de 1,6 16 v sunt fiabile si calutii in plus te pot scoate din situatii neplacute ,......cred ca mi-ai cerut ceva poze noi cu bordul meu schimbat in lumina alb verzui,o sa incerc sa trag cateva imagini dar cu ajutorul unui coleg ,m-o prins criza fara aparat de foto iar cu telefonul ies destul de rau ,imi place ce ai pus pe ea ,nu te grabi sa o tunezi ,orice mica modificare trebuie sa iti placa tie ,orice lucrusor mare,mic care il atasezi sa fie cu gust si de efect .un tuning subtil si de bun gust are efect mai mare decat ceva opulent si iesit din comun ,parerea mea ,sa ne vedem cu bine . toate bune..........
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                        Comment


                        • #13
                          nu prea sunt cu tuningul "opulent si iesit din comun " . mai mult imi place sa privesc decat sa am pe masina. nu sunt nici contra. incet, incet, se fac toate (jante,lumini bord), ca altele sunt prioritatile.
                          multumesc de ... urari
                          sigpic42.453.149

                          Comment


                          • #14
                            @hriberiu, frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos.
                            am o intrebare.cand ii dai in gura ( adik 5500-5800 rpm ) simti putere? te baga in scaun ? ce parere ai de ea fata de alte masini ( straine ) cu aceasi cp ( 105 ) ?
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #15
                              la accelerari bruste la 5500-5800 rpm te baga un pic in scaun, la trepte inferioare. eram cu un prieten candva care era cu un opel de prin `94-`96 care avea 1.6 16v(parca asa) si se ducea mai repede ca loganu. deci pe el il baga mai tare in scaun.
                              cu alte masini nu stiu, nu am testat.
                              sigpic42.453.149

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google