Salut:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut:)

    am achizitionat si eu de curand un logan preferance alb de 1.4.am facut aproximativ 500km cu el si ceea ce mi s-a parut ciudat e k nu se accelereaza deloc in a 5a (nu are sprint deloc la asta ma refer).stiu k e in rodaj deocamdata si k apoi o sa isi mai de-a "drumu".......dar ceea ce am vazut azi,chiar m-a pus serios pe ganduri,nici nu am putut sa fac depasirea corect:|.
    in rest foarte multumit de masina
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

  • #2
    bun venit in club logan..ceea ce descrii tu e normal....ca sa faci o depasire cu loganul da-i a 3-a ca sa fii sigur si fa-i un chip tunning ;)
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

    Comment


    • #3
      Viteza 5 este de drum lung nu de depasire iar daca vrei sa depasesti dai viteza 4 si o calci bine si o scoti la socoteala !!!

      Comment


      • #4
        Originally posted by radu2008 View Post
        Viteza 5 este de drum lung nu de depasire iar daca vrei sa depasesti dai viteza 4 si o calci bine si o scoti la socoteala !!!



        da m-am gandit la chestia cu a 4a sau a 3a dar in rodaj din cate stiu nu trebuie sa depasesc 3000 rpm deci nici asa nu pot........o sa merg cu grija pana la 1000km si apoi sper sa inceapa sa se infiga motorasu mai bn



        multumesc pentru primire si pentru sfaturi
        Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
        -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
        Silent Coat.

        Comment


        • #5
          daca esti incepator si e prima ta masina e de inteles sa nu stii multe.....dar odata ce ai sa te obisnuiesti cu golanul ai sa stii ce ai de facut
          sigpic
          Logan 1.4 Dynamic Blue

          Comment


          • #6
            Nu cred ca are nimic daca in depasiri sari de 3000 de rotati...ca doar nu o ti mult acolo...asa e 1,4 trage de la 3000 in sus...

            Comment


            • #7
              Bun venit ktalyn. Si eu am recent luat un ph2 cu care am facut 2600km pana acum.
              Cum a spus si Alex, nu e problema daca in depasiri treci peste 3000rpm (de obicei pana in 3500rpm e destul) atata timp cat nu o tii turata asa. Si in cartea tehnica scrie ca dupa 3000km isi va arata motorul adevarata performanta bla bla.
              sigpic
              LOGAN CLUB Piatra Neamt

              Comment


              • #8
                la mine motorasul sa 'lasat' undeva la 20 000 km...
                depasirile fale cu tr 3 sau 4....
                nu iti fa griji...nu are nimic...dar nu e racheta...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #9
                  eu zic ca isi va arata "performanta" dupa vreo 15k-20k!
                  MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                  Comment


                  • #10
                    am inteles.......merci pentru sfaturi.......cred ca o sa pun si niste poze cu ea.........deocamdata nu am pus nimic, decat niste becuri albastre de pozitie.

                    Nu mai folosi limbaj mirc: k, sh, tz, "nijte", q in loc de cu... Deasemenea, rog a scrie corect gramatical, inclusiv cu semne de punctuatie, pt a face textul lizibil
                    Last edited by Cezar; 16 August 2009, 14:34.
                    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                    Silent Coat.

                    Comment


                    • #11
                      Salut.Ai grija cu acele becuri albastre de pozitie,nu prea sunt legale.Asa ca mai gindeste-te le acele becuri.
                      Numai bine si bine ai venit in CLUB.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #12
                        Salut si bun venit.Eu tot 1.4 am si la inceput nu tragea,dar sincer sa fiu eu nu prea am tinut cont de rodaj,i-am cam dat in trompa de la inceput si abia pe la 10-15000 a inceput sa mearga bine,momentan am 28500 km intr-un am si fara nici o problema.numai bine.

                        Comment


                        • #13
                          Salutari colegu si bine ai venit printre cei cu microbul LOGAN,nu e nici o problema in legatura cu masina pt ca asa este motorul de 1,4 dar te poti orienta spre o remapare si mai castigi ceva cai in plus,STRESU stie deorece si el a facut-o si poti cere informatii de la el in legatura cu remaparea.
                          VA SALUT SI RAMANETI PE DRUM!!!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            depasire cu a 5-a? ha . eu folosesc a 5-a doar cand ies in afara orasului.. la drumuri intinse .
                            cand depasesc, daca am peste 70km/h folosesc a 3-a... iar daca am peste 130km/h , a 4-a pana in limitare.. 160-170 :P
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Voi forjati loganu nu gluma!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google