Golanul DMF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golanul DMF

    Salut,
    Iata ca a venit timpul sa-mi prezint si eu Golanul. Inca de la inceput tin sa va anunt ca indiferent de pareri(fie bune, fie rele) eu sunt foarte mandru de el si nu l-as da pe nimic. Sa incepem: este un Logan Prestige 1.6 16v de 105 CP, albastru mineral metalizat, este full options. Imbunatatirile aduse de mine sunt urmatoarele: 1 - Radio cd cu mp3 sony
    2 - Statie JBL
    3 - Subwoofer Jbl
    4 - Difuzoare Helix dark blue (fata si spate) 13 cm.
    5 - grila fata modificata
    6 - becuri halogen.
    7 - stroboscoape la interior.
    8 - pedale metalice Pilot
    Cam astea ar fi, cel putin din ce imi amintesc. Ca urmatoare modificari pe care as vrea sa le fac sunt: schimbat lumini bord(cu ajutorul Zexstar), schimbat difuzoare cu unele de 16.5, stopuri(aici nu stiu cum sa fac, sa le inegresc pe cele actuale sau sa iau unele pe led fumurii?), angel eyes(astept niste sfaturi degat dew ce sa iau si de unde) si deocamdata sa reusesc sa fac astea cu banii care imi mai raman dupa ce-mi platesc masterul si dupa ce scad cheltuieliile pe care toti le avem. Cam atat despre DMF, acum e randul vostru. Va rog sa fiti sinceri si obiectivi. Multa Bafta tuturor.
    Attached Files
    "Only God can judge me"

  • #2
    am uitat sa mentionet ca Golanul are si toba finala sport YED, achizitionata din Vitan la 150 de lei. :P si litere cromate pe volan achizitionate de la prietenul meu demons hunters (15 lei+transport)
    Last edited by floman; 22 August 2009, 15:57.
    "Only God can judge me"

    Comment


    • #3
      chiar imi place, simpluta si frumoasa , sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme! poti pune si o inregistrare a sunetului facut de toba?
      Last edited by Simon; 22 August 2009, 16:01.
      Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

      Comment


      • #4
        Cum adica stroboscoape la interior?!
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • #5
          Pune filmuletz cu stroboscoapele, ca is si eu curios...in rest, ai face bine sa scoti subw din tubu ala si sa ii faci o cutie! O sa fii mult mai multumit de el!
          Bafta
          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

          Comment


          • #6
            super ok masina ! pare ingrijita si nu ai tiganit-o desi nu sunt de acord cu pedalele dar banuiesc ca nu le-ai pus pentru aspect.

            ar merge niste capace pe jantele alea

            stopurile lasa-le asa sau schimba-le cu altele noi. personal, cele pe care le ai sunt mult mai ok decat cele de pe piata, mai ales tinand cont de culoarea masinii.

            farurile angel-eyes sunt foarte aratoase dar ca utilitate lasa de dorit si de asemenea, pe culoarea masinii tale nu stiu cum ar da.

            Comment


            • #7
              in loc de angel eyes mai bine pui lupe h4 universale ( vezi colegii dsign , sdp )
              ca stopuri iti recomand modelul acesta...
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Originally posted by playmo View Post
                super ok masina ! pare ingrijita si nu ai tiganit-o desi nu sunt de acord cu pedalele dar banuiesc ca nu le-ai pus pentru aspect.

                ar merge niste capace pe jantele alea

                stopurile lasa-le asa sau schimba-le cu altele noi. personal, cele pe care le ai sunt mult mai ok decat cele de pe piata, mai ales tinand cont de culoarea masinii.

                farurile angel-eyes sunt foarte aratoase dar ca utilitate lasa de dorit si de asemenea, pe culoarea masinii tale nu stiu cum ar da.
                pedalele sunt aplicate, nu sunt schimbate......ai dreptate ca nnu dau asa bine dar la momentul cand le-am pus mi-au placut......iti multumesc pentru parere si pentru sfaturile legate de stopuri. multa bafta!

                cand ma intorc de la munca am sa pun un filmuletz cu sunetul tobei si cu stroboscoapele de la interior care nu sunt cine stie ce dar au un efect cat de cat "misto" P

                Originally posted by ROAD EMPIRE View Post
                Cum adica stroboscoape la interior?!
                la baza sunt acele stroboscoape care se pun in far, dar eu le-am pus la interior in dreptul stalpilor de la usi. ;)
                Last edited by floman; 24 August 2009, 03:12. Reason: Automerged Doublepost
                "Only God can judge me"

                Comment


                • #9
                  1-masina e super frumoasa,sa te bucuri de ea un infinit de km fara incidente si probleme
                  2-stoape pune de care vrei tu,ca acum majoritatea le-au mai finisat frumos si nu se mai aburesc
                  3-sfatul meu nu iti arunca banii pe angel eyes ia ceva in genul vezi jpg-ul alaturat,strange bani,adica 300 euro dar ai faruri dupa care se intorc toate capetele(vezi dsign)
                  4-neste jante mai maricele cu neste anvelope mai late te-ar avantaja ca a ta e naravasa la 105 hp,daca ai faci si o remapare o duci in mai multi
                  5-ca trebuie si una rea remarca,nu stergeai si tu praful de pe capacul volan cand ai facut poza la ace
                  Attached Files
                  Last edited by AGENTUL NYT; 24 August 2009, 09:05.
                  sigpic
                  Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                  pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                  Comment


                  • #10
                    iti multumesc pentru aprecieri si da ai dreptate asta a fost facuta intr-o seara pana sa o spal, rusine mie. oricum iti multumesc ca ai fost obiectiv, chiar asta si urmaresc. bafta multa.


                    Nu mai cita postul anterior...se intelege ca lui ii raspunzi.
                    Last edited by valeriuciprian; 25 August 2009, 05:26.
                    "Only God can judge me"

                    Comment


                    • #11
                      frumoasa, ce sa zic. un singur lucru nu-mi place.imi pare rau dar asta e parerea mea : ca nu e a mea )))
                      sa o fugaresti in continuare muuuuuuulti km de acum inainte.
                      pana acu esti multumit de ea? cum se infinge? niste arcuri pe cand?
                      in rest, multi bani de benzina si fara incidente !
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #12
                        Culoarea ca a mea ...Arata foarte bine.
                        Stopurile care mi-au placut mie foarte mult cum arata pe culoarea asta sunt astea: (se gasesc si fara led),si mie unu chiar imi place cum dau pe masina,dar sa fie modelul mai inchis decat cel foarte deschis pentru ca cel foarte deschis sare in ochi si arata mai urat.
                        PS:daca ai de gand sa-ti pui xenon,sa nu-ti pui fara lupa.


                        @B 74 NYT:nu am mai vazut modelul ala de xenon pana acum ...arata foarte bine,imi place mai mult decat angel-eyes.
                        Attached Files
                        Last edited by Pacco; 25 August 2009, 10:34.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          iata si filmuletzul asteptat plus niste poze noi
                          Attached Files
                          "Only God can judge me"

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google