My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe langa decibelii dezvoltati ...iti face masaj pe tot corpul fie ca stai in masina fie ca stai afara ...fideliatea este ireprosabila

    Comment


    • foarte frumos ..... ai reusit sa confirmi zicala "un sut in fund este un pas inainte"
      asteptam mai multe poze.

      Comment


      • se aude demential muzica, si vorba lui Cosmin, masajul este garantat in interior cat si la exterior. Super tare, sa le stapanesti sanatos, sa te bucuri de ele si nu in ultimul rand sa stapanesti sanatos noul numar HDZ
        sigpic

        Comment


        • Meserie sa le stapanesti sanatos
          Next time tre aa asculte si eu ceva sunete,nu zgomote
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Frumos!! Baga si niste poze la scule.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Asa cum am promis, niste poze preliminare cu muzica instalata... si cateva din timpul montajului...
              Urmeaza o aranjare frumoasa a statiei si cablurilor plus niste suporturi pe care sa stea acestea...
              Attached Files
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • Hai ca arata si se aude super bine imi place.

                Da tot lipseste ceva de la masina asta banuiesti ce ?

                Cred ca da. Astept cu interes.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • urmeaza asa cum am zis: arcurile si tobita in scurt timp...
                  B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                  Comment


                  • frumos ce ai tu acolo
                    poate o sa il ascult si eu
                    sigpic

                    Comment


                    • foarte tare, toate astea intr-o singura zi.

                      asta da desfasurare de forte

                      Comment


                      • da a fost frumos si in sfarsit pot sa zic un lucru: izolarea face toti banii... chiar si cu woofer-ul oprit ... exista si bass si claritate. Alt lucru boxa amplificata separat si nu de player ... alta mancare...

                        Vor mai urma, cand o sa am timp de bricolaj, un suport din mdf pentru statie, cabluri ca sa arate frumos si sa nu mai fie asa libere prin masina. Deasemenea mai am 2 bulk-pack-uri pentru portbagaj, iar daca vor mai ajunge si pentru plafon.
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • cine ti-a insonorizat portierele ?
                          cat te-a dus 2 portiere ? $$ ?
                          sigpic

                          Comment


                          • insonorizarea intr-adevar se simte cu varf si indesat, mai ales la un logan unde tabla e asa subtire, buna investitia.
                            vroiam sa te intreb de ce ai ales sa mergi numai pe GZ cand exista si alta firme poate la fel de bune in aceeasi bani ( vezi spl dynamics sau altele) ?

                            Comment


                            • Inainte am avut spl dynamics si am fost multumit de ele. Insa am vrut sa-mi fac un sistem cap coada de la acelasi producator, iar in plus fiind si masina la expo am avut un discount maricel pentru care s-a meritat cu varf si indesat.

                              In plus gama hydrogen mi s-a parut ceva mai ok decat anumite componente de la spl dynamics (ca difuzoare, parerea mea sunt tot pe acolo) insa subwoofer-ul imi place mai mult un 25x sau un 30x de la GZ decat cele de putere de la spldynamics, fiindca suna ceva mai bine pe muzica...

                              Izolatia nu prea m-a costat, fiind una din beneficiile de a le pune masina la dispozitie pentru eveniment... deci nu va pot oferi un pret pe manopera/materiale...
                              Last edited by Canto; 20 May 2011, 12:02.
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment


                              • oricum, felicitari pt sistemul ales, arata foarte bine componentele alese, cand ai timp poate imi dai si mie o auditie.
                                @ Rey91: insonorizarea te costa materialu vreo 300 lei pt 2 usi facute cum vezi in pozele lui canto, lucrarea o poti face si singur ca nu e asa de complicat precum pare dar e de munca
                                Last edited by Radu87; 20 May 2011, 14:31.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google