Salut:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    asa au venit din fabrica de pe la jumatatea lui 2009

    Comment


    • #32
      da asa a venit.........si e chiar mijto treaba asta;))
      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
      Silent Coat.

      Comment


      • #33
        Originally posted by ktalyn28 View Post
        am achizitionat si eu de curand un logan preferance alb de 1.4.am facut aproximativ 500km cu el si ceea ce mi s-a parut ciudat e k nu se accelereaza deloc in a 5a (nu are sprint deloc la asta ma refer).stiu k e in rodaj deocamdata si k apoi o sa isi mai de-a "drumu".......dar ceea ce am vazut azi,chiar m-a pus serios pe ganduri,nici nu am putut sa fac depasirea corect:|.
        in rest foarte multumit de masina
        De ce nu ii faci o remapare...mai castigi 7cp

        Comment


        • #34
          este pe lista;)
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #35
            si un cuplu imens de 120 de Nm ) misto treaba cu ecranu..macar de ar renunta si la porcaria aia de portocaliu
            sigpic

            Comment


            • #36
              da.................din ce am observat eu aproximativ 70-75% din toate marcile de masini au culoare portocalie in bord.............dacia de ce ar iesi din acest cerc vicios?))
              Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
              -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
              Silent Coat.

              Comment


              • #37
                nu cred..audi are rosu in bord, vw albastru cu rosu...mercedesu are ceva spre alb..treaba cu portocaliu e mai pentru low cost asa...poate cu cat avanseaza renunta si la asta...ca eu cred ca tin cont de clienti...au vazut ca toti vopsesc barile integral..au pus pe ph2 bari vopsite integral..toti s-au plans de griul din interior..au trecut la negru..si tot asa...poate noua generatie de logan o sa rupa gura targului
                apropo, la bmw e portocaliu da acolo e un fel de trademark
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Bun venit ktalyn28 ! Is bune si motorasele astea 1.4 sa stii ! Singura parere proasta a mea e ca is un pic cam sufocate pt caroseria pe care o au ! Colegii de sus o zis bine ...undeva pe la 15-20 000 isi cam dau drumu ! Dupa o remapare nu mai is asa sufocate ! Bafta cu masinuta ! Ai destula documentatie aici pe forum ! Citeste si tu vreo 10 -20 de threaduri My ride is o sa ramai uimit cate poti face pentru a-ti aduce masina la starea dorita ! Apropo pune si tu poze cu masina Numai bine
                  Last edited by TM80MAT; 8 March 2010, 03:19.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Salut, multi km fara probleme, de motoarele aspirate trebuie sa tragi la depasiri poti trece linistit de 5000 rpm eu schimb in depasiri la 6500, sa traga ceva mai bine pune-i un fitru sport conic bun (k&n) si dupa remaparea, desigur daca vrei mai multi ca se poate umblii la partea mecanica : rectificare de chiuloasa(0,5mm) ,ax cu came sport, evaluare completa sport(castig mare nu dar zgomot sigur), si pentru stabilitate arcuri sport.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by kelu View Post
                      Salutari colegu si bine ai venit printre cei cu microbul LOGAN,nu e nici o problema in legatura cu masina pt ca asa este motorul de 1,4 dar te poti orienta spre o remapare si mai castigi ceva cai in plus,STRESU stie deorece si el a facut-o si poti cere informatii de la el in legatura cu remaparea.
                      VA SALUT SI RAMANETI PE DRUM!!!
                      offtopic :
                      colegu,ca o curiozitate pentru mine,1.6 trage bine in treapta 5?te baga in scaun la o depasire?!

                      ontopic:

                      stai linistit ca e ok motorul,e ok masina,sa o stapanesti sanatos!...pune poze cu masina!
                      Last edited by PCH; 8 March 2010, 16:01.

                      Comment


                      • #41
                        invatati-l pe asta micu cum sa ajunga la intalnirile logan club bucuresti ... ca demult tot zice ca vrea sa se duca .. vere >< mi-e dor de tine

                        Comment


                        • #42
                          multumesc tuturor ce mi-au dat sfaturi,dupa cum se vede postul a fost in august,doar ce aveam masina si nu stiam exact ce poate.........acum "ma inteleg" cu ea si am tinut cont de tot ce mi-ati zis;)





                          poze cu masina o sa pun,o sa postez la my ride.






                          si da,o sa o invat sa mearga si pe la intalniri,am fost cam ocupat in ultimu timp:|..........
                          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                          Silent Coat.

                          Comment


                          • #43
                            am si eu o intrebare la tine, ca esti singuru la care am vazut ecranu pe negativ din poza de acum cateva posturi era fara faruri aprinse, din cate vad..cum se vede cu farurile aprinse? normal, sau ramane la fel? ca mi am comandat si eu un ecran pe negativ si eram curios sa stiu daca merita investitia.numai bine!
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              in poza cred ca erau farurile stinse.........cand le aprinzi intensitatea mai scade...........sper ca ai inteles;))
                              Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                              -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                              Silent Coat.

                              Comment


                              • #45
                                e bine atunci...mi era ca atunci cand aprinzi farurile sa nu revina la forma normala cum era la modelele vechi..ca atunci n-am facut nimic) mersi
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google