Is07ryb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am condus un focus 1,8 tdi ( ~100 cp ) si ma baga tare in scaun .. probabil si cuplul conteaza
    merci pentru raspunsuri.Bafta si spor la modificat ;)
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #17
      @hriberiu cum ti-ai montat statia in masina? Poti pune niste poze? Cu ce e mai buna o antena de 1 metru si ceva cum ai tu decit una mai mica?

      Comment


      • #18
        @juann : statia e asezata in dreapta consolei cu schimbatorul de viteze. am tras doua fire de la baterie printr-o gaura din dreptul pedalei de ambreiaj. in frecventa asta (CB) marimea conteaza si o antena de cel putin 1,60 este mai mult decat necesara.
        Attached Files
        sigpic42.453.149

        Comment


        • #19
          Ingenios montaj..... dar nu se poate cumva conecta la priza de la bricheta adica o mufa care se baga acolo. Eu daca o sa-mi pun o statie CB as vrea sa am posibilitatea sa o scot rapid ca nu am curajul sa o las tot timpul in masina

          Inca nu m-am hotarit ce sa aleg o statie CB sau o statie de taximetrie?

          Comment


          • #20
            am si eu o intrebare .... fiindca am vazut la mai multe persoane ... ce faceti cu statia aia ca taxiu vad ca nu practicati. stima
            Interactive Design Lights & Sound <- click

            Comment


            • #21
              @juann: se poate adapta si la bricheta, dar legata direct la baterie folosesti statia la performante maxime. legata la bricheta isi mai pierde din calitati si pot sa apara fasaituri cand folosesti claxonu`, geamurile electrice. cat despre statiile taxi, au frecventa codata si auzi doar firma care e trasa in banda. recomand cb-u`.

              @pirvu_alex: e foarte utila si inlocuieste in multe cazuri un detector radar. am doua statii,una pe masina si una acasa. mai mult decat atat, si in cazul in care e o viteza de deplasare normala, si statisticile sunt cum sunt in legatura cu evenimentele rutiere, se poate afla in timp real ce se intampla in fata si astfel se pot evita adevarate tragedii. adica afli din timp unde e postat un radar, daca in fata e un accident, daca sunt carute, biciclisi fara semnalizare, animale, betivi pe strada.
              Last edited by hriberiu; 17 August 2009, 21:00.
              sigpic42.453.149

              Comment


              • #22
                Salut!
                Si cat costa toata treaba asta ?
                Statie,antena,etc?????
                Si de unde o ei?
                Multumesc!

                Comment


                • #23
                  Hriberiu am vazut pe site-ul cb mania ca au si carcase... sa inteleg ca se pot monta in locul casetofonului? Eventual nu au si panou detasabil?

                  ps: iar in casa ce faci cu statia sunt asa de multi care vorbesc?
                  Last edited by juann; 17 August 2009, 22:21.

                  Comment


                  • #24
                    @profesoru: in masina am statie alan 48 multi plus-550ron , antena sirio serformer P-800 PL-180ron, montura magnet 140mm-130ron
                    acasa: alan 121-450ron, antena alan PC-8-180ron, montura magnet 120mm-60ron
                    de unde le iau? vezi in semnatura sau http://www.loganclub.ro/forum/vand_s...3.html?t=15213


                    @juann: pt. carcase vezi link-ul de mai sus. se pot monta in locul casetofonului. la ph1 sub consola centrala e loc liber sa pui o statie mai micuta. cat despre panou detasabil...nu am auzit de asa ceva.
                    iar din casa vb cu ceilalti posesori de cb. am prieteni care au statie, sunt soferi care vin in iasi si nu gasesc o strada, o firma si daca sunt pe faza le explic cum sa ajunga. in general discuti despre orice. stii baietii aia cu microbu cu tunatu masinilor...la mine microbu e in alta oarte
                    sigpic42.453.149

                    Comment


                    • #25
                      Salut.Frumoasa masina am avut ocazia sa o vad si live chiar in localitatea de origine.:d Ai grija de ea si multi km fara probleme o sa ne mai vedem prin drb.

                      Comment


                      • #26
                        Salutare!Foarte frumoasa masinuta.Pacat ca la motorizarea ei nu ai pus si o culoare metalizata.Dadea mai bine.Oricum ii sta bine si asa.Sa ai bafta de ea si fara incidente.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google